Kara Kıyıların Kraliçesi Geliyor!

Başlatan kalidor, 25 Kasım, 2011, 01:02:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Conan, Belit'i Kimmerya'ya götürmüş müydü? Bu yeni serinin 7. sayısında birlikte Kimmerya'dalar ???

kalidor

Yeni seride Conan'ın Kimmerya flashbackleri var. Belit'te ilk defa kuzeyli bir barbar ile karşılaştığını ve hayalinde bambaşka canavar gibi bir tip olduğunu söylüyordu. Orjinalinde yoktu ama Brian Wood böyle bir öykü yazdıysa değişiklik olur, iyi de olur :)
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Aynı maceraları tekrar tekrar okuyup sıkılan çizgiroman severleri biraz farklı diyarlara götürüp onlarıda bir parça sevindirmek için arada böyle yenilikler yapıyorlar.  :)
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Cılız Conan çizimlerinden sonra senarist Brian Wood'a da fanlar tepki göstermeye başladı. 7. sayıda Conan ve Belit'in Pikt kıyılarına yanaşıp tek atla vahşi Pikt bozkırlarını geçip zorlu Kimmerya ikliminde takılmaları, Piktlerin ve Kimmeryalıların basit çiftçi köylüler gibi gösterilmesi gibi mantık hataları can sıkıcı olmuş. Fanlar seriye Ultimates Conan, New 52 Conan. All-Star Conan, Conan Forever, Conan Begins, Brian Wood Presents Conan vs vs gibi isimler vermeye başlamışlar. Emo Conan ve sürmeli Conan'dan sonra müstehak zaten. Piktler için Howard'ın yazdığı ve bizimde severek okuduğumuz Kara Nehrin Ötesinde (Beyon the Black river) hikayesi yeterli.

Bu seride Thulsa Doom ve Khalar Zym'in elini kolunu sallayarak hiçbir direniş görmeden Kimmerya köylerini basıp milleti katletmesi, dandik Conan the Adventurer dizisi ve Fransız yapımı çizgifilmi kadar yanlış olmuş. 40. yılında Busiek ve Cary Nord'a devredilse daha iyi olurmuş.
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Çizgiromanın motion comic versiyonunu yapmışlar, iyi de olmuş. Bakmadan geçmeyin.

http://www.darkhorse.com/Blog/1164/conan-barbarian-motion-comic

Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Bu yeni Conan serileri harbi sacmaligin daniskasi ama. Nasil george lucas STAR WARS I de, seriyi berbat ettiyse, su anda yeni cikan kara kiyilarin kralicesi serisi de Conan efsanesini tuketmeye yonelik en buyuk caba

hayatimda okudugum en iyi 10 macera arasina rahatlikla koyacagim kara kiyilar maceralarina bunu yapmak buyuk haksizlik

infinite crisis conan 2012

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

V

Baston taşıyacak adama kılıç taşıttıracaksınız illa. ;D

Arnold'un ölüsü bile Jason'un dirisinden iyi Conan olur o ayrı.. 8)
"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

Arkadaş ne büyüttünüz şu hödüğü ya :P

kalidor

Brian Wood'un yazmakta olduğu yeni Kara Kıyıların Kraliçesi serisinde ana çizer Becky Clonan'dı. Fakat Becky Hanım'ın Conan'a getirdiği "emo" yorumu yurtdışındaki fanlarınca da çok tepki alınca ilk 3 fasikülden sonra kendisini 7. fasikülde görebildik. Şu an 11'e ulaşmış seride ise artık Becky yok. Bundan sonra da olmazsa toplamda 4 fasikülle umarız  Conan macerasını noktalamış olur.

Conan the Barbarian serisinde son durum:

4, 5 ve 6. fasiküllerin çizeri James Harren:

8. ve 9. fasiküllerin çizeri Vasilis Lolos. Allah belanı versin Vasilis!

10. ve 11. fasiküllerin çizeri ise Declan Shalvey

Kısacası Dark Horse Conan'ın ABD'de çizgiroman olarak yayınlanışının 40. yılında tüm parayı Brian Wood'a verdiğinden çizerleri de üniversitelerden toplamış.

Ne filmini çekebiliyorsunuz, ne çizgiromanını yapabiliyorsunuz. Ne işe yararsınız o zaman???
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

tamam anladım hocam ben durumu.."conan"ı tamamen yok etmek,itibarını zedeleyip gözden düşürmek istiyorlar.. "conan"'ı bi de öyle yorumlayalım,bi de böyle yorumlayalım derken "şirazesi" iyice kaydı..
şirazesi kaymak:şiraze (farsça), ciltçilikte,kitap ciltlerinin iki ucuna konulan ve yaprakları muntazam tutan, ibrişimden örülmüş ince şerit,bezdir.. eğer şiraze düzgün olmazsa sayfaların düzgün olması mümkün değildir. bunlar birbirine yapışır ama sayfalar ve dolayısıyla ciltlediğiniz kitap,yamulma eğilimi gösterir.
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hennessy

Bu Conan çizimlerini görmek bile istemiyorum bu ne.Yazık buscema kemikleri sızlıyordur
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yunusmeyra

brian wood'a yok yok yayınevinede 2 çift lafım var ama bu sayfaları ailece okuyoruz onun için vazgeçtim..  >:( wood'da hç mi conan okumamış yahu ya çizgi romanlarını..insan bu senaryolarda yaratılacak etkiyi verecek çizerler konusunda hiç mi insiyatif kullanamaz birader..  >:(  >:(

yunusmeyra

bir de çizgide conan parodisini "sergio aragones" yaptı "groo" ile, bu son yayınlara hiç gerek yoktu yani..hem çizgi kıvraklığı açısından "groo"ya yanaşamaz bile..  ;D  ;D  ;D

tommikser

Bırak orjinalini alıp okumayı internette görüp bir kaç sayfasını bile okuyamadan sinirle kapattım.O nasıl belit çizimidir arkadaş.Yani Conan'a saldıran cadılar bile ondan güzel.Cadı olarak çizilecek olsa bunu anlarımda Belit'i bu şekilde çizen zihniyeti anlayamam.Kalidor'un tüm dualarına katılıyorum.