Batman - Cilt Tanitimlari

Başlatan Gambit, 08 Haziran, 2012, 23:41:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

uzun zamandir batman cildi almamistim ve david finch in batman i cizdigini gorunce, bunu koleksiyona katmak istedim. David Finch i ilk once ultimate x-men serisinde tanimistim ve cizimlerine bayilmistim. Sonra dan moon knight, ultimatum gibi basarili serilerde cizim de yapan Finch ile ilgili soyle bir bilgi var internette:

Ultimate x-men serisini cizmeye basladiginda satislar % 40 artti, moon knight serisini cizmeye baslayinca da moon knight eski satislarinin 5 katina ulasti satis adedi olarak. Adamin ne kadar iyi cizdigini ve de batman in bu cildini niye tercih ettigimi aciklamaya yeter saniyorum

Bu ciltle ilgili negatif yorumum ise, Finch in bu ciltte yazarliga soyunmus olmasi. Hikayenin baslangici aslinda oldukca iyi basliyor ama sonrasinda konu hem dagiliyor, hem de cok fazla dogaustu olaylara kaymaya basliyor. Cilt'in icinde 2 ayri macera var bu arada. Ilk 5 sayi (yanilmiyorsam) golden dawn isminde Batman in cocukluk aski ve gunumuzdeki  hikayesini anlatirken, son tek sayilik kisimda batman, robin, damian ve bat girl gibi grupla kisa bir hikayesi var. Ayrica cildin icinde oldukca cok alternatif kapak cizimi falan da mevcut.

Gelelim niye 6 aldigina bu cildin. 2 puan hikayenin cok karisik ve dogaustu olmasindan kirdim, 1 puan da hardcover cildin son zamanlarda gordugum en ozensiz hardcover cilt olmasindan kirdim. Oyle kotuki cildin disindaki parlak kagit kismini cikardiginizda, cildin sirtinda yazi bile yok. on ve arka taraflar ise hep mat siyah renkde, bir tek batman logosu var o kadar. Bu da basit gosteriyor deluxe adi altinda satilan bir cildi

Degerlendirme: 7/10
Yeniden okunurmu: Finch in cizimlerini gormek icin hizlica bir daha okunabilir
Alinmalimi: SIKI Bir batman hayraniysaniz ve David Finch in cizgileriyle batman okumak istiyorsaniz alinir.
Fiyat: 24.99 $ (Deluxe hardcover edition)
160 sayfa
Yazar: David Finch
Cizer: David Finch ve yardimci Jason Fabok

hele soyle bir batcave cizimi var ki akillara zarar. 2 kocaman sayfaya yayilmis bu cizim icin bile alinir bu cilt aslinda.

hennessy

güzel tanıtım Sevgili Gambit benden de beğendiğim bir David çizimi

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Batman harikalar diyarında olmuş....