Blueberry - iNKİLAP - Büyülü Çizgi

Başlatan s.b, 09 Kasım, 2009, 10:49:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: abselemon - 04 Mart, 2015, 23:51:07
Bu sayı olarak kaçıncı sayı? Yarım kalan sayıdan mı başlıyor, yoksa başka bir noktadan mı?

Bu 12. sayı

İnkilap 11 sayı yayınlamıştı ve bu sayı ile kaldığı yerden devam ediyor.

abselemon

Yarım kalan noktadan başlanmasına çok sevindim. Eksik olan serileri  tamamlayanların çıkması ayrı bir güzellik. Lal dd'yi büyülü çizgi bluberry'i devam ettiriyor. Darısı diğer yarım kalan serilerin başına.

esattr

İnkilap tarafından yayınlanan ilk 11 albümden daha küçük boy, etiket fiyatı 20 lira. Üst ve Alt boşlukları biraz fazla ama cilt kısmına gelen boşluk hiç yok gibi ve bu yüzden balonları okumakta zorlanmış olsam da renklendirme, basıldığı kağıt güzel. Frankofon seven biri olarak alınıp okunmaya değer derim.

ilke

bir dahaki cildi hazırlarken sayfaları biraz daha dışarı doğru alıp cilde gelen yeri kurtaracağız. Biz de baskıdan sonra fark ettik ne yazık ki içten çok girdiğini.

olcay tankut

İlke bey özür dileyerek...

Sağda pay yok ki sağa çekesiniz... bu sefer sağ tarafı sıfıra çekeceksiniz matbaa makası 1 mm fazla kaçırdı mı resimden yiyecek...

Hadi kuşa çevirdiğiniz ana resmi biraz daha küçültelim diyeceksiniz alttaki ve üstteki devasa boşluklar daha da büyüyecek... Küçüldüğü için zaten okumakta zorlandığımız balonları okumakta daha da zorlanacağız...

Bu kitapların bir daha basılma şansı maalesef yok... Ne Thorgal'ın ne diğerlerinin... (Bu bağlamda en çok yandığım serilerden birisidir Thorgal) Yani basılan bizimle kalıyor... Ama bu şekilde zorlama edisyonlarla basılınca maalesef yaptığınız işin hakkını vermiş olmuyorsunuz...

pearl jam

Baski tam bir hayal kirikligi. Daha ilk sayfada moral bozuluyor zaten.sol kenara gelen metnin bir bolumu cilt icinde kalmis. Diger sayfalarda da benzer durum var. Her frankofon kucultulunce ayni sonucu vermiyor. Blueberry de olmamis paneller sikis tepis sayfalar arasinda neredeyse bosluk yok. Insanin okuyasi gelmiyor, caba sarf etmek lazim okumak icin. Koskoca büyülü dükkan bunu bir prestij yayini gorerek orijinal boyutta basmaliydi bence.

hanac

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 17 Mart, 2015, 12:58:25
Koskoca büyülü dükkan bunu bir prestij yayini gorerek orijinal boyutta basmaliydi bence.

20 TL ye bu olacağına, 24 TL ye orijinal boy olsaydı keşke.

kalidor

Ben de inceledim haftasonu. Bu kadar yayin bolluğunda bu edisyonla bütçe ayırmam zor. Artık yayınci ne yayinlarsa alinacak kadar az yayin yok.
Crom! Ölüleri Say...

haysal

Alıntı yapılan: hanac - 17 Mart, 2015, 13:02:49
20 TL ye bu olacağına, 24 TL ye orijinal boy olsaydı keşke.

Bu eseri bu vaziyette görünce insan gerçekten üzülüyor.
Prestij'in kitaplarına pahalı demeden düşünüyorum artık.

V

2.cilt İdefiks'te ön siparişte..

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: V - 27 Mart, 2015, 21:18:24
2.cilt İdefiks'te ön siparişte..

Bir ara LAL çizgiromandaki bütün sigaraları sansürlüyordu.

2009 yılında bu olayı bayağı konuşmuştuk.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1078.0.html

darkwood

Orijinal boyutlu frankofon her daim tercihimdir.

Alıntı yapılan: hanac - 27 Mart, 2015, 22:18:51
Bir ara LAL çizgiromandaki bütün sigaraları sansürlüyordu.

2009 yılında bu olayı bayağı konuşmuştuk.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1078.0.html

Unuturmuyuz sigara sansür yasağını, en çok Mister No yu vurmuştu.  :-\ 
Darkwood Sakinleri..

abselemon

2. cildin de çıkmasına sevindim. Yavaş yavaş eksik sayıları da almış oluyoruz.

caretta

Bluberry'ye giderek ısınıyorum.Chihuahua İncisi çok ilginç bir macera.Blueberry aynı anda birkaç kulvarda mücadele ediyor.Eren Paykal çok güzel akıcı bir çeviri yapmış.Yararlı dipnotları da eklemiş.İlk
ciltteki cilt problemi de giderilmiş.İlyas Erkul bu güzel frankofonu bizlere yeniden kazandırdığı için
hertürlü övgüye layık.

thorgal

Hatta 4 veya 5 albüm olunca hepsi bir arada büyük orijinal boyutta hard cover integral şeklinde (collectors edition hesabı),
bassa işte o zaman olay olur.