Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Mic-Har - 16 Mart, 2013, 20:05:25
Kara Kule serisine başlıyorum elimde 4 cilt var sayfalarım azalmaya başladığında 7.5 cilte tamamlayacam ve tabii ki bitince çizgi romanlarıda okumak istiyorum.

Bende tamamı var, ilk 2 cildi yıllar önce okumuştum.

Bu yaz 3. cilde başlamayı düşünüyorum.

hanac

Bu kitap hakkında fikri olan var mı ?

Ben World War Z zannediyordum ama değilmiş, kötü ise boşuna başlamayayım.

emre ozdamarlar

Abi amazon'dan baktim, baya iyi yorumlar almis. 676 kisi not vermis, 5 uzerinden 4.5 yildiz, iyi bi hikaye olsa gerek.

emre ozdamarlar

Stephen King'in Under The Dome'unu bitirdikten sonra (1000 sayfa oku oku bitmedi :) ) yeniden John Le Carre'a dönus yaptim.
Tinker, Tailor, Soldier, Spy'in devami olan, "Karla Uclemesi"'nin 2. kitabi The Honourable Schoolboy'u okuyorum.

hanac

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 18 Mart, 2013, 10:47:31
Yeniden John Le Carre'a dönus yaptim.
Tinker, Tailor, Soldier, Spy'in devami olan, "Karla Uclemesi"'nin 2. kitabi The Honourable Schoolboy'u okuyorum.

Tinker, Tailor ... gerçekten çok iyi bir film idi.

Acaba devamının da filmi çekilir mi ?

emre ozdamarlar

Tinker, tailor'in basarisi uzerine 3. kitabin filminin bahsi geciyordu zamaninda ama yeni bir haber cikmadi bu konuda.
2.kitabi atlayacaklar, cunku ana karakter George Smiley degil, önemli bir rolu olsa da hikayenin merkezinde bir baska ajan var.

pizagor

Biraz uzun sürdü ama Stephen King - Mahşer'in sansürsüz basımını okudum... Wateship Down'a başlayacağım ama Türkçesi mi İngilizcesi mi kararsızım. Türkçesini Arkabahçe çıkarmıştı diye hatırlıyorum watership Tepesi olarak. Çevirisi nasıldı, baskısı iyi miydi, fikri olan birileri var mı acaba?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Alıntı yapılan: pizagor - 21 Mart, 2013, 00:19:31
Wateship Down'a başlayacağım ama Türkçesi mi İngilizcesi mi kararsızım. Türkçesini Arkabahçe çıkarmıştı diye hatırlıyorum  olarak. Çevirisi nasıldı, baskısı iyi miydi, fikri olan birileri var mı acaba?

Ben de bu kitabı almayı düşünüyordum bir süredir. Okuyan arkadaşlardan çeviri ve baskı kalitesiyle ilgili yorum alabilirsek güzel olur gerçekten

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 18 Mart, 2013, 09:52:20

Arkadaşlar, Emre'nin de yazdığı gibi kitap çok iyi çıktı.

Zombi felaketini bir adamın günlüğünden takip ediyoruz.

Kitap 1 Ocak da başlıyor ve 19 Mayıs da bitiyor ama yazar hikayenin devam edeceğini söylüyor.

Ve nitekim yurtdışında yayınlanmış bile ama bizde henüz yayınlanmamış.

kadri kerem

Bir King delisi olarak Kara Kule'yi okuyalı uzun yıllar oldu. En güzeli 4. kitaptır: Büyücü ve Cam Küre. King'in elinden çıkan nefis bir aşk romanıdır.

Şu an Bram Stoker'ın Yedi Yıldız Mücevheri'ni okuyorum. Tek kelime ile bayıldım.

V

Üstat Howard Phillips Lovecraft'ın İthaki'den çıkan bu kitabını daha önce de okumuştum ama tekrar okumak aynı hazzı verdi.

Ağırlıklı olarak üstadın ilk dönem öykülerinden oluşan kitap üstadın  "Tapınak","Adsız Kent" gibi favori öykülerimi de barındırıyor

olması tekrar okumaya itti beni.

Cthulhu'nun Çağrısı,Deliliğin Dağlarında,Charles Dexter Ward Olayı ve Dagon kitaplarını da birgün tekrardan okumayı diliyorum.

Ve sizleri üstadın ünlü hayali! karakteri Arap Alhazred'in( Necronomicon'un yazarı) ünlü dizeleriyle başbaşa bırakıyorum:

"Sonsuza dek yatabilen o ki ölü değildir,
Ve tuhaf çağlar ilerledikçe ölüm dahi ölebilir."
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Dune... Senelerdir niye bekletmişim diyerek okuyorum...

pukay

tam benim tipim- tipografiyle ilgili bir kitap, grafik tasarımla uğraşan herkesin okuması lazım bence

birde arada tom robbins'in parfümün dansı'na başladım.

pizagor

Watership Down'a başladım.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 18 Mart, 2013, 09:52:20

World War Z'ten gayet keyif aldıktan sonra bu kitaba da bulaşmaya niyetliydim ama kitabı kitapçılarda bulamadım...