Presstij'den Yeni Yayınlar

Başlatan altay1944, 01 Mayıs, 2013, 19:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Darkopal

Ufak bir düzeltme yapmak istiyorum.
IDW'den, Hawken ve Usagi Yojimbo
Boom! Studios'tan Once & Future
Ve son olarak yerli grafik romanlar; Karadut Ekspres ve Ormanda.

hanac

Alıntı yapılan: Darkopal - 04 Haziran, 2020, 20:27:12

Hawken için 2 yıl önce başlık açmışız  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12336.0.html

Usagi Yojimbo için şimdi başlık açtım

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,14529.0.html

Once & Future için de bkz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,14530.0.html

Nemo

Alıntı yapılan: Darkopal - 04 Haziran, 2020, 20:27:12

Hepsi de cok guzel :) Emekleriniz icin tesekkurler ve basarilar.
Özel Alfa Ajanı

darkwood

Güzel kitaplar, merakla çıkmasını bekliyorum.  8)
Darkwood Sakinleri..

Mrtekin

Seçimler güzel. İki tane Türk çizgiromanı çıkartmaları da takdire şayan bir gelişme olmuş.

Hal böyleyken; benim de yeni yayınlar hoşuma gitse de; fasikül yayını hariç "seri" aralıklarının çok uzun olması (ya da hiç basılmaması) alınacak keyfi biraz sınırlıyor.

Prestij'in en azından kısa bir seri olan  "Cassidy"'i muhakkak bitirmelerini bekliyorum. Burada Çizgi Düşler gibi "limitli" bir şekilde basma yoluna da gidebilirler. Keza bu basımı internet sitelerinden de direkt pazarlayabilirler. Alacak olanlar bu maliyeti severek karşılarlar diye düşünüyorum.
They drew first blood...

Jedmau

dayıcomics

Bunlar güzel haberler, yeni yayınları merakla bekliyorum.

ferzan

Önceki sayfada diğer yeni yayınlarla birlikte tanıtım görselleri paylaşılan Karadut Ekspres ve Ormanda adlı yerli üretimlerin ücretsiz tanıtım fasikülleri bugün elime geçti. Fikir vermesi adına her ikisinden de ikişer adet numune paylaşıyorum. Kitaplar çıktığı zaman kendi başlıklarını da açarız zaten, şimdilik genel başlık niyetine buradan paylaşayım dedim. Diğer yayınların görselleri nispeten bir Google aramasına baktığı için paylaşma gereği görmedim, kendi başlıklarında zaten örnek görseller de yerini alacaktır.

Karadut Ekspres;

---------------------------------

Ormanda;

Ormanda 'nın senaristi ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Yanılmıyorsam, Deli Gücük 'ten de ismine aşina olduğumuz Aziz Tuna C. aslında Levent Cantek 'in ta kendisi diye biliyorum. Deli Gücük zamanları neyse de, şimdi neden mahlas kullanma gereği duymuş anlamadım. Tabi paragrafın başında dediğim gibi, ben Aziz Tuna C. 'yi yıllardır Levent Cantek 'in mahlası olarak biliyorum, bir yazısında da kendisi satır arasında ima etmişti diye hatırımda kalmış. Tıpkı Aziz Tuna C. gibi Kemal Safa Güntekin 'in de kendisi olduğunu düşünüyorum. 2009 'da İletişim 'den çıkan Kadın Düşkünü romanı ile 2010 'da yine İletişim 'den çıkan Rita romanının yazınsal tanıtılma biçimleri de bir hayli tanıdık çünkü. Bu kitapların sadece editörü değil, aynı zamanda da hayalet yazarı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Kemal Safa Güntekin 'i meydana getiren üç ismin de edebiyatımızda kimlere tekabül ettiği aşikar ve Levent Cantek 'in beğenileriyle (ya da bir dönem beğenmiş olup da aklında yer edenleriyle) uyuşuyor diye düşünüyorum. Merak ettiğim nokta, 2000 'lerde mahlas kullanmasını o dönemki akademik kariyeri ve yazar kimliğiyle ayrı tutmak istemesi gibi düşünebilirim ama şimdi yeniden bu mahlası diriltmesi (Aziz Tuna, TRT 'nin 2019 dizilerinden Halka 'nın da senaristi görünüyor. Levent Cantek de yakın bir geçmişte TRT ve Blue TV için dizi senaryoları yazmıştı. Şu anda da devam eden bir senaryo çalışması var diye biliyorum.) bana kalırsa çakışan eş zamanlı projelerden ziyade kendisinin nostaljik yanı diye düşünüyorum. Bir geçmiş zaman usulleri güzellemesi, bireysel bir mastürbasyon olabilir ve bu da zaman zaman çakışan projelerde işe yaramış olabilir. Gene de bu yazdıklarımı kendi halinde bir sanrı ya da iddia olarak görebilirsiniz. Şayet yanlış biliyorsam da Aziz Tuna C. 'den de, Levent Cantek 'ten de peşin özür dileyebilirim ama şu an için yanlış bildiğim düşüncesinde değilim.

Bu arada, Karadut Ekspres 'in çizimleri fena değil, idare ediyor ama Ormanda benim için biraz hayal kırıklığı oldu görsellik adına.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Kemal Safa Güntekin'deki Kemal kim? Orhan Kemal mi, Yaşar Kemal mi, Kemal Tahir mi?  ???

ferzan

Alıntı yapılan: memospinoz - 28 Temmuz, 2020, 17:26:57
Kemal Safa Güntekin'deki Kemal kim? Orhan Kemal mi, Yaşar Kemal mi, Kemal Tahir mi?  ???

Benim fikrimce Kemal Tahir 'den geliyor. Orhan Kemal 'in öykünülmesi oldukça güç ve kaliteli naifliğinden ya da Yaşar Kemal 'in taşra odaklı sahiciliğinden ziyade Kemal Tahir 'in eski ve yeni tarihe hakim, taşrayı da burjuvaziyi de iyi bilen taşlamalı maharetinden etkilendiğini düşünüyorum yazınsal değil de esinsel olarak. Ayrıca söz konusu iki romanın kapaklarındaki pulp yaklaşım dikkate alınırsa, Kemal Tahir 'in vaktiyle önce çevirisini yapıp sonra da sıfırdan yeni maceralarını takma isim kullanarak yazdığı Mike Hammer romanlarına nostaljik bir gönderme var sanırım. O sebeple baştaki Kemal 'in Kemal Tahir 'e ithafen olduğunu düşünüyorum.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Darkopal

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 29 Temmuz, 2020, 13:51:09
Merhabalar, yayıneviyle bir ilginiz var mı acaba?
Uzun yıllardır çevirmen ve grafiker olarak Presstij ile çalışıyorum.

dayıcomics

Bu ay bombaları Presstij patlattı vallahi  ;D

Nemo

@Darkopal, hepinizin emeğine sağlık :) çok teşekkürler.
Özel Alfa Ajanı

Darkopal

Alıntı yapılan: Nemo - 31 Temmuz, 2020, 13:26:02
@Darkopal, hepinizin emeğine sağlık :) çok teşekkürler.
Teşekkür ederim. Yayınladığımız çizgi romanları beğenip arşivinize katmanız gerçekten değerli bizim için.
Zaten hedefimiz de kendi arşivimize koymayacağımız bir çizgi roman basmamak. Her yayıncı gibi biz de bu çizgiyi korumaya çalışıyoruz.