Türk Conan Altar

Başlatan kalidor, 18 Haziran, 2012, 14:13:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Tarkan'ın babası olan Altar değil. Bildiğiniz Konan uyarlaması bir film. Yabancı bir forumda gördüm ve yazar filmi  "önceki izlediğim Türk filmleri gibi kendine özgün ve ilginç" diye yorumlamış. Türk B-movielerin yurtdışında hayranları olduğunu biliyorum. Yalnız bu filmi hiç duymamıştım yaşı benden büyük olan veya B movie tutkunları bilirler herhalde... Başrolde Sait Seyit (?) varmış. Eşref Kolçak'ta bıyıklı villain rolünde galiba:) Bunun dışında Levent Çakır, Nuri Alço, Kazım Kartal ve Leyla Somer var. Red Sonja ve Valerie'yi de unutmamışlar. Star fantastik Türk filmleri kuşağında bu filmi de yayınlasa da izlesek.

Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 18 Haziran, 2012, 14:13:37
Başrolde Sait Seyit (?) varmış.

İranlı bir arkadaş imiş.

Bir ara Yeşilçam'da epey iranlı oyuncu vardı.

kadri kerem

Döşü kıllı Conan! :) Rambo da olduk, Superman da, hatta şeytanı getirdik Canan Perver'in içine de soktuk, ama bunu ilk kez gördüm.

Tarkan Kurt

Afişteki Çeçilya isimli oyuncuyu da mutlaka hatırlayanlar olacaktır. 80 lerin sonları 90 ların başlarında oryantal-fotomodel-oyuncu olarak bir süre piyasada tutunmaya çalışmıştı. Sonradan silindi gitti. Muhtemelen filmde Red Sonja rolünde olabilir.

HacıGeraltEmmi

Maşallah Levent Çakır'ın da oynamadığı fantastik film yok herhalde :D

kalidor

Aynen, adam fantastik Türk sinemasının duayeniymiş.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

YERDENİZ

Altar'daki senaryo, bir zamanların Galtar adlı çizgi diziden uyarlama, hatta Galtar'ın başlığı birebir alıntılanmış diyebiliriz.
Ayrıca; Ömer Muz çizimli afiş ise piyasada bolca bulunabilmekte.