Bu çizgiromanları beğenemiyorum, çünkü ...

Başlatan drfuhrer, 12 Ekim, 2011, 16:22:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Artık yavalaştığı, aksiyonu azaldığı, her taşın altında gizem bulduğu için Martin Mystere'i
Abi o bile kendine artık martin amca diyor :) yaşlandı ama her an bir yerden ilginç bir hikaye ile çıkabilir yalnız italyayı fareler bastığı gibi bir hikaye demiyorum dikkat et :)

Kendini tekrarladığı ve kilodunu kaybettiği için Superman'i
Abi o olmasa idi bugün çizgi roman nerde olurdu amerikada örümcek adam ı elli kez herkez yüzünü gördü unuttu gıgımız çıkmadı süperman bir kilotunu kaybetti diyemi yargara çıkaracağız :)

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

emre ozdamarlar

Begenmedigim cizgi roman yok neredeyse, zorda kalirsam herseyi okurum :)
Sadece benim icin önceligi olan cizgi romanlar vardir. Maalesef önceligi olan kaliteli cizgi romanlar da baya bol oldugu icin kimi yayinlara hic sira gelmeyecek bunu da biliyorum ve uzuluyorum...

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Ekim, 2011, 22:42:20
  Şu an için hangisi olursa olsun mangayı
Umar abi su an ekonomik durumum yerinde olsa hic dusunmeden Lone Wolf and Cub'in 28 cildini alir adresine yollarim :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 14 Ekim, 2011, 22:54:41
Artık yavalaştığı, aksiyonu azaldığı, her taşın altında gizem bulduğu için Martin Mystere'i
Abi o bile kendine artık martin amca diyor :) yaşlandı ama her an bir yerden ilginç bir hikaye ile çıkabilir yalnız italyayı fareler bastığı gibi bir hikaye demiyorum dikkat et :)

Kendini tekrarladığı ve kilodunu kaybettiği için Superman'i
Abi o olmasa idi bugün çizgi roman nerde olurdu amerikada örümcek adam ı elli kez herkez yüzünü gördü unuttu gıgımız çıkmadı süperman bir kilotunu kaybetti diyemi yargara çıkaracağız :)

Ben bile kitapların bir çok sayısını dağıttım arkadaşlara Martinin onda haklısın onun için Martin Amca Finish diyorum.Süpermana gelince sadece kilodunu değil karısınıda kaybetti(boşadı) onun için onada sadece gülüyorum..... ;) ;D

pearl jam

3-4 gündür internete uzun süreli giremiyorum, girmeyeli yeni bir başlık oluşmuş ve içi de yorumla dolmuş. Ben de birşeyler yazacaktım ama ümit kireççi başta olmak üzere yorum yapanların hepsi söylemek istediklerimin tümünü söylemiş zaten. O yüzden işin tartışma kısmını  geçerek bu güzel başlığa ben de kendi düşüncelerimi eklemek isterim.

Tex...: Tex' i yıllar önce bir kez okudum sadece. Kalitesiz ya da kötü bulmadım ama karakter bana sert geldi, Tex' e ısınamadım ve bir daha da okuma fırsatım olmadı. Tex ile ilgili asıl merak ettiğim konu şu : Western gibi bir türde yüzlerce sayıya konu olabilecek bu kadar çok hikaye nasıl çıkabiliyor ? Bildiğim kadarıyla fantastik öğeler de yok hikayeler tamamen gerçekçi. Yani konu kısıtlıymış gibi geliyor.  Aslında bence bu aylık olarak yayımlanan tüm çizgi romanların belli bir süre sonra içine düştükleri bir durum ( kısırdöngü, tekrarlanan benzer hikayeler ) ama bu Tex de daha da zormuş gibi geliyor. Mesela Zagor' da konu mu bulamıyosun hemen fantastik devreye giriyor, korku devreye giriyor hiç olmadı çiko devreye giriyor :) mister no' yu amerika'ya, afrika'ya, bolivya'ya falan gönderiyorsun ama Tex bildiğim kadarıyla hep aynı yere ( vahşi batı ) geçiyor, buna rağmen senelerdir bu kadar çok tutuluyorsa mutlaka bir büyüsü vardır ama benim için o büyüyü yakalamak için artık çok geç :)

