Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bütün sokaklarda suç vardı adında bir roman okudum.
   JFK suikastı zamanında Boston'da yaşayan Daley ailesinin öyküsü.  Polis babaları öldürülmüş olan üç kardeş. En büyükleri Joe yozlasmis bir polis, Ortanca Michael bürokrasi carklarina takılmış bir savcı ve en küçük Ricky usta bir hırsız.
   Boston'in ünlü seri katili boğan adam tehditi şehrin üzerinde iken üç kardeş sadece bu katilleri değil organize suç ile de yan yana ve karşı karşıya gelecektir.
   Hızlı ve duru bir anlatımla bir çırpıda okunan bir roman.

Şimdi sıra SAS' ta

seastar1000

Kardan Adam bitti 7/10 bence
Tavsiye edermiyim ben olsam Nesbo yerine Phillp Kerr okurum

Chuck

Zbigniew Brzezinski'den Büyük Satranç Tahtası'na başladım.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Vega

Ümit İhsan'ın yazdığı Kıyamet Tarikatı'nın ardından Ayşenur Yazıcı'nın yazdığı Aklın Kuşu Uçsun isimli kitaba başladım. Ne yalan söyleyeyim iyi mi yaptım, kötü mi yaptım emin değilim. Bakalım bitince göreceğiz. Ha bir de arada dinlenmek amacı ile Spider Man Blue okuyorum...
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

pizagor

Tanrılar Okulu'nu sürdüremeyip Kralkatili Güncesi'nin birinci kitabına başladım. Güzel gidiyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kedidiro

Birkaç eglencelik sinema kitabı okuduktan sonra bi gaz henry david thoreau'nun "walden"inine başlıyorum. Sivil itaatsizlik kuramının fikir babası yazarın şehirden uzak walden gölü kıyısında çekildiği inzavadan notları. " kedere bir övgü yazmak değil niyetim, sadece seher vaktinde tüneginde dikilen bir horoz gibi kuvvetle ötmek ve komşularımı uyandırmak"

alan ford

Ölü Ozanlar Derneği'nde de ne çok geçerdi Thoreau. Ben o filmle tanışmıştım kendisiyle. Yine özürlü çocuğuyla ilişkisini anlatan bir film seyretmiştim yıllar önce ama ismini hatırlayamadım şimdi.

Bu arada ben de Hepimiz Tamamen kendimizi Kaybettik'i bitirdim. Bülent Somay'ın Bir Şeyler Eksik kitabına başladım.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kadri kerem

Kıyamete Bir Milyar Yıl'ın ardından şimdi de Kafes'i okuyorum. Bu aralar İthaki'nin (ve Tudem'in) kitaplarıyla yaşıyorum.  :)

pizagor

Kralkatili Güncesi'nin ilk kitabı sabah itibariyle bitti. Ardından İthaki'den çıkmış Kılıç ve Büyü Öyküleri'nin birinci kitabına başladım ( ki zaten ikinci bir kitabı da yok ). Howard'dan sıradışı bir Conan öyküsüyle başladı...

rumar80

Jo Nesbo'nun ikinci Harry Hole macerası olan Cockroaches' I okuyorum

alan ford

Bülent Somay'ın Bir Şeyler Eksik'i bitti. Adam Philips'den Dehşetler ve Uzmanlar'a başladım
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Weird Tales'in 3 silahşöründen biri olan Clark Ashton Smith'in kısa öykülerinin derlemesi olan Düşler İmparatoru'nu okuyorum.

Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Mrtekin dostumuzun tavsiyesi olan Türklerin Strateji Serüveni'ni okuyorum. Sayın Hanac şaşıracak ama beğendim. Türk tarihine hükümdarların strateji algısıyla bakmak ve bunları şirketlere ve hatta bireye indirgemek gerçekten güzel olmuş.

emre ozdamarlar

Ben ilgili baslikta da belirttigim gibi Kral Katili Guncesi - Ruzgarin Adi'na basladim dun. Bu hafta ona devam ederim.

HacıGeraltEmmi

Kitabın başlangıcında bir eylemine şahitlik ettiğimiz seri katilimizin peşine düşen iki enterasan avukatın maceralarını takip ediyoruz. Daha doğrusu Mandrake lakabıyla nam salmış avukatımızı demek lazım. Çünkü diğer arkadaş ilerleyen sayfalarda hiç varolmamış gibi sezdirmeden maceranın dışında kalıyor. İşlenen cinayetlerle bağlantılı olabilecek bir kaset mevzusunu fazla kurcalayınca çapkın avukatımız Mandrake (ki ilk 50 sayfada ciddi miktarda gönül ilişkisini dinliyoruz kendisinden) ve son sevdiceğinin başından nahoş olaylar geçiyor. Kitabın bundan sonraki uzunca bir bölümü intikam peşindeki avukatımızın bıçakla adam öldürme sanatını öğrenmesine (envai çeşitteki bıçakla ilgili enteresan bilgiler de mevcut) ve sevdiceğinin yanında madara duruma düşmesine sebep olan kötü arkadaşları bir hafiye edasıyla takibine ayrılmış. Kitabın sonlarına yaklaştım, ilk sayfalardaki seri katilimiz nihayet tekrar mevzuya dahil oldu. Bakalım avukatımızın takibi nasıl sonlanacak. Gönül işlerinden azıcık uzaklaşsa neler neler yapacak aslında ama... :D

bu da arka kapak yazısı;

Fahişelerden seçtiği kurbanlarının yüzüne bıçakla 'P' harfi çizen bir katil. Gizemli bir videokaset ve uğruna işlenen cinayetler. Mandrake ve ortağı Wexler'i, bıçakların parıltısı ile kadın teninin baştan çıkarıcılığı arasında gidip gelen zorlu bir macera bekliyor.

Amerikalı yönetmen Walter Salles tarafından sinemaya da aktarılan Usta İşi, sıradan bir polisiyeden çok daha fazlasını vaat eden güçlü bir başyapıt.

Bitince Silo' ya başlamayı düşünüyorum. Asan adminime saygılarımla ;)