Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Mrtekin'in gazı ile Jo Nesbo'nun ilk Harry Hole kitabı olan "The Bat"i okuyorum.

tommikser

Polisiyenin temel taşı olan Fantoma serisini okuyorum.Şu anda serinin ikinci kitabı Fantoma'ya karşı Jüv'ü okuyorum.

V

Raymond Chandler 'den "Playback " i bitti. Yine aynı yazarın dedektif imajını zihinlerimize kazıyan karakteri Philip Marlowe'nin bir başka hikayesini anlatan "Yüksek Pencere" isimli kitabı ile devam ediyorum..
"İstemem,eksik olsun.."

V

Alıntı yapılan: V - 21 Ekim, 2015, 16:20:33
Raymond Chandler 'den "Playback " i bitti. Yine aynı yazarın dedektif imajını zihinlerimize kazıyan karakteri Philip Marlowe'nin bir başka hikayesini anlatan "Yüksek Pencere" isimli kitabı ile devam ediyorum..

Yüksek Pencere çabucak bitti. Sırada yazarın bir diğer kitabı "Elveda Güzelim" var..
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Stephen King'den 22/11/63'e başladım.

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Ekim, 2015, 15:09:57
  Mrtekin'in gazı ile Jo Nesbo'nun ilk Harry Hole kitabı olan "The Bat"i okuyorum.

Yorumları alabilir miyim Jo Nesbo ve bu Harry Hole serisi hakkında?

Bugün merakla beklediğim, Kasım'ın 7'sinde raflarda olacak bilimkurgu Üç Cisim Problemi hakkında kötü bir haber aldım. Maalesef bu romanı yayına hazırlayan kişi Marslı romanının da çevirmeni olan kişi imiş. Marslı barındırdığı yazım yanlışlarıyla rahatsız ediciydi. Burada da benzer performans düşüklüğü sergilenir mi diye endişeliyim!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Ekim, 2015, 23:42:18
Stephen King'den 22/11/63'e başladım.

Birkaç gün oluyor bitireli. Bu romandan alacağınız keyif Stephen King'i nasıl bildiğinizle, onun kaleminden ne beklediğinizle çok alakalı. Stephen King ne yazarsa okuyan birisi değilim ama ara ara okuduğum kitaplarında günümüze yaklaştıkça bir eksen kayması görüyorum. Korku, gerilim seviyesi yumuşuyor adeta yok oluyor, King edebiyatı başka mecralara kayıyor.

Okurken beni rahatsız eden tek şey 22/11/63'ün bir Stephen King romanı olmasıydı.

Kabul ediyorum, zaman yolculuğunun olmazsa olmazı kelebek etkisinin fazlaca basite indirgenmiş, kör gözüne parmağım şekilde altı kalınca çizilmeye çalışılmış son sayfaları dışında sürükleyici bir kitap.

Ama benim King paragraflarından beklentim apayrı.

Hayvan Mezarlığı'nı ilk okuduğum o 11-12 yaşımda kaç gece uykumun kaçmasını hatırlıyorum mesela. Ya da O'yu okurken hissettiğim gerilimi. Misery, of of of... Bunların hepsi hayal gücümün motorlarını feci harekete geçiren, beni gerçek anlamda ürküten hikayelerdi. Diyebilirsiniz ki çocuktuk, belki daha kolay etkileniyorduk. Peki ya belki de bir yazar edebiyatta varolduğu kulvarı yitirmekte, dimağında buna dair ne varsa harcamış olduğu için farklı çıkış yolları aramaktaysa...

Şimdi sırada Alfred Bester'dan Yıkıma Giden Adam var...

Vega

Stephen King'den sadece Kemik Torbası'nı okudum ve başka bir kitabını daha okumayacağıma söz verdim. Resmen altına sıçtım. Öyle kitap mı olur lan?

Neyse, Beth Revis'in güzide eseri, Dünyanın Gölgesi'ni okudum bende... Standart sayılabilecek bir uzay kurgusu üzerine kurulu, basit, anlaşılır, keyifli bir macera. Lakin çeviri ve yazım yanlışları gırla... Denk gelirse okuyun ama illa okuyacağım diye uğraşmayın derim. Detayı yorum için kapak resmine tıklayabilirsiniz.

İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

antiochia

"Notre Dame'ın Kamburu" :)

Chuck

Yüzüklerin Efendisi İki Kule'nin sonlarındayım şu anda.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

pizagor

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Kasım, 2015, 11:52:11
Buna başladım...

Sayfa 30 ve sıkıldım. Bu sayfaya kadar bile zar zor geldim. Şu klasik hayatından memnun olmayan, sistemce bir yere sürüklenen, pişmanlıklarla dolu insan ve akıl hocası çerçevesinde başladı. Artık yaş gereği midir, görmüş geçirmişlikten midir, bu tarz hayatını dilediğin gibi yaşamalısın, bu şekilde yaşamadığın her saniye kayıptır kitaplarından çok sıkılıyorum. Ey sevgili yazar evet biliyorum öyle, bu konu üzerinde düşünmediğimi mi sanıyorsun, ama yapacak birşey yok, bu husus dönüp dolaşıp tercihlerde düğümleniyor.

Okuyan var mı, devam etmeli miyim, konu başka taraflara kayacak mı yoksa böyle mi devam edecek?

Harun Ça

Talihsiz Serüvenler Dizisi planladığım şekilde devam etmedi 3. ciltten sonra ara verdim şimdi Marslı'yı okuyorum.

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: pizagor - 13 Kasım, 2015, 13:31:48
Sayfa 30 ve sıkıldım.

Amazon'da sadece 5 kisiden yorum almis kitaba zaman vermeye cok gerek yok be abi.

seastar1000

Jo Nesbo nun Kardan Adam ına basladim

rumar80

Alıntı yapılan: seastar1000 - 13 Kasım, 2015, 19:11:30
Jo Nesbo nun Kardan Adam ına basladim

Kitap fuarından aldım. Ama öncesinde okunacak çok kitap var.