Hawkeye - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 30 Haziran, 2012, 22:21:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Dr'um beğenmediysen kargo için adresimi vereyim :D

s.b

Alıntı yapılan: tommikser - 29 Eylül, 2013, 16:58:39
Dr'um beğenmediysen kargo için adresimi vereyim :D

Fırsatçı mı desem beleşçi mi desem bilemiyorum. Belki Dr. Bey 100 tl lil bir set satacaktır. Bekle ve satın al.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

drfuhrer

valla sevgili güneş,sevgili hanac ne derse o:)
eğer hediyemdi derse,kabulümüzdür deyip arşive katarız;
sadece okuman içindi derse kargolarım tabii ki :)

tommikser

Dr.um  demen yeter.Sende beğendiysen almak lazım artık demek ki (ki sen zor beğenirsin).Bende listeme eklemiştim şimdi kafam daha da rahat.Bakalım ben beğenecek miyim?

mrex

2. ciltteki kablo muhabbeti diyorum, başka da bir şey demiyorum.

rumar80

Hazır ikinci cildi almışken birinciyi de bir tekrarlayıp iki cildi arka arkaya okuyalım bakalım

dean

Matt Fraction tarafından yazılıp David Aja tarafından da çizilen Hawkeye, Marvel Now döneminin en başarılı işlerindendir. Yayın sırasıda aşağıdaki gibidir;

Vol. 1: My Life as a Weapon (#1-5)

Vol. 2: Little Hits (#6-11)

Vol. 3: L.A. Woman (#14, 16, 18 & 20)

Vol. 4: Rio Bravo (#17, 12-13, 15, 19, 21-22)           (Ağustos ayında çıkacak.)

Sakızlı Ohannes Paşa

Bu seri hala devam ediyor mu? Geçenlerde all new hawkeye başladı. Bunun yerini mi almış oldu?

dean

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 25 Nisan, 2015, 01:26:40
Bu seri hala devam ediyor mu? Geçenlerde all new hawkeye başladı. Bunun yerini mi almış oldu?

Bu seri bitti. All-New Marvel Now kapsamında başlayan All-New Hawkeye aynen dediğin gibi bunun yerini aldı. Yeni seriden henüz 1 sayı çıktı. Yeni serinin arkasındaki isimler ise Jeff Lemire, Ramón Pérez ve Ian Herring.

Ralph

Karakter biraz "tuhaf" geldi bana ama konu da bir o kadar ilgi çekici...

Bir şansı hak ediyor.

Şurada güzel bir incelemesi mevcut:

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eahing%C3%B6z

berkuralcan

Alıntı yapılan: dean - 25 Nisan, 2015, 01:41:44
  Bu seri bitti. All-New Marvel Now kapsamında başlayan All-New Hawkeye aynen dediğin gibi bunun yerini aldı. Yeni seriden henüz 1 sayı çıktı. Yeni serinin arkasındaki isimler ise Jeff Lemire, Ramón Pérez ve Ian Herring.

Bu seri de bitmedi aslında.

Fraction ile Aja'nın son sayısı 22. sayı olacak - fakat bir nedenle sayıyı bir türlü tamamlayamıyor. 21. sayı epey gecikip 2015'in ilk haftalarında yayınlanmıştı, 22. sayı da ertelenip duruyor, şu an söylenen şey sayının Haziran - Temmuz civarı bir noktada yayınlanacağı yönünde.

O yüzden çok enteresan bir şekilde All New Hawkeye Hawkeye serisi tamamlanmadan yayınlanmaya başladı.

Bunun tabi karakterin popülaritesini soğutmamaktan, Avengers filmi sonrasında Hawkeye'a karşı oluşabilecek ilgiyi kullanmaya, Secret Wars sona erip Marvel Evreni baştan aşağıya yenilenene kadar Lemire'a serisini yazma fırsatı vermeye uzanan pek çok sebebi olabilir, ama Amerikan süper kahraman çizgi romanları arasında devrim etkisi yaratan bir serinin finali daha adamakıllı getirilse hiç fena olmazdı tabi.

Sakızlı Ohannes Paşa

Bu seri bu kadar iyiyse neden 22. sayıda bitiriliyor onu anlamadım ben. Satışları mı kötü? Yoksa Marvel'ın suyunu çıkardığı (kibar tabiri kullandım ama siz anladınız) serileri sıfırlama ritüeline mi kurban gitti?

dean

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 25 Nisan, 2015, 15:59:25
Bu seri bu kadar iyiyse neden 22. sayıda bitiriliyor onu anlamadım ben. Satışları mı kötü? Yoksa Marvel'ın suyunu çıkardığı (kibar tabiri kullandım ama siz anladınız) serileri sıfırlama ritüeline mi kurban gitti?

