Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Sabahattin Ali'nin Değirmen kitabını okuyorum. İlk 4 öykü muhteşem, çok beğendim. Devamındaki öyküler onların yanında sönük kalıyor bence. Ortalardayım, bakalım kalan öyküler nasıl olacak?

pizagor

Zihin açıcı bir kitaba başlıyorum; Carl Sagan'dan Kozmos...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Nisan, 2018, 21:04:14
Zihin açıcı bir kitaba başlıyorum; Carl Sagan'dan Kozmos...

Zihin açıcı falan diye düşünüyordum ama 40 sene öncesinden, bugüne - bugün bildiklerimize nazaran oldukça demode bir kitap olduğu ortaya çıktı. Insanın bilgi seviyesindeki geometrik artışı böylesi net hiç hissetmemiştim. Kozmos'u özellikle ilk yarısı itibariyle kimseye tavsiye edemem.

ferzan

Kemal Tahir 'in kısa öyküleri yok zannederdim, salt roman yazarı bilirdim...Göl İnsanları 'nı öğrenince pek sevindim...

Kitapta 8 ayrı hikaye var ve her biri ortalama 30 ila 50 sayfa arası değişiyor...Kitaba adını veren ilk hikaye ve ikinci hikaye itibariyle gayet sevdim, akşamdan akşama devam ediyorum...Üçüncü Kemal Tahir okumam da pişman etmeksizin tam gaz devam ediyor...

Okumaları adeta bu başlıkta sıraladık, yakında 2018 Yılında Okuduğunuz Kitaplar başlığında detaylı çetele vereceğim, bunları da oraya taşıyacağım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kedidiro

Her yaz bir klasik okumalarımda bu yazın kitabı moby dick oldu. Çocukken sadeleştirilmiş kısaltılmış metinlerini okumuştum zaten. Gregory peck'in ahab'ı canlandırdığı filmi de severim. Şimdiyse yky'den çıkan sabahattin eyüboğlu- mina urgan çevirisini bitiemek üzereyim. Balina avcılığına dair tüm detaylarıyla, arada yapılan osmanlı türk göndermeleriyle ama özellikle kimi bölümlerdeki şiirsel diliyle çok hoşuma gitti. Moby dick'in tüm olay içinde çok az bir yer tutmasına rağmen yazarın o büyük finale okuru hazırlayışı muhteşem...
Hamiş; tamamen tesadüfen aynı donemde cizgi roman serisi olarak da bone'u tamamlamam ve bone'un da moby dick güzellemeleri gondermeleriyle süslü olması ayrica hoş oldu. Bu vesileyle hala bone okumamıs olanlara cizgi romandaki en büyük epiklerden birini tekrar tavsiye etmiş olayım..

alan ford

Alıntı yapılan: kedidiro - 26 Ağustos, 2018, 13:39:12
Her yaz bir klasik okumalarımda bu yazın kitabı moby dick oldu. Çocukken sadeleştirilmiş kısaltılmış metinlerini okumuştum zaten. Gregory peck'in ahab'ı canlandırdığı filmi de severim. Şimdiyse yky'den çıkan sabahattin eyüboğlu- mina urgan çevirisini bitiemek üzereyim. Balina avcılığına dair tüm detaylarıyla, arada yapılan osmanlı türk göndermeleriyle ama özellikle kimi bölümlerdeki şiirsel diliyle çok hoşuma gitti. Moby dick'in tüm olay içinde çok az bir yer tutmasına rağmen yazarın o büyük finale okuru hazırlayışı muhteşem...
Hamiş; tamamen tesadüfen aynı donemde cizgi roman serisi olarak da bone'u tamamlamam ve bone'un da moby dick güzellemeleri gondermeleriyle süslü olması ayrica hoş oldu. Bu vesileyle hala bone okumamıs olanlara cizgi romandaki en büyük epiklerden birini tekrar tavsiye etmiş olayım..

Bone'da sadece Mobby Dick değil Kâtip Bartleby güzellemeleri de var abi. Eğer okumadıysan Mellevile'nin bu küçük ama şahane kitabını da,haddim olmayarak,  şiddetle tavsiye ediyorum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

ferzan

Dönüşümlü olarak bu ikisini aynı anda okuyorum...Her akşam her birinden 30' ar sayfa okuyorum, anı türünde ve bölüm bölüm olduğundan pek leziz gidiyor her ikisi de...Daha detaylı yorumlarımı ''2018 Yılında Okuduğumuz Kitaplar'' başlığında yapacağım daha sonra...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Alıntı yapılan: memospinoz - 13 Mart, 2018, 18:13:53
"Tüfek, Mikrop ve Çelik"in yeni baskısı uzun zamandır gelmiyordu Tübitak'tan. Sanırım yayın hakları Pegasus'a geçmiş ama ne zaman yayımlanır bilmiyorum. Keşke Tübitak'ta kalsaydı zira Pegasus'un fiyatları bayağı bir uçuyor.

1 Ekim'de Pegasus'tan çıkıyor. Karton kapak 70 TL, ciltli 90 TL, 664 sayfa.

pizagor

Alıntı yapılan: memospinoz - 25 Eylül, 2018, 12:16:53
1 Ekim'de Pegasus'tan çıkıyor. Karton kapak 70 TL, ciltli 90 TL, 664 sayfa.

'Bu nasıl fiyat, Nadir Kitap'ta Tübitak baskısı yok mu bunun?' derken ikinci el fiyatları görünce ağzım açık kaldı. Bendeki Tübitak kopyasına iyi bakmak lazım...

tommikser

Geçen yıl Nadir den sıfır olarak 20 liraya almıştım sanırım.

Nightrain

Pegasus uçmuş resmen ya! 90 TL nedir arkadaş? İndirimli alsan bile pahalıya geliyor. Yeniden Tubitak bassaydı bunun yarı fiyatına alırdık eminim.

Elimde Tubitak baskısının epub'ı var. Uygun bir cihaz bulsam okuyacağım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Kitapyurdunda 70 TL'lik karton kapaklı "Tüfek, Mikrop ve Çelik" 35 TL. Bugün 12'ye kadar. Bu fiyata sadece bir adet alınabiliyor. Birden fazla eklediğinizde diğerleri normal indirimli olarak ekleniyor.

worldman

Ben fırsatı değerlendirip aldım.Gerçi kargo ödemesi çıkıyor.Alacak olanların kargo ödememesi için en az 50 Tl'lik alışveriş yapması gerekiyor.

memospinoz

Alıntı yapılan: worldman - 03 Ekim, 2018, 21:40:55
Ben fırsatı değerlendirip aldım.Gerçi kargo ödemesi çıkıyor.Alacak olanların kargo ödememesi için en az 50 Tl'lik alışveriş yapması gerekiyor.

Kargo ödeyen ürünler de var. Mesela 3 küsür liralık ajanda veya masa takvimini sepetinize eklerseniz kargo ödemiyorsunuz.

https://www.kitapyurdu.com/index.php?route=product/best_sellers&list_id=744&filter_in_stock=1&sort=publish_date&order=DESC&filter_in_stock=1&limit=100