Under The Dome

Başlatan emre ozdamarlar, 28 Şubat, 2013, 19:42:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Tek sezon diye planlanmis ama tutarsa ikinci sezona uzatilabilecek sekilde baglamislar senaryoyu anladigim kadariyla.

DAMPYR

Bir dizi en fazla 3 sezon sürmeli bence.sonra konu kalmayınca saçmalamaya başlıyorlar aynı Lostta olduğu gibi... :-\ >:( :D

pukay

ikinci bölümünü biraz önce izledim lakin nedense pek tat vermiyor izlerken( daha iki bölüm oldu diyorsunuz biliyorum)

DAMPYR

Biraz sabır pukay ilerki bölümlerde aksiyon artar.bu daha kahramanları tanıma bölümleri... ::) :o :D

Harun Ça

Evet ikinci bölüm sakin geçti önceden de bahsettiğim gibi Jericho'da ki gibi baymazsa güzel olur. Sezon konusuna gelirsek uzatmaya gerek yok tek sezonda noktalamalılar.

pukay

aslında tat vermiyor dememdeki etkenlerden biride tatilde izlerim diye biriktirip overdose olmamdan da olabilir
game of thrones, arrow, dollhouse , hemlock grove, spaced derken birde araya under the dome koyunca kafa overdose oldu desem yeridir.

rumar80

Birazdan başlayacağım.
  Kitabı bu sabah bitirdim. Klasik bir King romanı ama finali biraz kötü.
  Diziye hızlıca baktığımda da kitaptan belirgin farklılıkları olduğu hemen göze çarpıyor. Bir izleyelim de yazalım.

rumar80

Üç bölüm sonunda şu sonuçlara vardım:

Kitapta geçen yer, kişiler ve kubbenin inmesi dışında  benzerlik yok. Karakterlerin özellikleri, yaşları, yaşanan olaylar bile farklı.
   Kubbenin özellikleri bile farklı. Dizide dış dünya ile sözel (konuşma) ve bilimsel (telefon internet vs) tüm bağlantı kesik.
   Alt öyküler katarak diziyi uzatmak mümkün.
   Kitapla ortak adda ama kitaptan farklı bir dizi. Kötü mü? Değil. Okuduğunuz karakterlerden farklı tiplemeler görünce biraz tuhaf olsanız da izlenebilecek bir dizi.
   Bölümler ilerledikçe detayları paylaşmayı sürdürürüm.
   Peki yok mu başka izleyen?

rumar80

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 27 Haziran, 2013, 19:15:13
Diziyi merak edenler,seyretmek istiyenler için işte dizinin konusu:

Güzel, güneşli ve tamamen sakin bir bahar gününde, Maine'deki Chester's Mills isimli küçük kasabanın dünyayla olan bütün bağlantısı, açıklanamayan görünmez bir güç alanı tarafından aniden kesilir. Uçaklar görünmez bir kalkana çarpar, şiddetli bir yağmur önüne geleni yıkıp yerle bir eder. Havadan kasabaya düşen, yanan uçak parçaları vardır. Kubbe yavaş yavaş alçalırken bahçevanın eli kopar. Arabalar infilak eder. Aileler birbirinden kaçar, herkes panik içindedir. Hiç kimse bu kalkanın nedenini, neden, ne zaman geldiğini ve ne zaman ortadan kalkacağını bilemez.

Bir Irak savaşı gazisi Dale "Barbie" Barbara, kasabada birkaç vatandaş ile gruplaşır: Kasabanın The Democrat isimli yerel gazetesinin sahibi Julia Shumway, fizik terapi uzmanının hastanedeki asistanı, seçilmiş bir kadın ve üç cesur çocuk. Bunların karşısındaysa, her şeyi göze almış -cinayete bile bulaşabilecek- politikacı James "Big Jim" Rennie vardır. Big Jim, gücünü elinde tutmak istemektedir ve oğlu da korkunç bir sırra sahiptir. Fakat herkesin asıl düşmanı, aslında Kubbe'nin kendisidir. Çünkü zaman gittikçe azalmaktadır.

Diziyi seyretmek için aşağıdaki linke tıklayın iyi seyirler.... 8) 8) 8)

http://www.dizi-mag.com/under-the-dome-1-sezon-1-bolum-izle-dizi.html
. Sevgili Kızılmaske'nin yazdığı bu özet dizinin değil Roma'nın özetidir. Okumayan ya da izlememiş arkadaşların dikkatine..

Pulluk

1. bölümü gayet başarılı bulsam da 2. ve 3. bölümde kalitenin ciddi bir şekilde düştüğünü düşünüyorum. Bakarım 4. bölüm de kötü çıkarsa, izlemeyi bırakırım.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

rumar80

Tempo gerçketen yavaş, aksiyon çok kısıtlı.
  Karakter tanıtmak amacı ile olabilir diye düşünüyorum. Bir de uzatmayı düşünüyorlarsa yaymak klasik taktiktir.

BAHADIR

Yani bulaşılacak bir dizi değil...Teşekkürler...:)

emre ozdamarlar

Sezon bitsin, bastan sona hepsini izlerim. Romanda da fazla aksiyon yoktu zaten, sonlara dogru bikac bomba olay oluyordu ama o kadar siddeti de ekrana yansitabileceklerinden supheliyim.

hanac

Bu dizi ile ilgili yorumlar bıçak gibi kesilmiş.

İlk sezon bitmiş, 13 bölüm yayınlanmış.

2. sezon onayını da almış ve 2. sezon  da başlamış.

Ben izlemeye başlayacağım, bakalım neler olacak.

Breaking Bad'den tanıdığımız Dean Norris'de dizide oynuyormuş.

hanac

Niye yorum gelmediği belli oldu.

8. bölüme geldim, inanılmaz kötü bir dizi.

Oyunculuklar kötü, senaryo kötü.

Berbat ötesi.