Bu çizgiromanları beğenemiyorum, çünkü ...

Başlatan drfuhrer, 12 Ekim, 2011, 16:22:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Ben İmla Klavuzlarından hoşlanmıyorum  ;D

ümitkr

Alıntı yapılan: gunessemerci - 19 Ekim, 2011, 09:13:39

Ben de Telepati öğreten kitapları sevmiyorum
(çok biliyorsa kitap basmadan ulaşsın kitabı yazan okura, zihneyene - yani zihniyle iletişim kuran... Zihniyen kişi, ben zihnedim, sen zihnedin, o zihnedi... uydurdum ama oluyo)

pizagor

Alıntı yapılan: gunessemerci - 19 Ekim, 2011, 09:13:39

Pekiyi imla kılavuzunu çizgiroman haline getirsek?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Çizgi roman tadında olursa neden olmasın. :)

yunusmeyra

"Şu" veya "bu" çizgi romanları "beğenmiyorum-beğenemiyorum" deme  gibi en doğal hakkımızı kullanırken 1-2 sayfa önce yer alan ferzan'ın yazısını okumanızı öneririm.. Bir tercihin arkasındaki yoğun zihinsel süreçlerin bir dökümü,örneği çünkü..

Kendi kriterlerini koyan,çerçevesini çizen bir kişi ile tartışmak-anlaşmak veya tamamen "güzel" biçimde zıt kutuplarda durmak için ,"anlamaya çalışmayı" öne alan bir yazı..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Diabolik... Kareleme şekli hoşuma gitmiyor, soğuk buluyorum... Karakterin o buz gibi bakışları gibi kareleme tercihi de bende rahatsızlık yaratıyor. İlk sayısı hariç Diabolik'e ısınamadım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

Greystorm (aldim basima belayi :) )
Ilk cildini okudum, Greystorm denen adama kil oldum. Ki ilerki maceralarda daha da serefsiz bir tip olacagini isittim.
Tamamen begenmiyorum diyemem ama ilerde bos vaktim olursa okurum, simdilik önceligini yitirdi benim icin Greystorm.

rumar80

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 19 Ekim, 2011, 23:03:03
Ilk cildini okudum, Greystorm denen adama kil oldum. Ki ilerki maceralarda daha da serefsiz bir tip olacagini isittim.
Tamamen begenmiyorum diyemem ama ilerde bos vaktim olursa okurum, simdilik önceligini yitirdi benim icin Greystorm.
Biz de kimsenin başına bela gelmez Emre. Sev(e)memen tamamen kişisel bir tercihtir ve saygı duyulmalıdır. Duyulacaktır da.

Gambit

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 19 Ekim, 2011, 23:03:03

boyle olmasi, karakterin iyi yaratildigini ve de istenen duygulari yasattiginin kaniti degil mi. Bu durumda cizgi roman icin basarili denilebilir otomatikman.

darkwood

Resimleri çok fazla yazı ile doldurulmuş çizgiromanlara bir türlü ısınamadım, bu yüzden eskiden Kara Muratları da okumazdım.
Fotokopi tarzı ve kötü baskılı çizgiromanları sevmiyorum, korsan tarama çizgiromanları sevmiyorum.
Şimdi gözlerimiz eskisi kadar iyi görmediğinden çok küçük yazılı çizgiromanlarıda okumuyorum.  :(
Darkwood Sakinleri..

aa

Çok fazla yazı olan çizgi romanları ben de hiç sevemedim....
Esse Gesse Hayranı...

tommikser

Çok yazılı yayınlar derken bende bir şikayetimi diyeyim.Sami abim belki kızacak ama olsun ;D

Uzun zamandır Tex okuyorum.Çokta seviyorum ama bazen yazarlar işin cılkını çıkarıyor.Neden derseniz Tex ile Kit'e bir dialog yazıyorlar abarmıyorum 6-7 sayfa.Çıldırıyorum bu işe arkadaş ne gevezesiniz yeter anladık diye iç dünyamdan haykırıyorum.Bende buna gıcık oluyorum ;D

V

Alıntı yapılan: gunessemerci - 22 Ekim, 2011, 13:14:35
Çok yazılı yayınlar derken bende bir şikayetimi diyeyim.Sami abim belki kızacak ama olsun ;D

Uzun zamandır Tex okuyorum.Çokta seviyorum ama bazen yazarlar işin cılkını çıkarıyor.Neden derseniz Tex ile Kit'e bir dialog yazıyorlar abarmıyorum 6-7 sayfa.Çıldırıyorum bu işe arkadaş ne gevezesiniz yeter anladık diye iç dünyamdan haykırıyorum.Bende buna gıcık oluyorum ;D

Teks'te bu durum bir klişedir.Özellikle Teks ve korodakiler entrika içerikli maceralarda aksiyonun dozunu arttırmadan bir barda,otel odasında veya arazide ateşin başında sıkı bir beyin fırtınası yapıp aksiyon planı hazırlarlar.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Aynı dertten muzdaribim. Fantastik dörtlüye bu nedenle ısınamadım. Reed başlar bilimsel geyiğe sonra Ben lafı koyar ama benim için iş işten geçmiştir.
   Yine de Claremont'un X-men'inde diyaloglar fazla bile olsa uygun yerleşmiştir.

HacıGeraltEmmi

Bazı çizerlerin kavga sahnelerinde  kahramanı; yumruk atıyormuş gibi değil "yumruk atma pozu veriyormuş gibi" çizmelerine hoşlanmamadan da öte duygular besliyorum. 8)