Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Dan Brown Cehennem'ini okudum bitirdim.İlk defa okudduğum bir yazar olarak beğendiğimi söyleyebilirim.Aksiyon heyecan ve merak sürekli hakim romana.Tan rahatladık diyeceğiniz anda gene başlıyor.Yazarın dilide çok hoşuma gitti.Kendi sıkmadan okutuyor.

İstanbul'da geçen 100 sayfadan fazla bölüm oldukça güzeldi.Ülkemizi iyi yakalamış yazar.Ön yargıya rastlamadım.Ayasofya hakkında detaylı bilgiler çok güzeldi.Bence bu tarzdan hoşlananlar kaçırmamalı.Sürükleyici ve güzel bir kitap.

ercoktay

Ben Dan Brown'un bütün kitaplarını okuyup beğenmiştim. Bugün ben de sipariş verdim Cehennemi. Bakalım bunu da beğenecek miyim.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Mayıs, 2013, 12:07:25
Açlık Oyunları'nın birinci cildine başladım...

Birinci cilt hızla eridi, ikinciye başlıyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

HacıGeraltEmmi

Açlık oyunları'nı çok beğenmiştim, hatta onun gazıyla Suzanne Collins'in diğer bir serisini toplu halde almıştım (6 cilt Gregor Yeraltı Günlükleri) pişman oldum demeyeyim de çok çocuksu geldiği için ilk ciltten sonra okumamıştım bunları. :D

Şimdilerde Patrick Süskind'in "Koku" adlı romanını okuyorum. Ne zamandır kitaplıkta duruyordu bir türlü sıra gelmemişti okumaya. Bir başladım soluksuz okuyorum. Müthiş güzel bir anlatımı var. Sonra Cehennem gelsin onu okuyacağım, sonrasında Epsilon Ejderhaların Dansı'nı yetiştirir tez vakitte ona başlarım işi gücü bırakıp 8)

emre ozdamarlar

Ejderha denince aklima gelen, Ursula K. Le Guin'in Yerdeniz serisinden bahsedesim geldi. 5 ciltten olusan bu eseri mutlaka tavsiye ederim. Hatta kampanya baslatalim, forumumuzda okumayan kalmasin.

pizagor

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 31 Mayıs, 2013, 12:51:24
Ejderha denince aklima gelen, Ursula K. Le Guin'in Yerdeniz serisinden bahsedesim geldi. 5 ciltten olusan bu eseri mutlaka tavsiye ederim. Hatta kampanya baslatalim, forumumuzda okumayan kalmasin.

Metis bu serinin toplu bir sert kapak versiyonunu çıkardı. Alacaklarım arasında...

&6 kitap değil miydi bu arada?

kedidiro

Alıntı yapılan: pizagor - 31 Mayıs, 2013, 13:10:41
Metis bu serinin toplu bir sert kapak versiyonunu çıkardı. Alacaklarım arasında...

&6 kitap değil miydi bu arada?

evet 6 kitap bir arada
yerdeniz büyücüsü
atuan mezarları
en uzak sahil
tehanu
yerdeniz öyküleri
öteki rüzgar... ve evet forumda bu kitapları okumayan kalmasın. beğenmeyen olursa da her türlü sitem, hakaret kabulümdür...

alan ford

Daha önce de yazmıştım. Ged kahramanım, En Uzak Sahil en sevdiğim kitaptır. (ya da olmaya en yakın kitaptır). ama aman diyeyim kitabı okuyup aa dizisi de varmış deyip bulaşmayın.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Harun Ça

Alıntı yapılan: pizagor - 31 Mayıs, 2013, 13:10:41

Altı kitap tek cilt benim de listemde.

pizagor

Alıntı yapılan: designer73 - 31 Mayıs, 2013, 12:42:07
Açlık oyunları'nı çok beğenmiştim, hatta onun gazıyla Suzanne Collins'in diğer bir serisini toplu halde almıştım (6 cilt Gregor Yeraltı Günlükleri) pişman oldum demeyeyim de çok çocuksu geldiği için ilk ciltten sonra okumamıştım bunları. :D

Aynı yolda ilerleyebilirdim. Uyarın için teşekkürler dostum...

Ahmet Oktay

Fantastik roman serisi Ejder Kız'ın 5. ve son kitabı olan "Son Savaş"a başladım dün.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 11 Haziran, 2013, 19:08:08
Fantastik roman serisi Ejder Kız'ın 5. ve son kitabı olan "Son Savaş"a başladım dün.

