Dylan Dog Maxi - LAL

Başlatan hanac, 09 Kasım, 2011, 20:28:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

5. kitabın son macerasında esas kızımızın odasında bulunan Queen posteri gözden kaçmadı  ;)

Ünlü poz aslında Queen'in 1974 çıkışlı 2. albümleri Queen II albümünün kapağıdır ama Bohemian Rhapsody klibinin başlangıcı olarak hafızalarımızda daha çok yer etmiştir. Freddie Mercury'nin ellerinin duruşu da tabiki pozu farklı kılmaktadır. 

Queen II albümü dünyada opera-rock türünde yayınlanmış en iyi ve öncü albümlerden ve Queen'in kendi tarzı olarakta bence en iyi albümüdür. (A Night at the Opera'dan bile iyidir)

Grup üyeleri yıllar sonra (One Vision klibi) aynı pozu yine vermişlerdir:

Freddie Mercury'nin ilhamı ise Alman asıllı ünlü Hollywood starı Marlene Dietrich'in muhtemelen 1940'larda verdiği şu pozudur:

Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 07 Mart, 2013, 17:02:42
Son cildin ilk 2 macerasını okudum. Özellikle birincisini çok beğendim. İkinci macera da ilginç. 6 ay aradan sonra (renk cümbüşlerini saymazsak) Dylan'ı özlemişiz.
Ana seride çıksa artık.epey bi süre oldu.neyseki Maxiler ana seriyi aratmıyor... ::) :D :)

V

Beğenen arkadaşlara saygı duyuyorum ama ben maxi albümlerdeki öyküleri hayli zayıf buldum.

Ve hatta şimdiye kadar Türkçe çıkmış tüm Dylan külliyatını okumuş birisi olarak rahatlıkla sıralamanın en altında yer alırlar bence..   :(

Yine de Dylan bu,olsun  da çamurdan olsun..
"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Hoz Comics tarafından yayınlanan Dylan Maxi 6 çizgiromanı
Kuzgun Çizgiroman evinden promosyonlu özel fiyatları ile temin edebilirsiniz.

Darkwood Sakinleri..

rumar80

Dylan Dog Maxi yeni sayıyı alan olmadı mı? Alıp ta kapağını açan olmadı mı? Açıkta Başak hanımın yazısını okumadı mı? Okuduysa neden paylaşmadı?
  Teşekkürler Başak hanım. Şahsınıza ve Dylan'a. Okuyunca daha detaylı çizgi Romandan bahsederim ama kapak içi yazısı için bile alınır.

kalidor

Ben Dylan'ı okudum bitirdim.Başak Hanim'in yazisini da okudum. Gezi eylemine CNN ve BBC dahil olduktan sonra iyi veya kötü yorum yapmak istemiyorum.

Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 16 Haziran, 2013, 20:25:03
Gezi eylemine CNN ve BBC dahil olduktan sonra iyi veya kötü yorum yapmak istemiyorum.

Tabii canım, ne güzel kendi kendimize takılıyorduk.

Nereden çıktı CNN ve BBC, bir şey olduğu yokdu zaten.

Ah şu dış mihraklar, bizim foruma da dadanırlar yakında.  :)

alan ford

Ben almadım ama ilk listeye eklerim hemen.
  Penguenlerimizle mutlu mesuttuk biz gerçekten , nereden çıktı bu CNN ve BBC >:(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Evde okunmayı bekleyen kitaplar arasındaydı, belgesel seyretmeyi bırakıp Başak Hanım'ın yazısı için ilk iş olarak bu kitabı okuyayım bari.  ::)
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Abi ne belgesel izlemesi Taksim de direnişe katılsana asıl doğal hayat orada ;D

kalidor

Asil belgeseli 28 şubatta konya imam hatipte okurken bizzat seyrettim :) Penguenler değişir ama devlet halkını polis, asker vb öpmeye devam eder. Dış mihraklar da tüm dunyaya medyasıyla servis eder.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Adamlar 10 yıldır ilk defa canlı yayın yaptılar.

Seyredin bakalım her akşam hangi ülkedeler.

(Okuyan da sanki işimiz gücümüz CNN ve BBC seyretmek zanneder.  :)  )

Sen tam akşam vakti 50.000 insanını 5 dakikada dağıtırsan tabii haber olur.

Ne yapacaktı CNN Int, Penguen belgeseli mi yayınlayacaktı ?

caretta

Arkadaşlardan birisi Başak Hanım'ın yazısını yükleyebilir mi?Ne yazmış merak ettim!

ercoktay

Alıntı yapılan: kalidor - 16 Haziran, 2013, 22:33:35
Asil belgeseli 28 şubatta konya imam hatipte okurken bizzat seyrettim :) Penguenler değişir ama devlet halkını polis, asker vb öpmeye devam eder. Dış mihraklar da tüm dunyaya medyasıyla servis eder.

