Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Ahmet Ümit-Elveda Güzel Vatanım
They drew first blood...

alan ford

Uzayda Piknik bitti , ki şahaneydi , şimdi Metin Solmaz'dan Erken Adam Hikayeleri'ni okuyorum. Metin Solmaz'ın mizah anlayışı şahane.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre ozdamarlar

American Gods'a ben de en sonunda basladim.

pizagor

Tılsım'ı Kudret, Göktuğ Canbaba'dan... Başlangıç itibariyle tempolu ve hayret uyandırıcı. Sanıyorum iyi bir tercih oldu...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

American Gods'i bitirdim, fena degildi ama acikcasi o kadar da etkilenmedim, hadi bitsin artik diye diye okudum. Notum 5 uzerinden 3.

Bunun ustune Milan Kundera'nin son kitabi Kayıtsızlık Şenliği'ni okudum, zaten kisa bir kitap, 115 sayfaydi bendeki versiyonu. Maalesef o da biraz hayal kirikligiydi, kisacik kitapta 4-5 farkli karakteri hizlica isliyor, bize de hicbir sey anlamamak kaliyor. Kitabin vermek istedigi varoluscu mesaj da biraz tersime gitti.

Bugunlerde Don Delillo'dan Point Omega'ya basladim, bu yazar beni henuz uzmedi, umarim ayni sekilde devam eder.

rumar80

Ahmet Ümit'in son romanı Elveda Güzel Vatanım'a başlayacağım.

HacıGeraltEmmi

Ramses: Ebu Simbel'in Kraliçesi / Christian Jacq

Vega

Sevgili ağabeyim Mehmet mOlla2015 Gio'da "En İyi Roman" ödülünü kazanan İskit'e başladım. Kitap ile ilgili izlenimlerim ve yorumlarım çok yakında Madalyonun Öteki Yüzü'nde

İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

rumar80

James Patterson'in içgüdü (zoo) adlı kitabını okuyorum.  Dünyanın değişik yerlerinde hayvanlar sebepsiz yere insanlara saldırmaya başlamıştır. Bunun nedeni nedir ve insanlık bu tehdit ile başa çıkabilecek midir?
   Sürükleyici bir aksiyon.  Tam cerezlik.  Bir de dizisi var. Ilk sezon 13 bölüm.  Ikinci sezon onayını da aldı.  Kitaptan daha farklı ama atıştırmalık olarak iyi gidiyor.

Sakızlı Ohannes Paşa

A Feast For Crows. Serinin en sakin kitabı gibi duruyor.

battlehammer

goodreads sayfamı biraz düzenledim bugün. son zamanlarda okuduklarımı ekledim. burada da kayıt tutayım hazır elim değmişken.

halihazırda okunanlar;

Grafik roman/çizgi romanlar;

Puslu Kıtalar Atlası - İhsan Oktay Anar, İlban Ertem
Saga - Deluxe Edition 1 (Vol 1, 2, 3) Brian K. Vaughan and Fiona Staples
This One Summer - Mariko Tamaki, Jillian Tamaki
The Sandman: Overture (deluxe edition) - Neil Gaiman

Kitaplar;

Marksist Teoride İdeoloji ve Politika - Ernesto Laclau (Doruk yayınları)
On Ugliness (Çirkinliğin Tarihi) - Umberto Eco (Doğan Kitap)
Kara Kitap - Orhan Pamuk (kindle)
The Stand (Mahşer)  - Stephen King (sansürsüz tam metin, Altın kitaplar, tuğla gibi kitap basıp berbat kesmişler kitabı, çok şikayetçiyim. Gerçekten hiç sevmiyorum ben bu yayınevini ama 1200 sayfalık kitabı ingilizce okumak da yemedi açıkçası. O kadar beyin yormaya değmeyecekti)
The Ocean at the End of the Lane - Neil Gaiman (kindle)
The Casual Vacancy (Boş Koltuk) - J.K. Rowling (bunu güya 3 aydır okuyorum, pek az ilerleyebildim. Hep sona atıyorum)

Bone 4. bölümü ve Jim Krueger, Zach Brunner'ın The High Cost of Happily Ever After'ını da yeni bitirdim (çoook güzeldi). Arada sos olarak da Martin Mystere KM devam ediyor (9.ciltteyim)

pizagor

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 03 Şubat, 2016, 23:52:31
A Feast For Crows. Serinin en sakin kitabı gibi duruyor.

Dördüncü kitaptı değil mi o? Martin üç kitapta sonlandırmayı düşündüğü hikayeyi yeniden başlatırken bayağı zorlanıyor. Hele bir de bazı karakterlerden hiç bahsedilmemesi hikayeyi güdük bırakıyor. Biraz sabır, 4-1'in sonlarına doğru açılacak. Ama 'bana kalırsa' hikaye asla ilk üç kitabın düzeyine çıkamayacak...

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Şubat, 2016, 01:28:16
Dördüncü kitaptı değil mi o? Martin üç kitapta sonlandırmayı düşündüğü hikayeyi yeniden başlatırken bayağı zorlanıyor. Hele bir de bazı karakterlerden hiç bahsedilmemesi hikayeyi güdük bırakıyor. Biraz sabır, 4-1'in sonlarına doğru açılacak. Ama 'bana kalırsa' hikaye asla ilk üç kitabın düzeyine çıkamayacak...

Yok sorun degil bence zaten. 3. kitapta o kadar cok olay oldu ki biraz sakinlik iyi olabilir. :) 3. kitap tam anlamiyla bir zirveydi tabi. O seviyeye cikamayabilir ama standardinin altina dusmese yeter.

pizagor

Yine söyleyeyim, yaşlandıkça zor beğenen huysuz bir ihtiyara dönüşüyorum. Biraz zorlanarak Tılsım-ı Kudret'i bitirdikten sonra (ikinci 100 sayfalık bölüm hoşuma gitti sadece, başlangıç yavan, çözümleme ise anlatı olarak basit geldi) yıllardır bekleyen Küçük Prens'e başladım. Bakalım neden bu kadar seviliyormuş? Bunu da beğenmezsem sorunun bende olduğuna kesin kanaat getireceğim.

pizagor

Küçük Prens'le birlikte birşey düğümlendi boğazıma...

Sabah itibariyle de V dostumuzun tavsiyesi Toza Sor'a başladım...