Homeland

Başlatan hanac, 24 Eylül, 2012, 15:41:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Homeland'e geçtiğimiz ay başladım. Bates Motel gibi hızlı şekilde izledim. Şu ana kadar yedi sezon yayınlandı ve sekizinci sezon final olacak. Dizi kendi içerisinde çeşitli arc'lara ayrılıyor. Mesela 1. ve 2. sezonlar bir ana arc. 3. sezon ilk iki ile çok bağlantılı olarak farklı arc. 4 ve 5 birbirinden ve genelden bağımsız. 6 ve 7 yine birbirine bağımlı.

Dizinin ilk 4 sezonunu çok beğendim. Hele 4. sezon insanın aklını başından alan cinsten. Ama dörtten sonra inanılmaz bir düşüş var. Yedinci sezonu izlerken aşırı derecede sıkıldım. Mesela 4. sezonu çeken bir zihniyet nasıl 5. ve 7. sezonları çekebilmiş hayretler içerisindeyim. Genel olarak izlediğime pişman değilim. Çünkü ilk 4 sezon izlemeye değer. Demek ki dizi tuttu diye sezon sayısını abartmamak lazımmış. Kaliteli bir diziye kaliteli son vermek lazımmış.

BAHADIR

İlk 3 sezon gerilim dozu, aksiyonu, soru işaretleri ve acabalar ile dengede bir dizi idi... 4. sezon kendini izlettiren ama sadece sezona yayılan konusu ile ilk 3 sezonun genede gölgesinde kalan bir sezondu... 5. sezona başlayalı aylar oluyor hala 8. bölümdeyim... Açıkçası biraz zorlanıyorum izlerken... Ama her şeye rağmen bir şekilde kendini izletmeyi başaran bir dizi olmasına rağmen 5. sezonda o gerilimi ve aksiyonu hala alabilmiş değilim...

SPOİLER

SON UYARI

Brody'nin bir şekilde döneceğini umut ediyorum... 3. sezonun sonunda Scott Brody'nin vinçte sallandırılması bana çok basit bir sonmuş gibi geliyor... En kötü 8. sezon olan final sezonuna dair dönüş beklentim devam ediyor...

Ağır aksakta olsa bir şekilde finali göreceğiz mecbur...