BATMAN R.I.P.

Başlatan hennessy, 03 Aralık, 2011, 21:10:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Batman, bedenini, zihnini ve ruhunu; bir insanın kendini getirebileceği en üst seviyeye kadar getirmiş, eğitmişti. Ama dünyanın en büyük dedektifinin de her insan gibi zaafları vardı. Şimdi Batman, bu zaaflarının nerede olduğunu tam olarak bilen bir düşmana sahip olmuştu.
Kara Eldiven olarak bilinen esrarengiz ve ölümcül örgüt, Kara Şövalye' yi tamamen yok etmeye çok yaklaşmış vaziyetteydi. Onu tamamen çökertmek ve bir daha geri dönmemesini sağlamak için, Batman' in kendisini savunamayacağı bir silah ile saldırıyorlardı: Batman' in kendi aklı...
Batman, Kara Eldiven'in şeytani saldırısına karşı dayanmaya çalışıp, aklını tamamen kaybetmemek için çabalarken; grotesk suç lordlarının oluşturduğu bu şeytani örgüt Gotham şehri üzerindeki hamlesini yapmaya hazırdı. Cinayetlerini tamamlaması için Joker' ı salmak

Batman R.I.P.öncesi 1.bölüm

Okudğum kadar yazayım : Batman kahramanlar toplantısına katılır ama toplantı beklendiği gibi devam etmez cinayetler olur ve kara eldiven ortaya çıkar

Batman R.I.P.öncesi 2.bölüm

Batman bu sefer batman kılığına girmişi polisler ve kendi ile uğraşıyor çizimler çok hoşuma gitti.Batman'e birşey olursa yerine geçmeyi planlayan polis teşkilatında ve orduda bir ekip var.

4.kitaptaki bu sahne mükemmel

Bruce kız arkadaşını kurtarırken dediği kelimeler Bruce Wayne hiç büyümeyen birinin taktığı sığ bencil düşüncesiz bir maske surat halide tam batman

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

İşler kısışıyor Alfred ölecek mi? Batman kendine gelecekmi kara el kim geliyor az kaldı

Batman geri dönüyor hemde o ne dönüş :)

Şimdilik bu kadarını okudum devamınıda okudukça eklerim

Gambit

iyi cizimleri olan, iyi bir cildi olan ama ortalama bir hikayesi olan bir seriden ote degil maalesef R.I.P

rumar80

Ben hikayeyi ortalama bile bulamammıştım

hennessy

Batman - R.I.P 4

Batman kara el'in nerede olduğunu öğrenmek için yakaladığı adama şiddet uygular ve kara el in Arkham tımarhanesini karıştırdığını öğrenir araya birde joker karışır. Çizimler hoşuma gitti ama hikaye eh işte.Batman'ı pis sakallı görmekte ilginçti bu arada.

Batman RIP 5

Batman bu sefer malikanede Joker ile karşılaşır bol diyaloglu bir bölüm

hennessy

Bruce Wayne Usta Lo ile konuşmak ister ama usta hastadır.Onun yerine çırağı ile dertleşir.Zihninde tranvalar yaşamaktadır.Beynindeki olayları savunmak için bir acil durum kişiliği yaratmanın mümkün olup olmadığını sorgulamaktadır.Ama çırak kara eldivenin adamıdır ve Bruce'nin fincanına zehir koymuştur.Bu arada Robin düşmanlarla uğraşmaktadır.Bruce akıllıdır çırağın gözünü kırptığı anda fincanı değiştirmiştir.Bu arada Bruce Usta Lo'nun öldüğünü öğrenir.Bruce çırağa kara eldivene hamlesini çabuk yapmasını söyler savaş baltasını çıkarmıştır çünkü. Batman toprağın altından çıkar.Joker kara eldvenle konuşurken arkham tımarhanesi tekrar kontrol altına alınmıştır.Batman geri gelmiştir.Nightwing batman'a yardım etmek için olayların arasına girer.Bu arada dışardaki olaylarda kahramanlar kulübü robin'e yardım eder ve onun artık Batman'in yardımına koşmasını isterler.Robin'de yola çıkar.Kara eldiven ve Batman sonunda hesaplaşmaya başlarlar.Kara eldiven bruce'nin babası olduğunu ittia eder.Ama kara eldiven aslında bruce nin babasının ikizidir.Kara eldiven Batman'i tehtit eder kendi himayesi altına girmezse tüm dostları hakkında medyada alaycı tehtitler savuracağını söyler.Batman bunu kabul etmez.Helikopter içinde kara eldiven ve Batman kapışırlar ve bir anda robin'in gözleri önünde helikopter patlar.Altı ay geçmiştir batman'i kimse görmemiştir.Sonunda gene Bruce anne ve babası ile görünür.Babası Bruce'e Maskeli bir kahramanın Gotham tarafından kabulenemeyeceğini söyler ve hikaye biter.

Carnage

Zurr Enn Arrh(doğru mu yazdım?) =Zorro in Arkham. Güzel bir sonla bitmişti bu öykü.

Aslında abartıldığı kadar kötü bir hikaye değil R.I.P. Görsel açıdan da başarılı. Renklendirme hkayeye çok uygun olmuş ve atmosferi tamamlamış.