Çizgiromanlarınızı ödünç verir misiniz?

Başlatan mgsar, 04 Ocak, 2012, 08:31:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: mgsar - 04 Ocak, 2012, 15:58:21
Alıntı yapılan: gunessemerci - 04 Ocak, 2012, 15:49:01
Ben bir kere lütfen şöyle yapmasan dedim.O lafımı hala arada hatırlatır.Zaten çok değerliler canım diyerek ;D ;D ;D ;D
Abi, birde sorular var (katlanmak zorunda kaldığımız) ben eşime bir kere ısrar ettim. 50 sayfalık Kızılmaske fasikülünde yıldım. Hadi cevaplayın,

Peki bu kızılmaske maskesini hiç çıkartmıyor mu?(Kızılmaskenin suratını gören yaşamaz derler)
Allah Allah kim demiş?
Gazeteci değil miydi bu?(Hayır o süpermendi)
Eeee bu ne iş yapıyor?
Vallaha ben bittim 50 sayfa bitmedi ;D ;D

Sen onu bana gönder sorduğu soruları ben cevaplarım...... ;D ;D ;)

mgsar

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 04 Ocak, 2012, 16:23:50
ben onlardan birimiyim karizmatik adminim :)

Tabii ki, sana da istediğin çizgiromanımı okumaya veririm.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 04 Ocak, 2012, 20:21:25
Alıntı yapılan: hennessy - 04 Ocak, 2012, 16:23:50
ben onlardan birimiyim karizmatik adminim :)

Tabii ki, sana da istediğin çizgiromanımı okumaya veririm.

İşte duymak istediğim cevap sağol Hasan abi
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Yaşasın Red kit, tenten, julia, daha da Kızılmaske okutmam.
[/quote]

Onun okuyabileceği en iyi kitap julia.hiç olmazsa kadın kahraman kadın,kadını daha iyi anlar.... ;)

NIC

Dostluğuna değer verdiğim herkese kitaplarımı ödünç veririm,buna en eski kitaplarımda dahil

barisvolkan

Arkadaşlar eskiden onlara okutmak,sevdirebilmek için bir taktik geliştirmiştim.Yani çoçukluğumda....Halada bu alışkanlığım devam ediyor.Iskarta diye ayarladığım her seriden ürünler(okunmalık diye adlandırdığım eksiksiz ama fazla okunmaktan yıpran mış olan)onlardan okusunlar diye veriyorum.Okuduktan sonra bunun devamı var mı diyenlere var diyerek........site adlarını nerede bulacaklarını anlatarak onlara ilk kitap larını aldırıyorum.Eh artık kıymetinide öğreniyorlar.Bir ara lal'in çıkardığı kalın çiltler den çoçuklarımın arkadaşları okusun diye vermiştim .Heyhat geri dönmedi.Ben onları bulana kadar neler çektim.Böylece çoçukluğumda geliştirdigim sisteme dönmek zorunda kaldım.Ama sizler değerini ve kıymetini bilenlersiniz,isteyene kütüphanem açıktır. :)

kalidor

Ödünç verilen kitaplar, çizgiromanlar genelde Yemen'e giden asker gibi geri dönmezler. Geri dönenlerde yıpranmış olur Vietnam sendromu yaşarlar. Olabildiğince ödünç vermemek lazım.

Dillere destan kütüphanesinden ödünç kitap isteyen dostlarına ünlü kitap kurdu Ahmet Cevdet latifeyle;
--Ben bu kütüphaneyi aldığım ödünç kitaplarla yaptım-- dermiş :)
Crom! Ölüleri Say...

mgsar

Alıntı yapılan: kalidor - 02 Nisan, 2012, 08:33:05
Dillere destan kütüphanesinden ödünç kitap isteyen dostlarına ünlü kitap kurdu Ahmet Cevdet latifeyle;
--Ben bu kütüphaneyi aldığım ödünç kitaplarla yaptım-- dermiş :)

Ben bu lafı daha önce duymuş olsaydım. Kütüphane yapan arkadaşlara bu kadar çok katkı da bulunmuş olmazdım belki ;D ;D

caretta

Çevremde(ailem dahil)ç.r.okuyan yok.Olsa da kesinlikle kimseye ç.r. ödünç vermem.

haysat

Benim o, benim o.
Ben çizgi roman ve kitaplarımı kimseye vermiyorum.Çünkü giden gelmiyor

Önceleri evdekiler (Eşim ve iki kızım)  olayı tam olarak anlayamamışlardı,fakat zaman içinde benim çizgi roman ve kitaplarıma ne kadar önem verdiğimi anladıkları için ellemek şöyle dursun gelen misafirlere bakmak istedikleri zaman "önce beni geçmen lazım" gibi telkinlerde bulunarak evde çıkabilecek bir iç savaşın önüne geçmişlerdir kaç kere.

Bir keresinde hiç unutmam(eşimde asla unutmaz) ben işte iken misafirliğe gelen arkadaşına kitaplıktan bir kitap vermiş.akşam oldu ben eve geldim.Eşim karşıladı kapıda hoşgeldin falan diye.
Ben bu sırada ayakkabımın bağcıklarını çözüyorum (Kitaplıkta tam kapıdan girişte kolidorda duruyor)ve yavaşca kafamı kaldırdığımda kitaplığa bakarım.

(nedense onları orada görmek beni rahatlatıyordu.)Eşimin arkadaşına verdiği kitabın yerinde olmadığını anladım,ve doğal olarak eşime buradaki kitabın nerede olduğunu sorduğumda ilk cevabı "sen o kadar kitabın içinde onun eksik olduğunu nasıl anladın "oldu. Hem şaşırmış hemde ne diyeceğini bilemez bir şekilde bana bakıyor.Sonra olayı anlattı,arkadaşı kitabı çok beğenmiş okuyup geri verecekmiş falan (8 sene oldu )kitap hala gelmedi.

Bu olay eşime ders gibi bir şey oldu, artık kitaplarıma ve kitaplarımla olan ilişkime karışmıyor.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pukay

sayfalarını kıvrılmasın diye neredeyse cımbızla çevirdiğimden,arkadaşlarımın hunharca cartle,cortle diye açmalarından dolayı yanlarına bile yaklaştırmıyorum.

ercoktay

Ben elimdeki bütün çizgiromanları arkadaşlarıma ödünç verebiliyorum. Hemen hemen hepsi de geri geli. Çünkü takip ediyorum. Olmadı sıkıştırıyorum. Bugüne kadar arkadaşlarımda kalan 1 adet çizgiromanım var. Oda Dylan Dog AD yayıncılık 1. sayı idi. Allahtan elimde fazla vardı da üstelemedim. Yoksa yapışırdım yakasına...

Gambit

ben de vermeyenlerdenim

kiz arkadasim ilgili ve haftada 1 cizgi roman okur ama o benim gibi nazik okumak yerine, kivirmak, katlamak gibi rahat okumayi sevdigi icin, onun okuyacagi tum cizgi romanlari ikinci kez satin aliyorum. Niye katladin, kivristirdin diye kavga etmeden kurtulmanin yolunu boyle buldum :D

DAMPYR

Aynen bende öyleyim bütün çizgi romanlarım ilk alındığı gün gibi temiz duruyor.kimseye vermiyorum çünkü onların yırtılmasına ,katlanıp okunmasına dayanamıyorum.... :P :-* ;D