drfuhrer

''ümit kireççi başta olmak üzere''...çok irrite edici bir cümle...yani yazılmasa ne kaybedilirdi acaba?deminden beri bunu düşünüyorum.yazılan tüm yorumlar dense;hangi tarafta yer aldığını illaki belirtmese.ama olmaz,nasıl olsun?
ümit kireççinin kendisi olgunluk gösterip kişisel yolla bana mesaj atıyor zeytin dalı uzatarak;ancak bu tartışma bayrağını devralmak isteyen başka arkadaşlar çıkıyor!
başta mesut beye(darkwood) ve sevdiğim diğer arkadaşlara ve de çizgi romanlara saygımdan susacam!!!

pearl jam

Sayın drfuhrer gerçekten benim de sizinle tartışmaya hiç niyetim yok.

drfuhrer

sataşma o zaman dostum...sözünün arkasında dur ok?

hanac

Arkadaşlar,

Lütfen bu tip konular için Özel Mesajları kullanın.

drfuhrer

bu arada sevdiğim arkadaşlar başlığı içinde sen de varsın sevgili güneş ;)

pearl jam

Alıntı yapılan: drfuhrer - 17 Ekim, 2011, 00:37:27
sataşma o zaman dostum...sözünün arkasında dur ok?

Hangi sözümün arkasında durmamışım? Ayrıca bana yalandan dostum demenize de gerek yok.

SARACEN

Alıntı yapılan: s.b - 14 Ekim, 2011, 21:54:29
Alıntı yapılan: rtuzel - 14 Ekim, 2011, 17:35:10
Dr fuhrer başta yayınların adını vermek istememiş sonra ısrar üstüne vermiş bu sefer nasıl bu yayına kötü dersin şeklinde eleştiriye uğramış. Ben arkadaşa ve eleştirdiği yaklaşıma katılıyorum forumda tam hissedilmesede yeni çr iyidir eskilerin yayınlanması yenilerin önünde engeldir ve yeniler herşekilde desteklenmeli tarzında bir yaklaşım var. Bende bu yaklaşıma karşıyım mesela.

Uzun süredir bu forumun müdavimiyim. Hiçbir çizgiroman ekolü bu forumda öne çıkarılmamıştır. "Yok bu yeniydi, yok şu eskiydi" diye bir görüşte öne çıkarılmamıştır. Şahsen Tommiks'i de okurum X men'i de. Kimseye illa bunları okuyacaksın demem, diyemem. Keza buradaki arkadaşlarımın hiçbirisinin de böyle bir eğilimi yoktur. Ama kendi beğendikleri çizgiromanlarıda elbetteki tavsiye edebilirler ve etmelidirlerde.
Beğenmediğim çizgiromanları da okumam. Ama "beğenmiyorum" diyebilmem için de önce o çizgiromanı okumam lazım. Benim beğenmeyip okumadığım Dampyr, Dylan Dog ve Nathan Never'ı "deliler" gibi zevkle okuyan arkadaşlar var. Şimdi, benim bu çizgiromanları kötülemem mi gerekiyor?

Forumun Mandrake kizilmaske gordon basliklarina bakarsaniz bu yayinlarin basilmasina karsi uyeler bile var. Bence bu yaklasim yanlis bir cr begenilmeyebilir satin alinmaz vs ama basilmasina karsiyim demek farkli bu ayrimin forumda oldugunu vurgulamak istemistim dedigim basliklari okuyanlar bunu anlayacaktir. Bende forumu uzun zamandir takip ediyorum ama yazmaktan cok okurum ve forumda cok net cephelesmeler oldugu okuduklarimdan asikar umarim konustukca giderilir ama yoktur denerek kafamizi kuma gommeye de gerek yok. Bu yorumu toplantilariniza hic firsat bulamayip gelememis biri olarak yaziyorum ayrica fiziksel anlamda forumdan tanidigim tek kiside BuyRuz dan Ilyas beydir kisacasi disaridan forumu okuyan biri gozuyle izlenimimi yazdim.
To Boldly Go Where No Man Has Gone Before

ümitkr

Alıntı yapılan: drfuhrer - 17 Ekim, 2011, 00:50:08
bu arada sevdiğim arkadaşlar başlığı içinde sen de varsın sevgili güneş ;)

???

