Arrow

Başlatan dean, 11 Ekim, 2012, 18:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

4x11

Felicity iyice sıktı artık, bu bölümde halüsinasyon görüp eski haliyle tartışması falan... Flashback sahneler olmasa hepten berbat durumda olacak dizi. Gerçi bu bölümde flashback sahnelerini de çok beğenmedim ya neyse ;D Amanda Waller'ı bu bölümde yeniden gördük, bölüm sonunda da öldü ama birşey yapar onu da diriltirler kesin.

Nightrain

Felicity ölmediği sürece bu dizi düzelmez. Ölmeyeceğine göre 10 sezon böyle gider. :D İlk 2 sezon ne güzeldi. Flash'in senaristleri yazıyordu eskiden.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ahmet Oktay

Dayanabilirsem sezon sonuna kadar gidip, sezon sonu ipini çekmeyi planlıyorum. Her izlediğimde de ilk 2 sezonu özlüyorum tabi.

dean

Bence dördüncü sezon bir önceki sezondan açık ara daha kötü. Özellikle flashback sahneleri son derece anlamsız hale geldi. Önceki üç sezonda flashback sahneler ile günümüzde geçen sahneler bir senkron içerisindeydi. Paralel bir konuyu işlerlerdi. Şimdi tamamen kopuk hareket ediyorlar. Dizi içerisinde mini bir dizi haline geldi. Bu da dizi içerisinde gereksiz bir ana hikayeden kopmaya sebep oluyor. Ha derseniz ana hikaye çok düzgün mü ki şikayet ediyorsun. Ana hikayede zaten bi'şeye benzemiyor. Damien Darhk belli ki Arrow'u bir sezon götürecek bir kötü adam değilmiş. Felicity konusuna hiç girmiyorum. Zaten her platformda herkes söyleyeceğini söylüyor. Oliver'ın siyasi çıkışı arka fon olarak kaldı. Oliver ile Laurel'in iki sezondur neredeyse birbirlerini tanımıyormuş gibi takılmalarına son derece karşıyım. Benim açımdan zayıf kabul edebileceğimiz üçüncü sezonu bile mumla arattı bu sezon.

xmenac

İkinci sezonda final yapsa efsane bir dizi olurdu. Şu an yeni bir Smallville olacak gibi gözüküyor.

Nightrain

Roy Harper geri dönüyormuş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

can amca

Kim gelse kurtaramaz bu diziyi. Çırpındıkça batıyor.

dean

Aylardır kimse ileti girmemiş. Halen izleyen varsa diye ben yine de spoiler uyarımı yapayım. Laurel'ın ölmesi ile birlikte dizi ile ilgili içimde kalan son kırıntılarda öldü. Lance kardeşlerin ölümü mevzusu kaç kere daha işlenebilir ?  Sara öldü zannedildi. Yıllar sonra geri geldi. Sonra yine öldü. Geri geldi. Şimdi Laurel öldü. Daha iki hafta üzerinden geçti geçmedi The Flash'da S.TA.R. Labs'e Earth-2'den yedeğini attılar. Yahu yazar ekibi siz kafayı mı yediniz ? Seyirci ile dalga mı geçiyorsunuz ? Lance ailesinin dramını biz daha ne kadar seyretmek zorundayız. Quentin Lance'e acıyorum artık. Adamın 2 kızı var. Aynı acıyı 3 kere yaşadı. Esas Quentin'i oynayan Paul Blackthorne'e acıyorum. Adam yıllardır bu saçmalığı oynamak zorunda kalıyor.

Ben artık Oliver ve Laurel ilişkisi tekrar ön plana çıkmalı diye kollarken, Oliver'ı tekrar Felicity kollarına bıraktılar. Diggle'dan da gına geldi. Adam 4 sezondur Oliver'a trip atıyor. Oliver bu trip'i Felicity'den bile yemedi. Bu adamın derdi sıkıntısı nedir. Curtis'de çok acayip bir karakter. Felicity'nin bir üst sürümü. O da çekilecek dava değil.

bugraltu

Kac sezondur izlemiyorum bu sacmaligi. Fanboylar hala dc dizide iyi diyor, yahu ben izlerken ileri sara sara 10 dk da bitiriyordum bu diziyi. Gercekten ayip izleyiciye bu kadar kotu birsey sunabilmeleri. CW diye kanal kurup butun dizilerini ona yaptirirsan olacagi budur.

Agamotto

Dizinin ilk sezonu çok iyiydi ikinci sezon da fena değildi. Ama dizi sezon geçtikçe hep kötüye gitti. Bende en son 3. sezonu bitirdim 4. sezona başlamaya yüreğim elvermedi.

Ahmet Oktay

İlk 2 sezon gerçekten iyiydi, hatta 3. sezon da araya girene kadar (9. bölüm) fena değildi. Ama sonrası batırma evresiydi. 4. Sezona keşke hiç başlamasaydım dedim ben de. Bu dizinin beni en çok sıkan kısmı ölüp ölüp dirilme muhabbetleri ve 2 günde herkesin kahraman olabilmesi. İlk 2 sezonda bunlar yok gibiydi, izlerken sıkmıyordu seyircisini.

Caped Crusader

dean'in söylediklerine ek olarak bu sezonda dandik dövüş sahnelerini de katmamız lazım. Yeni yetme olarak tanıtılan Anarky 3'e 1 falan dövüştü Arrow takımıyla. Anarky'i Beware the Batman'den gördüğüm kadarıyla sağlam bir villain. Karakter anca bu kadar kötü işlenebilirdi heralde. Böyle absürt dövüşler oldu sezon boyunca. Bölümlük villainlar Arrow'u genellikle zorlanmadan yendi. Dizinin sezon finalinden sonra kayda değer hatırlayacağım bir şey olacağını sanmıyorum.

Animvader

Dizinin bu sezonu maalesef aşırı sıkıcıydı.Slade Wilson ve Ra's Al Ghul'dan sonra Damien Darkh sezon kötüsü olarak yetersiz kaldı.

Flashback olarak adada işlenen öykü ise tamamen gereksiz, diziye, karakterlere hiç bir şey katmayan,Constantine'in gözüktüğü bölümü saymazsak, bir vakit kaybı oldu.

Şunu da söylemeliyim ki ben birbirine bu kadar trip atan, birbirini çekemeyen, tartışan ve kendine "Team Arrow" diyen bir ekip görmedim.Zaten son bölümde herkes çekip gitti.

Arrow, belki de süperkahraman dizi furyasını başlattı ama bu şekilde devam edecekse 5.sezonu falan olmamalı ya da yapımcılar bir şekilde 1.sezonda yakaladıkları atmosfere bizi geri döndürmeli.

xmenac

1. sezondaki havanın tekrar yakalanması çok zor gözüküyor. Supergirl, Flash ve Legends of Tomorrow ile yapılacak olan crossover bölümlerle belki bir nebze daha hareketlenir dizi.

dean