2. İstanbulles Çizgi Roman Festivali Geliyooorrr!

Başlatan ümitkr, 19 Nisan, 2012, 07:42:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

İlki 2010 yılında İstanbul Fransız Kültür Merkezinde gerçekleşen, ikincisi ise 24-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında Fransız - Belçika ekolünden çok sayıda çizer ve yazarın katılacağı etkinliklerde birçok sergi, panel, sohbet ve son derece önemli imza günleri gerçekleşecek. Fransız Büyükelçiliği ile Belçika Elçiliğinin destek verdiği çizgi roman festivaline bazı Türk çizgi roman yayıncıları ve oluşumları da destek verirken çizerlerimizle çevirmenlerimiz etkinliklerde okurlarla buluşacaktır.

Gelişmeleri buradan paylaşmaya devam edeceğim, iyi ÇR okumalar,

yunusmeyra

bu konuda söyleyebileceğim ufak bir şey var..bu etkinlik kapsamında ülkemize gelecek çizerlerin veya yayınların sergilemesi veya örnekleri sunulacağı zaman lütfen "orjinal" sayfalardan örnekler görmek istediğimizi söylemiş olalım..yani meraklısı gidipte  fotokopi veya tıpkı basım örneklerle karşılaşınca biraz soğuk duş etkisi yapıyor..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

omega red

bi de ne olur bütün aktivitileri haftaiçi öğlen saatine koymayın.
iş güç sahibi insanlar da çizgiroman okuyor...

Gambit

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 19 Nisan, 2012, 13:03:45
bu konuda söyleyebileceğim ufak bir şey var..bu etkinlik kapsamında ülkemize gelecek çizerlerin veya yayınların sergilemesi veya örnekleri sunulacağı zaman lütfen "orjinal" sayfalardan örnekler görmek istediğimizi söylemiş olalım..yani meraklısı gidipte  fotokopi veya tıpkı basım örneklerle karşılaşınca biraz soğuk duş etkisi yapıyor..

fotokopi getiriyorlarsa, getirmesinler daha iyi cidden

ümitkr

Alıntı yapılan: Gambit - 19 Nisan, 2012, 16:01:51
Alıntı yapılan: yunusmeyra - 19 Nisan, 2012, 13:03:45
fotokopi getiriyorlarsa, getirmesinler daha iyi cidden

Yüzde yüz katılıyorum... Bir tek Enki Bilal'de alabildik çizgi roman sergisi tadını galiba. Dört ciddi sergi düşünülüyor. İsimleri belli ama bazı ayrıntılar net değil. O yüzden duyurmadım.

Da...

Da... Galiba gene fotokopi gelecek işlerin bir kısmı. Hangileri belli değil ama öyle bir hissiyata kapıldım toplantıda. Önümüzdeki günlerde bilgiler gelsin hemen paylaşırım...

Ve evet "LÜTFEN FOTOKOPİ OLMASIN"

Omega Red, etkinlik programı oluşmadı ama büyük ihtimalle akşama alınacak paneller falan. İmzadan emin deilim. Geçen sene hafta içi ve gündüz mü olmuştu, öyle hatırlıyorum.... Bu sefer daha ince çalışılıyor dilerim kendim de katılabilirim iş saatlerinde etkinliklere :)