Ana Menü

Hugo

Başlatan alan ford, 15 Aralık, 2011, 11:03:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Afişine bakıp bir çocuk filmi deyip geçmeyin. Gerçekten çok şey kaybedersiniz. Scorsese'nin üç boyutlu işlere de bulaştığı son filmi Hugo gerçekten çok keyifli bir seyirlik. Sinema sanatının ilk yıllarına şık bir selam çakan , saygıda kusur etmeyen ve üç boyut denen şeyin hakkını veren bir film.

Paris tren istasyonun da yaşayan öksüz ve yetim Hugo'nun sinema dünyasının ilk dahilerinden George Melies'le kesişen yolları. Hugo'nun hüzünlü hikayesenin yanında sinemanın ilk yıllarına üç boyutlu bir gezinti. Lumirre Kardeşler'den Aya Seyahat'e , Charli Chaplin'den Buster Keaton'a inanılmaz keyifli bir yolculuk.

Babasını müzedeki bir yangında kaybeden Hugo amcasının yanında istasyon saatlerini tamir etmeye başlar. Amcası da kaybolunca yokluğunu hissettirmemek için saatleri tamir etmeye devam eder , bu arada istasyonda ufak tefek hırsızlaklarla yaşamını devam ettirir. Tek isteği babasından kalan otomaton'u tamir etmektir. Bunun için de sık sık istasyonun oyuncakçısından bir şeyler aşırır. Lakin bir gün yakayı ele verince Hugo'nun serüveni de başlar.

3D tekniğinin hakkının verildiği , inanılmaz güzel Paris ve tren garı çekimlerinin eşlik ettiği bu filmi mutlaka mutlaka sinemada seyredin. Muhteşem oyunculuklar da cabası.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre ozdamarlar

Fragmani direk cocuk filmi gibi yapmislar hakkatten, ama bu tanitim uzerine izlerim. Martin Scorsese bos is yapmaz zaten.

darkwood

Bu güzel tanıtımdan sonra bende seyretmek isterim.
Çocuklar ve 3D güzel bu filmden bahsedince, aklıma Şirinlerin filmi geldi.
Bu filmi seyrettim ve çok keyif aldım ailece seyredilebilir. Arkadaşlara tavdiye ederim.

Darkwood Sakinleri..

alan ford

2012 Oscar ödüllerinde 11 dalda aday olmuş Hugo. Diğer aday filmleri seyredemediğim için yorum yapamayacağım ama Hugo gerçekten muhteşemdi. Akademinin sevdiği bir tarzda üstelik. Birden fazla ödülle dönmesi muhtemel.

Bu arada kitabı da yayımlanmış Türkçe olarak:

Gambit

Hugo gordugum en overrated filmlerden ikincisi.

1. cisi bir suru oscar vermek istedikleri dandirik film titanic'di. Hugo da aynen bu sekilde yola devam ediyor

filmi izledim sinemada ama oyle ahim sahim 11 dalda aday olacak ve cok oscar olacak bir film goremedim.

alan ford

Overrated ne demek bilmiyorum. Ama Titanic'e dayanamayıp bitiremimiştim. Hakikaten çok dandikti. Hugo ise kesinlikle Titanic gibi bir film değil. En azından benim için. Ya da ben yaşlanıyorum :D

Gambit

gereginden fazla one cikarilmis demek

sisirilmis diyebiliriz saniyorum, tam olarak yansitmasa da

BAHADIR

Kostümler, dekorlar, arka plan...Her şey harika ama çok boş bir film olmuş... 48 sayfalık bir frankofon görsel olarak bundan daha fazla haz veriyor ve anlattığı şeylerde daha doyurucu diye bilirim...

Şişirilme konusunda bir gerçek payı var...

kalidor

Filmin konusundan öte sinemasal anlamda yeni birşeyler sunmasından ötürü bu kadar övülmüş olabilir. Zaten oscarları sadece teknik bölümlerde alabildi.
Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Film hikayesinden de  öte sinemanın ilk yıllarına bir saygı duruşu Scosese'nin . Çok şık bir saygı duruşu üstelik. Ben fikrimde ısrarcıyım. Çok çok iyi bir film Hugo :D

tommikser

Bu hafta sonuna kadar 2012 Oscar goes to ları izleyecem bakalım güzelleri mi? ;D ;D ;D

Carnage

Alıntı yapılan: alan ford - 09 Şubat, 2012, 19:27:28
Overrated ne demek bilmiyorum. Ama Titanic'e dayanamayıp bitiremimiştim. Hakikaten çok dandikti.

Oh be. Sonunda Titanic'e overrated diyen 2 kişi çıktı. Hugo'yu izlemediğim için ne kadar abartıldığını bilemiyorum ancak Titanic'e 15 dakika sabredebildim. O 15 dakikada neler olduğunu sorsanız söyleyemem çünkü fizik derslerinde bile bu kadar derin uyumamıştım ;D ;D ;D. Titanic olsa olsa türünün en iyisi olabilir daha fazlası değil. (Romantik filmlerden ne kadar derin bir kurgu bekleyebiliriz ki) Bu film Oscar ödüllerini ne kadar takacağım konusundaki görüşlerimin şekillendirmesinde büyük rol oynamıştır. Şimdi bir de 3d olarak çekmişler. Bu filmi seyretmeye harcanacak paraya da zamana da yazık. Oyunculuk ve film müzikleri açısından belki üst düzey bir film olabilir ancak kimse Titanic'in çok komplike bir ana konuya sahip olan,çok yeni ve ilginç mesajlar veren bir film olduğunu söyleyemez.

Bu arada ne kinim varmış bu Titanic'e. Başlık Hugo hakkında ama o filmin ismi geçince hemen öfkelendim.

hanac

Hugo'yu izledim, beğendim güzel bir film.

Çok iyi değil ama iyi bir film.

Ama 3D olarak izleyemedim, 3D olarak da iyi imiş.

tommikser

3 d olayına gıcığım ne zaman Star Wars'daki gibi 3 boyut olur o zaman tamam derim.O zamana kadar bekleyecem.Eğer öyle bir teknoloji olursa Zembla'yıda zekle okurum.Üç boyutlu düşünsenize ne garp olur dimi ;D ;D ;D