Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Amat`i da bitirdim, yine muhtesem bir eser idi.

Ihsan abiye biraz ara verecegim.

tommikser

Bu aralar okuduklarim,hepsini ara vere vere okuyorum.Biraz agir konulara merakim artti.
Korku duvarini yikmak-4
Cinbaz
Kurani kerim meali-Mehmet Akif Ersoy
Kaderin Sifreleri-Murat Saricik
Osmanlica Egitim ve Kultur Dergisi (Bugun aldim osmanlica ogrenmek isteyen veya ilerletmek isteyenler icin super)
Daha okuduklarimda var ama yeni basladim biraz ilerlesin ilave ederim.

Bitirdiklerim ise:
Kûn-Sezgin Kaymaz (Enfesti Muhakak okuyun derim)
Ruhi Mucerret-Murat Mentes-Bekledigimden Uzakti
Satilik İmparatorluk-Mustafa Armagan.Ben begendim.Farkli bakis acisi lazim arada.

pukay

tom robbins'ten parfümün dansına başladım, ilgimi çekti açıkcası
ilginç bir şaireneliği var.

pukay

Metro 2033'ün tam devam sayılmasa da devam niteliğinde olan kitabı Metro 2034' ü bir solukta bitirdim.
Açıkçası ilk kitap kadar sarmadı lakin yine  sürükleyici bir kitap olmuş.
Bu sefer karakterimiz ilk kitapta kayıplara karışan Hunter, Artyom'u ise bir kaç bölümde görüyoruz.
Post apocalyptic  tarzı seviyorsanız alın derim direk.

Tabi Metro 2034' ü bir solukta bitince (aslında kitap uzun değil eşşek kadar punto kullanmış yayınevi), Cliver Barker' ın Galilee'sine geçiş yaptım. Açıkcası bu amcamızın sadece Kabal adlı kitabını okuyup bir de Nightbreed (Kabal'ın film uyarlaması, aman diyim uzak durun, belki yaratık tasarımları için bir bakılabilir), Hellraiser, Midnight Meat Train'i izlemiş biri olarak eğlenceli bulsamda pek öyle kitaplarını okuyayım diyen biri değilimdir derken Galilee daha 40. sayfadan esir etti.Korku edebiyatı sevenlere tavsiye ederim vallahi gizem ve merak içinde bırakıyor kitap. 

kadri kerem

Clive Barker inanılmaz bir yazardır. Ben Barker'la Kabal romanı ile tanışmıştım. Sonra bulduğum her kitabını okudum. Ayrıca sadece yazar değil müthiş bir ressamdır, yönetmendir, oyun yazarıdır. Komple bir sanatçıdır. Kendisine müthiş bir hayranlığım vardır.

Bu ara okuduklarım arasında beni derinden etkileyen bir roman oldu. Beni benden aldı, yerden yere vurdu. Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna'sı. Karamazov Kardeşlerden sonra beni en tesiri altına alan roman oldu.

dean

Şu an okuyamıyorum ama çok az kaldı. Saatler sonra kavuşup doyasıya okuyabilirim  :)

ercoktay

Ben de Dan Brown'u yarın sipariş vereceğim.

Yakın zamanda Kürk Mantolu Madonna nın YKY özel baskısını aldım. Bir daha okuyacağım.

Her sene tekrar tekrar okusam sıkılmam.

HacıGeraltEmmi

Cehennem'i bende sipariş ettim. Gelinceye kadar Koloni'ye devam. O da çok güzel tavsiye olunur.

kadri kerem

Mars Yıllıklarına başlamıştım ama bazı sayfaları boş çıkınca yarım kaldı. Şu an Cevdet Bey ve Oğullarını okuyorum.

dean

Alıntı yapılan: kadri kerem - 15 Mayıs, 2013, 15:54:31
Şu an Cevdet Bey ve Oğullarını okuyorum.

Geçen yıl okumuştum, çok beğendiğim bir kitaptır.

emre ozdamarlar

Turk edebiyatinda yazilmis en guclu romanlardan biri kesinlikle. Tek bir gunde gecen ilk bölumunu özellikle ayri begenirim.

pukay

Tolkienden Güç Yüzüklerine Dair'i bitirdim, lakin bende bittim.

pizagor

Açlık Oyunları'nın birinci cildine başladım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Ahmet Oktay

şu sıralar okuduğum kitap Sherlock Holmes : Üç Çatılı Ev. içinde 3+1 kısa(!) hikaye var :)

emre ozdamarlar

Ilk defa bir Ken Follett kitabi okudum. Eye of the Needle, galiba dilimize cevrilmemis idefix'ten görebildigim kadariyla.

2. Dunya savasi sirasinda gecen bir ajan öykusu. Londra'da ingilizlerin savas planlarini calip Hitler'e ulastirmaya calisan bir sogukkanli katil ve onu durdurmaya calisanlarin maceralarini takip ediyoruz.
Roman 1981 senesinde beyazperdeye de uyarlanmis, Donald Sutherland Alman ajanimizi oynamis.

Simdi elimde eski bir CIA ajani olan Barry Eisler'in "A Clean Kill in Tokyo" adli suikastci romani var. Oldukca basit, hizlica okuyup unutucagim bir roman beklerken, siyasi altyapisi saglam, Japon toplum ve tarihini guzel analiz eden bir hikayeyle karsilastim.