Fatih arkadaşım insanların sokaklarda şuanda bulunma nedenleri işte tam da senin yazdığın gibi 28 Şubat zamanı sana yapılanların son yıllarda artarak belli bir kesime yapılması. 28 şubatta senin hayat tarzına karışanların yaptıklarının benzerlerini bugün o zamanın mağdurları tarafından yapılıyor olması ne kadar ironik değil mi?

Sokaktaki insanlar gerçek demokrasi istiyorlar. Bu iktidar gidince yeni gelecek iktidarların yeni 28 Şubatlar yeni 31 Mayıslar yaşatmaması, gerçek bir demokrasi için orada çırpınıyorlar. Dün sana yapıldı haksızlık bugün bize yapılıyor. İktidar değiştikçe tekrar sana ve bana aynı haksızlıklar yapılmasın diye tam bağımsız gerçek demokrasi istiyoruz.

Bu arada ben sokakta bir tane bile dış mihrak göremedim. Ve sana şunu da söyleyeyim o sokaktakilerin hiçbiri karşısındakini düşman olarak görmüyor. Sadece daha fazla özgür olmak istiyor. Toplumu yasalar ile değil de herkese göre değişken olan Ahlak ile yönetmeye kalkarsan bu halk bir gün böyle patlar işte.

kalidor

Yani başörtüsü gibi bir sorunum olmadığı :) için ben en çok üniversite olayından etkilendim. Tüm meslek liselilerde olduğu gibi katsayılar düşürüldü ve İlahiyat fakülteleri dışında diğer üniversitelere girebilmek mucizelere kaldı. Zaten kontenjanlar da az olduğu için durum iyice kısıtlandı.  Şimdi meslek liselerin amacı bu değil midir derseniz, o zaman tüm elektronik-elektrik meslek lisesi mezunları da mühendis olmalı, sağlık meslek lisesi mezunları da doktor, hemşire olmalı vs derim ama bizdeki eğitim sistemi ne yazık ki böyle değil. Meslek lisesinde elektrik okuyup da ampül değiştiremeyen insanlar tanırım  :D İmkanı olanlar yurtdışına gittiler, imkanı olmayanlar da okuyamadı. Sonuçta herkes üniversite mezunu olacak değil ya ;) Yani çok sıkıntılı bir süreç yaşandı ve bunu çevresinde meslek lisesinde okuyan tanıdığınız varsa illaki görmüşünüzdür.

Gerçek demokrasi yakıp yıkmaktan geçmiyor düşüncesindeyim. Karşı taraf laftan anlamasa bile yine de bu yoldan geçmez. Biz çok duygusalız ve polisin yaptığı zulüme şaşırıyoruz, sanki polis halkın yanında olacak ve sivil bir darbe olacak gibi düşünüyoruz. Tüm ülkelerde polis hükümetin yanındadır, tarihte bunun aksi olmamıştır herhalde. 28 şubatta başörtünden tutulup Beyazıt Meydanı'nda sürüklenen genç kızla, geçen hafta İzmir'de saçından çekilen kız arasında eylemi yapan kişi açısından da bir fark yok.  Genel olarak nüfusumuzun en az üçte biri psikolojik desteğe ihtiyaç duyuyor ve bunların arasında eylemci de, kemalistte, şeriatçı da, poliste belki başbakan bile var. Bizim eylemlerimiz de o yüzden böyle şiddetli geçiyor.

Benim düşüncem hükümet değiştiği zaman halen kamuda tam olarak tanımlanamayan başörtüsü, imam hatipler, seçmeli kuran dersleri vs gibi haklar, talepler,  temenniler yitirilecektir. Bunlar anayasayla kazanılmış olsa da olmasa da. Anlayış ve karşılıklı saygı duygularımız  gelişemediği için durum budur. Çünkü millet olarak okumuşu  da okumamışı da, beyazı da zencisi de fikirlerimizi medeni sınırlar içerisinde savunamıyoruz. O yüzden devamlı horlanan, bidon kafalı, çoban, cahil (gerçekten de büyük çoğunluğu öyle) %50 o günlere tekrar dönmek istemiyor. Başbakanın bir tarafının kılıyız diyebilen kadınla bile aynı safta olsalar durum bu.

Sonuçta fikirleri değiştirmek zor, ben eskisi kadar inançlı bir adam olmasam ve günde 3-5 vakti zorlayarak yerine getirsem de bazı şeyleri unutmak kolay değil. Ama eminim Dylan dün ve önceki günler Gezi Parkı'nda olurdu  ;)

Hayırlısı olsun. 
Crom! Ölüleri Say...