Teks'in 66 yıllık Türkiye macerası ! (1956 dan başlayarak)

Başlatan caretta, 29 Ocak, 2012, 15:18:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Merhaba Mrtekin dost. Ben, yaşamın boyu hak, hukuk, adalet ilkelerini kendime rehber edindim. Adaletin, yalnızca bir isim olarak var olduğu ve yalnız bugün değil, bildim bileli (Son 50 yılı aklım erdiğince yaşayarak gördüm) güçlünün hukukunun her dönem geçerli olduğunu maalesef yaşam bana öğretti. Bu iş yaşamında da, feodal aile ortamında da, ve ne yazık ki idareciler katinda da hep böyledir. Değerli Mrtekin. Ben böyle düzenbazliklar yapıldığını bilmiyordum. Sizin iletinizle öğrendim. Eğer bilseydim, çok daha önce tepki gösterirdim. Bu kahrolası Dünya'da beni yaşama bağlayan Tex, Zagor ve diğer fumetti çizgi romanlar üzerinde sahtekarlık yapılmasını onuruma saldırı olarak görüyorum.

Rossi

Dijital korsanliga fumettinin dayanması olanaksız bence.
Bu konuda eleştiri yapan arkadaşların düşüncelerine katılıyorum.

Kinowa59

Merhaba sayın Rossi. Her türlü (dijital veya kitap olarak) Korsan yayın için söyleyeceğim son sözler şunlar olsun.
Bu işler İnsan olana yakışmaz. Bu işler hırsızlıktır.
Bu konu, benim için kapanmıştır.

YzbVolkan

Bu mantik  kabul edilemez.
Boyle giderse  yakinda Lal de havlu atar.
Ekonomik sikinti nedeniyle zaten satislar dusmeye baslamis.
Tex zaten basilamiyor.
Yazik gunah.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Volrath

Alıntı yapılan: Kuzgun - 12 Ekim, 2022, 14:18:20
Kitapların taranıp internette kullanıma sunulmasının önüne geçilemez. Ararsanız her kitabı bulup okuyabilirsiniz. Dijital kitap falan da hikaye. O da bir çözüm değil.

Bu davranış çok yanlış, haksızlık gibi sözler de bunu durduramaz. Şimdiye kadar durduramadığı gibi.

Dün basılan kitabı bir hafta sonra internette, orada olmazsa Deep Web'de bulmanız mümkün.

Yayınevleri ve/veya devlet bunun önüne yasaklamalarla geçemez. Başka çözümler üretmeliler...

Namus, haysiyet, şeref, bir şeyi kendine yakıştırmak vs, bunlar insanın kendi içinde olan şeylerdir. İnternette sadece onlar yok, neler neler var. Hele işin içine Deep Web'i sokarsanız o iş nerelere gider, farkında mısınız?

Onlar orada olması, kullanılabilecekleri anlamına gelmiyor. Kullanmayın, satın alın, destek olun mesela. O zaman basılır hepsi.

Kinowa59

Merhaba sayın volrath. "Ahlâkî değerlerin öncelikle insanın kendi karakterine ve insan ilişkilerine yön vermesi " gerektiğini ifade eden söyleminiz için çok teşekkür ediyorum. Forumda sizin gibi düşünenler olduğunu bilmek,  düşüncelerimin doğruluğuyla ilgili inancımı güçlendiriyor .

Volrath

Alıntı yapılan: bayram - 16 Ekim, 2022, 17:45:57
Merhaba sayın volrath. "Ahlâkî değerlerin öncelikle insanın kendi karakterine ve insan ilişkilerine yön vermesi " gerektiğini ifade eden söyleminiz için çok teşekkür ediyorum. Forumda sizin gibi düşünenler olduğunu bilmek,  düşüncelerimin doğruluğuyla ilgili inancımı güçlendiriyor .

teşekkürler sayın bayram. çare önerim silinmiş ama ana fikir kalmış mesjada  ;D

İnternette korsanının olmasına yayınevinden çare beklemek bana çok absürd geliyor. Evinde tarayıcısı ve interneti olan herkesle yayınevi nasıl mücadele edebilir? Ben bu akşam niyeti bozup koleksiyonu taramaya ve internetten dağıtmaya başlasam, yayınevi bundan ne ara haberdar olabilir? Devasa şirketler bununla ilgili dişe dokunacak şeyleri yapamazken bizim avuç kadar piyasamızda iyice cılkı çıkıyor, ondan sonra o neden basılmadı bu neden basılmıyor şikayetleri.

Kinowa59

Himmm. Demek ki çare önerilerinizi silmişler ha. Vay Abdülhamid sansürcüleri vay.

Kinowa59

Haçan'ki konu korsan yayından açıldı, isim vermeden bundan 12_ 13 yıl kadar önce karşılaştığım bir korsan yayın vakasını siz değerli forum üyeleriyle paylaşayım. Öncelikle belirteyim ki yazacaklarım hiç kimseyi hedef almamaktadır. Tamamen ortaya yazılmış bir yorumdur. Benzerlikler tesadüf veya yakıştırmadır...! Vaka çizgi roman dünyasının kalbî olan Kadıköy'de yaşanmıştır. Her zaman yaptığım gibi eksik sayıları tamamlamak ve yeni yayınları görmek için dükkanları dolaşırken, birden daha önce görmediğim bir Teksas dikkatimi çekti. Ben kitabı incelerken yanıma, kötü kedi 🐱 Şerafettin bakışlı, hiçte güven vermeyen bir tip gelerek, bu kitabı kendisinin senaryolastirip bastırdığıni  _ Çelik blek İstanbul da_ve piyasada çok az olduğunu söyleyip, benden o güne göre oldukça fahiş bir fiyat talep etti. Bende korsan yayın yapmak ta ( bilerek) almakta bir kitapsevere yakışmaz diyerek, içimden de, "adamdaki utanmazliga bak, birde itiraf ediyor" diye düşünerek dükkanı terk ettim. Sayın volrath. Iletinizi okuyunca yıllar önce yaşadığım bu olayı hatırladım. Kalınız sağlıcakla.

