Martin Mystere - Efsanevi Maceralar

Başlatan siyahderikoltuk, 26 Nisan, 2011, 21:32:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

siyahderikoltuk

Martin Mystere Efsanevi Maceralarının ilk 5 cildini okumayı bitirdim. Rıza abi başka bir konuda adı geçen maceralarla ilgili ' uzak durun' uyarısını keşke daha önce yapsaymış. Hep aynı karakterler arasında geçen, bayağı maceralar maalesef. Bencede aklınız kalmasın, arşive en son katılacak, hatta katılmasada üzünülmeyecek maceralar bunlar...

hennessy

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 26 Nisan, 2011, 21:32:23
Martin Mystere Efsanevi Maceralarının ilk 5 cildini okumayı bitirdim. Rıza abi başka bir konuda adı geçen maceralarla ilgili ' uzak durun' uyarısını keşke daha önce yapsaymış. Hep aynı karakterler arasında geçen, bayağı maceralar maalesef. Bencede aklınız kalmasın, arşive en son katılacak, hatta katılmasada üzünülmeyecek maceralar bunlar...

Bende katılıyorum ama genede efsane seri en son okunsada martin severin okuması lazım hele o iki kafadarı bana verseler bir kaşık suda boğarım ama aaa o fıstık yokmu neydi o hatunun şiarkıcı hastasıyım :) onun rızasına okudum :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: hennessy - 26 Nisan, 2011, 21:40:02

Bende katılıyorum ama genede efsane seri en son okunsada martin severin okuması lazım hele o iki kafadarı bana verseler bir kaşık suda boğarım ama aaa o fıstık yokmu neydi o hatunun şiarkıcı hastasıyım :) onun rızasına okudum :)

Angie! Hem sarışın, hem hafif kafadan çatlak, hem bir içim su, daha ne olsun. "Sevgili Martin, Sevgili Chris, Sevgili..."

Selamlar
Lami

hennessy

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 26 Nisan, 2011, 21:50:20
Alıntı yapılan: hennessy - 26 Nisan, 2011, 21:40:02

Angie! Hem sarışın, hem hafif kafadan çatlak, hem bir içim su, daha ne olsun. "Sevgili Martin, Sevgili Chris, Sevgili..."

Selamlar
Lami

Çok yaşayın Sayın Lami banada biri o kadar sevgili dese daha ne isterim ama martin kılıbık çıktı :)

Lami Tiryaki

Martin kılıbık değilde, Diana eli maşalı :)

Selamlar
Lami

V

Speciale serisi(bizde Efsanevi)nin belirli bir formatı var arkadaşlar.Espri dozunu yükselten karakterler(Angie,Kelly,Dee)bu serinin gediklileri.Ayrıca öykülerde "Başka  Yer" ve ajanlar Chris Tower,Max Brody eksik olmaz.Nispeten "light" öykülerde sıkça Martin'in ana serisine ve Gigantelerine atıfta bulunulur.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Formatın farklı olduğu doğru Engin, ama nedense bana bu kadar komedi çekici gelmedi. Hem de dediğin gibi bir başka yeri bu kadar aktif kullanırken

Lami Tiryaki

Speciale serisi genelde gıcık olmasına rağmen arada bir enfes öyküler de çıkıyor. Örneğin 1. cildin sonundaki 4 numaralı "Şeytani Araştırma" mükemmel bir hikayedir. Specialelerin genel cıvık havası yoktur(yanlış hatırlamıyorsam Kelly ve Dee'de yok). Nikola Tesla üzerine yazılmış enfes bir öyküdür. Nikola Tesla'nın ışınlama ile ilgili tüm dokümanlarına gerçekten FBI el koymuştur ve bu güne kadar hiç kimse görmemiştir.  O öyküyü alıcı gözle okumanızı şiddetle öneririm.

Bİr de o seridemiydi tam hatırlayamadım Shakespeare'in Fırtınalar isimli fantastik bilim kurgu öyküsüne dayalı bir bütünlemesi vardır ve o da enfestir. O konuyla ilgil geniş bir dosyam vardı, bulabilirsem linkini koyayım bakayım.

Selamlar
Lami

s.b

Bu kitap tam 576 sayfa. Maxi 1 ve maxi 2 den oluşuyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Dün Fuarda İlyas'ın standına uğradığımda bu güzel süpriz ile karşılaştım.
Yeni bir kitap varmı diye incelerken, İlyas bana Martin istermisin dedi?  İsterim dedim!!!
Şöyle bir baktım hangi Martin kitabından bahsediyor acaba diye.
Ardından en son 2009 da 5 nolu cildi yayınlanan Oğlak yayın efsanevi cilt serisinin 6 nolu yeni cildi birden elinde belirdi.
Hiç daha dağıtıma başlanmadan ilk fuar a ve kendisine geldiğini söyledi. Tabi kitabı görünce şaşkın bir şekilde inceledim, böyle bir süpriz beklemiyordum. Kitabın içinde 2 adet macera vardı. Ön ve arka kapak ile maceralar tanıdık geldi.. Martin Mystere özel seri 26 nın kapağı ön kapak olarak kullanılmıştı. Maceralar adları ise Sürüngen İnsanlar ve Kusursuz Labirent geçiyordu. Lal özel seride okuduğumuz bu 2 macerayı tekrar Oğlak Maxi cilt 1 ve 2 olarakmı diye düşünürken, kitabı evde daha detaylı incelemek üzere alışveriş poşetlerinden birinin içine atıp fuar gezimi sürdürdüm.

Darkwood Sakinleri..

drfuhrer

hımm 8)
alacak bir kitap daha...liste kabarıyor.allah sonumuzu hayır etsin...

hennessy

s.b

Bu kitabı içinde yeni macera var diye satın aldım ama yanılmışım.
Daha önce bu kitabın tamamı Lal Kitap tarafından 6 sayı olarak yayınlanmış.
2005 Mayıs, Haziran, Temmuz ile 2007 Ocak, Şubat, Mart aylarında yayınlanan bu 6 sayı kapağı aşağıdadır.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

sefik

benim bildigim Maxi toplam 4 tane var ve bunlarin ilk 3u,Lal tarafindan ozel seride yayinlandi,her biri 3er kitaptan 9 kitap olarak,yalniz 4. yayinlanmamisti.
Sanirim Oglak 2 ciltte butun Maxileri cikaricak,daha derli toplu olucak tabii