Özelden yazılan özelde kalır diye bilirim ama hayır herkesle paylaşılıyor... Mesajımda "Sözkonusu (bakın hepsinde değil) başlıktaki fikirlerinize de ifade tarzınıza da saygı duymuyorum ama kişiliğinize saldırmaya hakkım yoktu, özür dilerim" demiştim yaklaşık olarak tam bilinsin ne yazdığım. Zaten aynı yanıtı da aldım :)

Ve en yukarıdaki ifade... ve işte şu dostum, şu arkadaşım, bunun sevgisi, ötekinin saygısı... Daha önce de yazdım gene yazayım: Beğendiğiniz kişilerin adlarını vermek, mavi boncuk dağıtmak, duymak istedikleriniz yazılanları okumak forum alanını kısırlığa sürükler. Konu ben olduğum için söylemiyorum ama "beğenmediğiniz bir fikri veya kişiyi refere eden" yazılar da değerlidir ve diyalog denilen nane de böyle ortaya çıkar buna "sohbet" denir... Tek ses değil! Karşı fikir irrite etmez! Doğru ifade edilmişse düşündürtür! Yani normal dünyada...

Kaldı ki...

perljam'in yazdıkları açık: Çizgi roman yorumlarımı ele almış, "O yüzden işin tartışma kısmını  geçerek bu güzel başlığa ben de kendi düşüncelerimi eklemek isterim" diyerek işin nahoş kısmını yok saymış... "Güzel başlık" demiş açanı belli...
Bunda ard niyet aramak bana yanlış  geldi...

"hangi tarafta yer aldığını illaki belirtmese..."  :P
Hayır ortada "taraf" yok! Bugün bu fikrine karşı çıkarım birinin yarın bir başkasına destek olurum. Sanal sohbet ortamındayız ve konudan konuya atlayarak yazılarımızda kendimizi ifade edebildiğimiz kadar varolabiliyoruz. Kim olduğunu, bilgisini, birikimini, yeterliliğini bilmediğim bir "nick"i, sanal bir kişiyi karşıma alıp "taraf" yapmam ki! Hayır böyle bir beklentisi olan varsa lütfen benden beklemesin. "taraf" olduracağım birinin harbiden dikkate değer birçok şeyini biliyor olmam lazım. O bildiklerimin de içlerinin hayli dolu olması lazım!

Özelden yazılan özelde kalır! Kaldı ki zaten ortada eşek kadar "özür dilerim" mesajı atmışlığım da var. Yani kimsenin bilmediği bir yerde özür dileyip ortalıkta da kabadayılık yapmıyorum... Bir an dellenip ikinci kez düşünmeden ortaya mesaj attımdı. Lütfen yazmadan önce birileri en azından iki kez düşünsün yazmadan veya göndermeden... ;)

Asıl yazmak istediğime kalan yere bakın :( :
V for Vendetta ... Senaryosu "sistemi sorgulamak" ve belki de "yıkmaya teşvik etmek" olan bir çizgi romanın çizgileri de alışılmış comics çizgilerini yıkmaya, sarsmaya yöneliktir diye düşünüyorum. Bizde sevilmeyebilir ama metin-resim ilişkisi göz önüne alındığında kalıpları kırması noktasında etkisi (en azından kemikleşmiş comics okuruna) çok büyüktür. - Galiba birileri sevmemişti bunu... Tekrar okuyacak vaktim yok eski mesajları, aklımdayken yazayım istedim.

tommikser

V for Vendetta'nın kişisel olarak sevilmemesini anlarım.Tercih meselesidir.

Yalnız dünyanın çoğu köşesinde küresel sermaye ve kapitalizme karşı çağrının bayrağıda olduğu görülecektir.

Çoğu kişide Vendetta maskesi olması aslında onun bir çizgi romandan öteye bir isyan ikonu olduğu ve tarih sahnesinde önemli bir yer edindiği de aşikardır.

Dostum drfuhrer sarfettiğin kelimeler için çok sağol.

hanac

Arkadaşlar,

Daha önce de yazmama rağmen devamlı konu dışına çıkılmaktadır.

Aranızdaki sorunları lütfen özel mesaj ile halledin.

Daha fazla gerginliğe yolaçmamak için bu başlığı geçici olarak kapatıyorum.

hanac