Ejder Kız serisi hakkında biraz bilgi verebilir misiniz. Fantastik Edebiyatı severim ama uzun seriler olduğu için başarılı yayınları okumak istiyorum.
Mesela Ed Grenwood' un Dört Serüvenci Serisini okumuştum (4cilt) ama çok zorlandığımı söylemek istiyorum. Gereksiz uzatmalar gereksiz betimlemeler beni baymıştı...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Ahmet Oktay

"Çok uzun yıllar önce ejderler ve insanların birlikte barış içinde yaşadığı Draconia diye bir yer vardı.
Birgün ejderlerin düşmaları wyvernler başlarında hain Nidhoggr ile birlikte Dünya Ağacına saldırmışlardı. Dünya Ağacını korumak ejderlere ve bekçilere düşüyordu.
Dünya Ağacı yok olursa, Dünya karanlığa gömülecek ve wyvernlerin eline geçecekti, büyük bir savaş başladı.
Savaş gittikçe ejderlerin aleyhine gelişiyordu, ejderler ve bekçilerden ölenler olmuştu.
Ejderlerin lideri Thuban güçlükle de olsa Nidhoggr'u bir büyü ile hapsetmeyi başarmış ve diğer ejderlerle birlikte Dünya Ağacının meyvelerini güvenli yerlere saklamışlardı.
Daha sonra ejderler ruhlarını seçtikleri insanların bedenlerine aktarmıştı.
Yıllar sonra günümüze gelindiğinde büyü etkisini kaybetmeye, Nidhoggr yeniden güçlenmeye başlamıştı.
Amacı büyünün tamamen bozulmasıyla birlikte yeniden dünyaya dönmek ve daha önce tamamlayamadığı işi bitirmekti.
5 ejderin soyundan gelenler dünyanın farklı yerlerindeydi ve bir araya gelip Nidhoggr'a karşı mücadele etme zamanı gelmişti artık."

Üstte kısaca serinin ana hikayesinin oluşumunu özetlemeye çalıştım. Şunu söyleyebilirim ki (daha önceden hiç okumazdım) kitap okumayan biri olarak sıkılmadan okuduğum ilk kitaptır Ejder Kız. Yer yer durağanlaştığı oluyor elbette ama temposunu yakaladığında kesinlikle hiç sıkılmadan okuyorsunuz. Dün akşam başladım ve 67. sayfaya kadar okudum başladığım gibi. Fantastik edebiyatı sevdiğinize göre okuyun, pişman olmazsınız kesinlikle :)

tommikser

Bende Dan Brawn dan kayıp sembolü bitirdim. Seri olarak bu kitabı da çok beğendim.

Dün başladığım bol ödüllü bilim-kurgu kitabı kıyamet kitabı'na başladım. Çok ilginç gittiğini söyleyebilirim.

Arkasından tam metin Dante'nin ilahi komedya'sına başlayacağım.

HacıGeraltEmmi

Son zamanlarda okuduklarım içerisinde en sürükleyici romanlardan birisi. Okurken içinde kayboldum diyebilirim. Tavisyemdir.

[IMG]http://imageshack.us/a/img11/7041/ushe.jpg[/img]

2009 Hugo En İyi Roman Ödülü
2010 Nebula En İyi Roman Ödülü
2010 Locus En İyi Roman Ödülü
2010 Joan W Campbell Ödülü
2010 Compton Crook En İyi Roman Ödülü sahibi;
Time, Publisher Weekly ve Library Journal tarafından yılın en iyi 10 romanı listesine alınan görkemli bir roman...

23. Yüzyıl... Küresel Isınmayla yükselen okyanuslar dünya coğrafyasını değiştirmiş... Karbon temelli yakıtlar tükenmiş; enerji depolamada elle kurulan yaylar kullanılıyor... Biyoteknoloji dünyaya egemen ve kalori şirketleri adıyla tanınan devasa şirketler, "gen-kırma tohumlar" üzerinden gıda üretimini kontrol altında tutuyor. Ürünlerine pazar yaratmak için biyo-terörizmden, özel ordulardan ve ekonomik-tetikçilerden yararlanıyorlar... Genetik yapısıyla oynanmış ekinler ve mutasyon geçirmiş zararlılar yoluyla sürekli ölümcül salgınlar ve kitle ölümleri yaşanıyor... Amansız iktidar mücadelesinin ortasındaysa hizmet amacıyla üretilen ve "kurmalar" adıyla anılan, korkulan ve aşağılanan Yeni İnsanlar'ın temsilcisi, Japon efendisince kullanılıp kâğıt mendil misali atıldıktan sonra gece kulüplerinde eti zorla erkeklere satılan Emiko var...

Paolo Bacigalupi, ödüle doymayan romanı Kurma Kız'da işaretlerini bugün görüp çoklukla gündelik dertlerimiz yüzünden görmezden geldiğimiz, yaşaması zorlu, karamsar bir geleceğe karşı uyarıyor bizi.
(Tanıtım Bülteninden)