Zagor Klasik Maceralardan Tavsiyeler

Başlatan labirent, 19 Şubat, 2012, 08:13:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

connyapku

haklisin  su anda 10 tl galiba degilmi demirbas yayinlarinda

darkwood

Alıntı yapılan: connyapku - 13 Temmuz, 2012, 19:28:04
herkezin soyledigi en guzel ciltler klasiklerde oldugu  o kadarda cok hayrani varki  zagorun insan merak ediyor gercekten bi de burdaki yorumlarida okuyunca vaybe diyor insan tavsiyen mantikli designer73 ama su anda yurt disindayim  ve anca 1 sene sonra donebilicem ve 1 sene sonraya kadar bence km larda indirim falan kalmaz almak da cok zor olur yanlismi dusunuyorum  ???

İndirimler konusunda, zulalarında başka aynı sayılar yoksa,  ;D yayınevi ellili sayılara kadar elinde olan sayıları elden çıkardığı için bu fırsatın ileride olması çok zor görünüyor.

Diğer ilk okunabilecek hangi seriler olabilir meselesine gelince.
Zagor okumak sizde bağımlılık yapacağından baştan sıra ile başlamanız daha mantıklısı görünüyor.  Klasik seri içizimleri ve güzel hikayeleri ile Zagor'u bize sevdiren en güzel maceraların olduğu seridir, hiç Zagor okumamış biri olarak bunları daha fazla beğeneceğinizi sanıyorum.
Yine her ne kadar maceralar birbirinden bağımsız bir şekilde sonlanıyor gibi görünsede uzun vadede senaryoların akışını ve aralarındaki bağlantıları takip edebilmeniz için klasik seriden sırası ile başlamanızı tavsiye ederim.
Klasiklerden 20-25 cilt kadar okuduktan sonra arada kıyaslama yapmak için değişik yazar ve çizerlerinde boy gösterdiği yeni seridende birkaç macera okuyup burada bizimle düşüncelerinizi paylaşırsanız memnun oluruz.

Daha kısa bir seri okuyayım diyorsanız, bugüne kadar toplam 10 cilt yayınlanan Oğlak Maceraperest Efsanevi dev albümleri okuyabilirsiniz. Yine uzun soluklu hikayeleri seviyorsanız, bu seri içinde özellikle Efsanevi 6.ciltten sonraki üçyüzküsür sayfalı maceralarıda okuyabilirsiniz.
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: connyapku - 13 Temmuz, 2012, 19:53:21
haklisin  su anda 10 tl galiba degilmi demirbas yayinlarinda

Evet, günlerdir kıyamet koparılan başlıkta da (http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5278.0.html ) görebilirsin. Ama hangi sayılar için geçerli tam bilgim yok.

hanac

@connyapku

Dostum KM 10. ciltten sonra çok iyi oluyor.

Ben çok seviyorum ama seni bilemem.

Ama beğendin mi bırakamazsın.

rumar80

Zagor klasikleri severim. Yeni seri de fena değil ama Zagor için klasiklerin yeri aynıdır.

connyapku

cok sagolun arkadaslar sizin tavsiyenize uyuyorum ve klasikleri tamamlamaya karar verdim okumaya ne zaman baslarim bilmiyorum ama okudukca sizinle fikirlerimi paylasicam

yalcinerol345

Zagor Klasik 66-67.sayılardayım.Toninelli'nin yazıp Ferri'nin çizdiği güzel bir macera var.Bildiğim kadarıyla,Toninelli Zagor'a bazı süper güçler vermek istemiş,bu kabul edilmeyince de Zagor'un yazar kadrosundan ayrılmıştı.İşte bu macerada Zagor bir atlı arabanın peşinden koşmaya çalışıyor ve Toninelli'nin Zagor'u hakkında ipucu veriyor.
Kabus'lu sayılara yaklaşıyorum.Zagor okumak ayrı bir keyif.

aa

Bence de Zagor okumak çok güzel. Ancak Ferrri ve Donatelli dışında yeni çizerler giderek artmaya ve çizgilerde giderek bozulmaya başladı.
Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Alıntı yapılan: aa - 24 Eylül, 2012, 16:55:40
Bence de Zagor okumak çok güzel. Ancak Ferrri ve Donatelli dışında yeni çizerler giderek artmaya ve çizgilerde giderek bozulmaya başladı.
Evet ya çizimler güzel olmayınca insanın okuyasıda gelmiyor.... :-\ :'( >:(

pizagor

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 22 Eylül, 2012, 16:52:33
Zagor Klasik 66-67.sayılardayım.Toninelli'nin yazıp Ferri'nin çizdiği güzel bir macera var.Bildiğim kadarıyla,Toninelli Zagor'a bazı süper güçler vermek istemiş,bu kabul edilmeyince de Zagor'un yazar kadrosundan ayrılmıştı.İşte bu macerada Zagor bir atlı arabanın peşinden koşmaya çalışıyor ve Toninelli'nin Zagor'u hakkında ipucu veriyor.

İlginç bir bilgi... Lakin iyi ki Toninelli'nin bu isteği gerçekleşmemiş diyesim geliyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

konnektör

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 22 Eylül, 2012, 16:52:33
Kabus'lu sayılara yaklaşıyorum.Zagor okumak ayrı bir keyif.
Aslında iyi fikir olabilirdi, Zagora olağanüstü güçler verilseydi, o döneme ait,çok daha yeni ve yaratıcı senaryolar çıkabilirdi diye düşünüyorum.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

aa

Bence iyi olmazdı. Zagorrun fantastik maceraları genelde çok saçma ve sıkıcı oluyor.
Esse Gesse Hayranı...

pizagor

Bense Zagor'u fantastik maceraları için okuyorum, klasik westerne kaydığında benim de gözüm okunmamış diğer çizgiromanlara kayıyor. Ama süper güçleri olan bir Zagor değil (ki bu haliyle bile halihazırda insanüstü) sıradan insanın olağanüstüyle mücadelesini seviyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mister NO

Fantastik maceralara sözüm yok ancaaaak

Zagor'a süper güçler vermek bence saçma bir düşünce. Oldu olacak göğsünde de S yazan bir kıyafet giysin.   :P

Zaten bir sürü süper kahraman var.

Bir de  vahşi batıda Zagor ok ve yayla dolaşan kızılderililere karşı mı kullanacak güçlerini? Her macereda da Helingen olmaz değil mi?   :P  :P  :P

DAMPYR

Kahramanların alışılmış kriterlerinin dışına çıkarılması okuyucuyu üzer diye düşünüyorum.Fantastik maceralardansa ayağı yere basan maceraların daha iyi olduğunu düşünüyorum.ben martin mystere'i o yüzden bıraktım... ::) :( ;)