Hawkeye - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 30 Haziran, 2012, 22:21:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilke

Bu hafta dizgi bitecek gibi. Serisiyi ben çeviriyorum. Valla açık söyleyeyim kendim bile kahkaha ata ata çevirdim. Umarım siz de beğenirsiniz.

hennessy

Alıntı yapılan: ilke - 05 Mayıs, 2015, 09:34:38
Bu hafta dizgi bitecek gibi. Serisiyi ben çeviriyorum. Valla açık söyleyeyim kendim bile kahkaha ata ata çevirdim. Umarım siz de beğenirsiniz.

Geçen anlattığın kız ile Hawkeye konuşma sahnesini merak ile bekliyorum.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Ozan

Çok makara bir cilt oldu kesinlikle :) Marmara Çizgi facebook sayfasından paylaştığımız 1-2 görsel size şimdiden fikir verecektir. :)

dean

Maatbaya gitmiş;

hennessy

Geçen İlke kardeşim ile bitince muhabbetini yaparken çok gülmüştüm. Devamı daha güzel. Harika bir çizgi roman bizleri bekliyor.....

Nightrain

Feci ilgimi çekti şimdi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

hennessy

Merakla beklediğim çizgi roman geliyor.... İlke kardeşim coşmuş gene.....

ilke

Sakızlı Ohannes Paşa

İdefixte sepete attım. Ptesi alacağım :)

tommikser

Bende haftaiçi alacağım.Tüm siparişler marmara oldu.En çok merak ettiğim çr diyebilirim.Bu arada Radikal'de inceleme vardı.Linkini paylaşayım.

http://m.radikal.com.tr/geek/hawkeye_cilt_1_marvelin_son_on_yilda_cikarttigi_en_iyi_cizgi_roman-1373713

rumar80

Ingilizcesini okumuştum. Türkçe'yi sipariş ettim okuyunca yorumlarım.

Sakızlı Ohannes Paşa

Dün dayanamayıp aldım okudum. Çok hoşuma gitti. Fraction bir solukta okunan sayılar yazmış gerçekten. Sondaki kate-clint ilişkisini anlatan young avengers sayısı da oldukça iyiydi.

Çizimleri ikiye ayırmak lazım. Aja'nın çizdiği ilk 3 sayı olağanüstü. Çizimler batman year one mazzuchelli çizimlerini andırıyor ve çok hoş duruyor. Renklendirme de harika. Farklı sahnelerde farklı renklerin ağırlıkta olduğu hoş bir görüntü oluşturulmuş. Tek sıkıntı pulido'nun çizimleri hiç hoşuma gitmedi. O neden bu güzel ciltten puan kıracağım. 9/10.

Anlamadığım konu ise şu; all new saçmalığına ayak uydursun diye bu güzel seriyi 22-23 sayıda bitirmek ve fraction-aja ortaklığına son vermek tam bir skandal. Marvel, dc al birini vur ötekine. Son 5 yıldaki tercihleriyle bir image etmezler.

hennessy

Son zamanlarda en keyifle okuduğum çizgi romanlardan biri. Altını çizerek İlke kardeşimin çevirisini çok beğendiğimi belirtmek isterim. Bir apartman içinde geçen bir hikaye. Avengers yok bildiğimiz düşmanlar yok ama Hawkeye ve özellikle Kate Bishop karakterini çok beğendim.

Bildiğimiz aksiyon karakterinin gerçek hayatta yaşadığı çelişkiler ve Kate Bishop ona olan hisleri çok iyi anlatılmış. Young Avengers hikayesi aslında en sonda değil en başta olmalı. İlk o hikayeyi okuyup sonra diğer hikayeleri okursanız gerçekten tadından yenmez bir çizgi roman sizleri bekliyor. İkinci cilt merak ile bekliyorum.

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 07 Haziran, 2015, 17:18:39
Tek sıkıntı pulido'nun çizimleri hiç hoşuma gitmedi. O neden bu güzel ciltten puan kıracağım. 9/10.

Pulido nasil oluyor da Marvel'de cizim yapabiliyor anlamiyor, gecenlerde okudugum bir Daredevil cildinde de cizimleri vardi, saka gibi resmen.