Mrtekin

Mylos'dan bir haber var mı? Yeni sayı özellikle "Willer" ne zaman çıkacak acaba?
They drew first blood...

Volrath

Alıntı yapılan: bayram - 17 Ekim, 2022, 11:46:57
Haçan'ki konu korsan yayından açıldı, isim vermeden bundan 12_ 13 yıl kadar önce karşılaştığım bir korsan yayın vakasını siz değerli forum üyeleriyle paylaşayım. Öncelikle belirteyim ki yazacaklarım hiç kimseyi hedef almamaktadır. Tamamen ortaya yazılmış bir yorumdur. Benzerlikler tesadüf veya yakıştırmadır...! Vaka çizgi roman dünyasının kalbî olan Kadıköy'de yaşanmıştır. Her zaman yaptığım gibi eksik sayıları tamamlamak ve yeni yayınları görmek için dükkanları dolaşırken, birden daha önce görmediğim bir Teksas dikkatimi çekti. Ben kitabı incelerken yanıma, kötü kedi 🐱 Şerafettin bakışlı, hiçte güven vermeyen bir tip gelerek, bu kitabı kendisinin senaryolastirip bastırdığıni  _ Çelik blek İstanbul da_ve piyasada çok az olduğunu söyleyip, benden o güne göre oldukça fahiş bir fiyat talep etti. Bende korsan yayın yapmak ta ( bilerek) almakta bir kitapsevere yakışmaz diyerek, içimden de, "adamdaki utanmazliga bak, birde itiraf ediyor" diye düşünerek dükkanı terk ettim. Sayın volrath. Iletinizi okuyunca yıllar önce yaşadığım bu olayı hatırladım. Kalınız sağlıcakla.

yapmaları ayrı dert, reklamını yapmakta, övünmekte beis görmemeleri ayrı dert gerçekten. laf edince de biz suçlu oluyoruz.

Vassago007

Alıntı yapılan: Mrtekin - 17 Ekim, 2022, 12:00:23
Mylos'dan bir haber var mı? Yeni sayı özellikle "Willer" ne zaman çıkacak acaba?

Benim duyumum 701 den başlayacak olmaları yönünde Willer'i ve diğerlerini duymadım bilgisi olan varsa çıtlatsın :)

caretta

Alıntı yapılan: Vassago007 - 17 Ekim, 2022, 17:06:41
Benim duyumum 701 den başlayacak olmaları yönünde Willer'i ve diğerlerini duymadım bilgisi olan varsa çıtlatsın :)
Böyle olursa 697-698-699-700 sayılar ne olacak?Çizgi Düşler Kasım ve Aralık aylarında
2 Aylık Teks yayınlayarak veda ederse biz Teks tutkunlarnı mutlu eder.697-699 sayılar Maestro'nun
sonu.700.sayı ise renkli tek kitap.Böylece macera da yarım kalmaz.Bekleyip göreceğiz.

caretta

"Dervişin fikri neyse zikri de odur". Tam da benim gönlümden geçeni Çizgi Düşler Yayınevi duymuş gibi Kasım ayı gelmeden Aylık Teks'i yayınladı. Yıl bitmeden 699, 700.sayıların da geleceğini Bayram Bey müjdeledi.
Klasik Seri'den de 1-2 sayı gelir mi bilmiyorum. 281.sayı "El Carnicero macerasını tamamlıyor. 282-283 sayılarda
Nicolo'nun çizdiği (ölümü nedeniyle tamamlayamadığı) "Yitik Bir Dünya" adlı Teks maceralarında pek sık görülmeyen fantastik bir macera başlayacak. Büyük ihtimalle bu macera yarım kalacak.
Teks'in telifini alan Mylos Yayınevi bu seriyi de devam ettirecek mi acaba?

Kinowa59

Günaydın değerli dostlar, ve günaydın değerli Tex tutkunları. Salı günü İlyas Erkul bey'e verdiğim Tex willer 6 ve aylık Tex 47 siparişleri bu sabah Muğla Köyceğiz de bana ulaştı. Bu ne sürat bende şaşırdım. PTT kargo çağ atlamış. Bu arada İlyas Erkul bey'e kitapları titiz bir şekilde gönderdiği için çok teşekkür ediyorum. Biraz önce İlker özer bey ile tlf'da görüştüğümde Tex'in elinde kalan, klasik altın sayıdan 3 adet, aylık sayıdan 2 adet ve Tex willer dende 2 sayı olmak üzere matbaada olduğu, en geç bir ay içerisinde satış dükkanlarında olacağı ve Tex yayınını diğer yayınevinin sürdüreceğini söyleyerek, yeni Tex yayıncılarına gönülden başarılar diledi. Bende alınan bu kararların biz Tex tutkunlarına hayırlı olmasını diler, Yeni yayın evinin bizlere uzun yıllar Tex okutmasını şimdiden rica ederim.