Berserk - Gerekli Şeyler (Yarım kaldı)

Başlatan hanac, 04 Aralık, 2012, 22:00:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Ota b.ka sansür gelmeye başladı. Kimse kimseyi bunu alın bakın diye zorlamıyor. Şikayet olduysa kesinlikle çizgi roman çocuklar içindir zihniyetinde biri yapmıştır şikayeti. Diyecek çok şey var ama... Umarım sorun çözülür ve sansürsüz şekilde yayınına devam eder.

memospinoz

Yayınevi kendisi resmi bir açıklama yapmadan bunu burada yayınlamak ne kadar etik bilemiyorum. Bir de devam eden bir dava süreci var. Kaldırılması daha iyi olur bence, en azından şimdilik. Yine de ortak bir karar vermek daha doğru olur.

darbove

Alıntı yapılan: memospinoz - 29 Mart, 2018, 18:39:58Yayınevi kendisi resmi bir açıklama yapmadan bunu burada yayınlamak ne kadar etik bilemiyorum. Bir de devam eden bir dava süreci var. Kaldırılması daha iyi olur bence, en azından şimdilik. Yine de ortak bir karar vermek daha doğru olur.

Yanıtlarda yazılınca bir sakınca görmedim. Öyle düşünmemiştim iletiyi sildim. Umarım düzelir benden çok düzelmesini isteyen yoktur zaten.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 29 Mart, 2018, 18:39:58Yayınevi kendisi resmi bir açıklama yapmadan bunu burada yayınlamak ne kadar etik bilemiyorum. Bir de devam eden bir dava süreci var. Kaldırılması daha iyi olur bence, en azından şimdilik. Yine de ortak bir karar vermek daha doğru olur.

Sebebini herkese açık bir platformda söylemişler zaten. Senin gibi düşünselerdi dava bitmeden açıklamazlardı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Alıntı yapılan: darbove - 29 Mart, 2018, 20:57:49
Yanıtlarda yazılınca bir sakınca görmedim. Öyle düşünmemiştim iletiyi sildim. Umarım düzelir benden çok düzelmesini isteyen yoktur zaten.

Teşekkürler anlayışın için.  ;)
Az önce gördüm. Yayınevi yetkilisi bir iletiye yanıt olarak yazmış. Bense şahsi bir konuşmadan alınmış bir görüntü zannetmiştim. Bu durum şaşırttı beni doğrusu. (Niye şaşırttığını söylemeyeceğim tabii.)
Fakat yine de resmi olarak bir duyuru yapılmadan biz forum olarak kesin bir şey söylemekten kaçınalım derim.

darbove

Alıntı yapılan: memospinoz - 29 Mart, 2018, 22:32:04Teşekkürler anlayışın için.  ;)
Az önce gördüm. Yayınevi yetkilisi bir iletiye yanıt olarak yazmış. Bense şahsi bir konuşmadan alınmış bir görüntü zannetmiştim. Bu durum şaşırttı beni doğrusu. (Niye şaşırttığını söylemeyeceğim tabii.)
Fakat yine de resmi olarak bir duyuru yapılmadan biz forum olarak kesin bir şey söylemekten kaçınalım derim.

Önemli değil. Yazılanlardan çıkarılmış sadece varsayımlardan ibaret bir yazıydı. 

alan ford

mangaların bir seyretme sırası var mı .? Dört seri var toplamda
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darbove

Alıntı yapılan: alan ford - 31 Mart, 2018, 15:10:28
mangaların bir seyretme sırası var mı .? Dört seri var toplamda
90larda yapılan 25 bölümlük anime ile 2012 yıllar civarında çıkan üçleme (golden age) aynı. Şahin takımı ve tutulma zamanlarını anlatıyor. 2012 de çıkanı izleyip 2016 ve 2017yi izleyebilirsiniz. Ama benim düşüncem animenin hakkıyla yapılmadığı yönünde 2012deki üçleme hariç diğer ikisinde kullanılan cgi berbat ötesi. Alan stüdyo böylesine muazzam bir seriyi berbat etti. Az bütçeli animelerde böyle facialar olabiliyor. Şöyle bir ifade var berserk için "berserk izlenmez, okunur." Buna ben de katılıyorum. Ayrıca animeler arası atlanan yerler var. İlk 3 ciltte bulunan kısım animeye dökülmemiş durumda. 2012 ve 2016 animesi arasında sahte peri hikayesi var o da atlanıyor.

alan ford

teşekkürler benim de aklım kitaplarda kalmış ki manga demişim zaten. Neyse başlayayım seyretmeye kitapları da alırım elbet.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darbove

Alıntı yapılan: alan ford - 31 Mart, 2018, 17:41:13teşekkürler benim de aklım kitaplarda kalmış ki manga demişim zaten. Neyse başlayayım seyretmeye kitapları da alırım elbet.

Demin baktım. 1990 yıllarında çıkan animenin ilk bölümünü izleyip golden age geçerseniz daha hoş olabilir. İlk bölüm manganın ilk cildinden sahneler içeriyor yeni aklıma geldi. :D

Harun Ça

darbove

mahrum bırakıldığımız seriden birkaç şaheser bırakalım şuralara. spoiler olabilecek resimler bulunmakta. mod abilerim eğer isterseler forumun menfaatleri doğrultusunda resimlerin boyutunu ayarlayabilir. kalite düşecektir ama yapacak bir şey yok. :D

------------------ spoiler -----------------------

------------------- spoiler ------------------------

Seri hakkında şunları da belirteyim. Seriyi güncel takip ettiğimden serinin diğer kısımlarında şiddet ve cinsellik dozu artıyor. Seri ülkemizde basılmaya devam etseydi. Bazı ciltleri eğer sansürlenmeden basılsaydı kafadan 5 cildi direkt siyah poşete sarılı halde satılmalıydı. Serinin 3 ve 4.cildinde ne olabilir diye düşündüm. Nasıl yanlış anlamalarla kıvırarak şikayet edilebilir hatırlamaya çalıştım. Pedofili, eşcinsellik, toplu seks ve yamyamlık geliyor aklıma. Kitaplarda halbuki uyarılar mevcut. İlk cildin ilk sayfasından belli vahşi bir seri olduğu. Yazık oldu...

memospinoz

Asıl sıkıntı bence çizgi romanın hâlâ ısrarla çocuk işi muamelesi görmesi, hâlâ teksas tommikse indirgenmesi. Kim bilir hangi kitabevinde hangi kitap reyonunda veya hangi çocuk çizgi romanları arasındaydı ki böyle dikkat çekti. Yoksa malumunuz zaten çok okuyan bir toplum değiliz.

darbove

Alıntı yapılan: memospinoz - 30 Ocak, 2020, 21:30:46
Asıl sıkıntı bence çizgi romanın hâlâ ısrarla çocuk işi muamelesi görmesi, hâlâ teksas tommikse indirgenmesi. Kim bilir hangi kitabevinde hangi kitap reyonunda veya hangi çocuk çizgi romanları arasındaydı ki böyle dikkat çekti. Yoksa malumunuz zaten çok okuyan bir toplum değiliz.

Türkiye için de şöyle bir ibare şart. Çok zor olmasa gerek.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"