Evliya Çelebi'nin İzinde - Timaş

Başlatan s.b, 12 Şubat, 2012, 10:50:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Timaş Yayınları tarafından neşredilen yeni bir çizgiroman Evliya Çelebi'nin İzinde. Eseri Enis Temizel resimliyor. Kitap 128 sayfa.
Meşhur Evliya Çelebi'nin Seyahatname'si, bu seri ile çizgiroman halinde yayınlanmaya devam edecek. İlk sayı İstanbul'a ayrılmış. Hem Evliya Çelebi'yi tanımak hem de Seyahatname'yi okumak için bulunmaz fırsat.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

drfuhrer

okudum..tatsız-tuzsuz bir ÇR..seyahatname'ye zaten laf yok..istanbul'a da aşığım..ama boğuldum bitirene kadar...

DAMPYR

Bugün D&R de okul talebelerinin bu kitabı aldıklarını gördüm.herhalde öğretmenleri almalarını istedi.okul talebelerinin çizgi romana yönlendirmeleri hoşuma gitti.hemde kız öğrencilerdi...... :D ;) :)

yunusmeyra

yahu bu yayınevleri illaki çizgi roman yayınlamak zorundalar mı?aynı hikayeyi keşke vinyetlerle anlatıp bitirselermiş..çizim ve çizgi roman yazım tekniği açısından "kötü" bir kitap..aynı şeyleri anatomi,desen,kompozisyon ve anlatım özürlü hikayeleri sırf belli bir alıcı kitlemiz hazır diyerek başkaca yayınevleride yapıyor..hele hele türk tarihi üzerine anlatımlarda bu çizgi romanlara çokça rastlıyoruz..ve açıkçası hem anlatılan olaylara ve kahramanlara hem de çizgi romanla bu yolla tanışan çocuklara ayıp oluyor..yayınevi editörlerinde bence hata..estetik bir zevk ,resimden anlamanın yanında seçimleri asgari bir çizgi roman kültürü ile birleşse keşke..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

aa

Benim hoşuma gitti. Tarihimizi öğrenmek adına güzel bir çalışma. Ayrıca fiyatı da sadece 8.5 lira. Bu fiyat diğer çizgi romanlarda ne kadar kazıklandığımızın da bir göstergesi galiba.....
Esse Gesse Hayranı...