Marvel her zaman devinim içinde. Hiç durmadan başlıyor bitiyor, başlıyor bitiyor. Bu da öyle. Marvel son zamanlarda hep böyle, 30'lu 40'lı sayılara bile gelmesi mucize gibi bu ara. Kimi okuyucunun kafasını karıştırabiliyor ama düzenli takip eden için iyi bile sayılabilir bu düzen.

alan ford

Ben serinin birinci cildine elde sözlükle giriştim , Berk'in altevrendeki ve bu forumdaki yazılarından sonra. Şimdi türkçesiyle devam ederim ama benim hem altevrendeki yazılardan, hem de elde sözlük yarım yamalak okumalardan anladığım zaten baştan beri bu seri çok uzun soluklu düşünülmüyordu . Ana akım içerisinde bu kadar iyi bir işin çok uzun süre tavizsiz devam etmesi de biraz zor zaten .

Marmara Çizgi  bu sene çok güzel işler yapıyor . Başarılarının devamını diliyor en kısa sürede Bone 6'yı bekliyorum :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

berkuralcan

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 25 Nisan, 2015, 15:59:25

Alıntı yapılan: dean - 25 Nisan, 2015, 18:51:37
  Marvel her zaman devinim içinde. Hiç durmadan başlıyor bitiyor, başlıyor bitiyor. Bu da öyle. Marvel son zamanlarda hep böyle, 30'lu 40'lı sayılara bile gelmesi mucize gibi bu ara. Kimi okuyucunun kafasını karıştırabiliyor ama düzenli takip eden için iyi bile sayılabilir bu düzen.

Sadece Marvel değil, DC'de, hatta endüstri genelinde aynı durum. DC'nin New 52 kapsamındaki "dalga"larında da sürekli seriler sıfırlanıyor, bitiriliyor, yeniden başlatılıyor. Serilerin gidebildikleri kadar gitmeleri artık endüstrinin temel standardı olmaktan çıkmış durumda, satış rakamları (özellikle bu şirketler için) hala çok önemli olsa da, Spider-Man gibi, deli gibi satan bir seri bile sıfırlanabiliyor. Bu durum endüstrinin normu haline gelmiş durumda.

(Şu yazının sonuna kadar inerseniz bazı örnekler mevcut: http://www.altevren.net/yazilar/cizgi-roman-yazilari/genel/933-s-f-rlamalar-iptaller-1-nas-l-kullan-labilir)

Bu serinin bitirilmesi de büyük ihtimalle Marvel'dan çok Fraction - Aja ikilisiyle alakalı bir karar. Hawkeye kazandığı ödüllerle, aldığı övgülerle Marvel'a ciddi prestij sağladı, her sayıda para kaybetseler bile ellerinde tutmak isteyecekleri bir dergiydi muhtemelen. Fakat Aja zaten serinin tamamına yetişemiyordu, pek çok sayıyı başka çizerler çizdi, hatta bir süre sonra seri zaten doğrudan ikiye ayrıldı Clint Barton - Kate Bishop ikilisi üzerinden. Aja sadece Clint'li sayıları çizmeye başladı.

Fraction da pek çok seriyi tamamlayamadan bıraktı iş yükü nedeniyle. Son sayının çıkışının bu kadar gecikmesi bile yazar - çizer ikilisinin yoğunluklarını gösteriyor aslında, anlatmak istedikleri hikayeyi bitirip, başka serilere yoğunlaşmak istiyorlar muhtemelen.

Alıntı yapılan: alan ford - 25 Nisan, 2015, 19:12:18
Ben serinin birinci cildine elde sözlükle giriştim , Berk'in altevrendeki ve bu forumdaki yazılarından sonra. Şimdi türkçesiyle devam ederim ama benim hem altevrendeki yazılardan, hem de elde sözlük yarım yamalak okumalardan anladığım zaten baştan beri bu seri çok uzun soluklu düşünülmüyordu . Ana akım içerisinde bu kadar iyi bir işin çok uzun süre tavizsiz devam etmesi de biraz zor zaten .

Marmara Çizgi  bu sene çok güzel işler yapıyor . Başarılarının devamını diliyor en kısa sürede Bone 6'yı bekliyorum :D

Bu arada ilginç not; AltEvren'de ödül yazılarında vesaire Hawkeye'ı çok övdüm ama, hala oturup istediğim gibi bir şeyler yazmadım, hala AltEvren'de Hawkeye yazısı yok :) Seri bitsin diye bekliyorum, onu da bir türlü bitirmiyorlar, All New Hawkeye'ın incelemesini Hawkeye'dan önce yapacağım bu gidişle :D