Kızılmaske - Büyülü Çizgi

Başlatan mandrake66, 13 Mayıs, 2013, 19:23:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Kızılmaske'nin kapağı yine muhteşem.

Ertuğrul Edirne yıllar sonra efsane olacak kapaklar yapıyor.

Orijinalleri kimde acaba ?  :)

DAMPYR

İlyas sana laf söylüyenler utansın 3'ten sonra çıkaramaz diyenler şimdi nerde.3 taneden başka kapak yok diyenler sana çok büyük Özür borçlu.Büyüksün İlyas.Arkadaşlar gördüğünüz gibi Kızılmaske hız kesmeden devam ediyor Hala almıyan varsa hazır fuarda varken acele etsin.Kızılmaske 7 Ocak ayında raflarda (Aralık sayısı şimdi çıktığına göre).. 8) 8) 8)

DAMPYR

Kapaklar gerçekten muhteşem Tablo gibi usta iyi iş çıkarmış Kitap herşeyiyle 1 numara olmuş... 8) :D :)

hennessy

Ev yakın olunca gittik kitapları topladık :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kedidiro

kesinlikle aklımın köşesinden bile geçmezken D&R'larda inceledikçe ve ilyas'ın yayın periyodundaki istikrarını gördükçe kendimi bu eski-meyen- dosta dönmek zorunda hissediyorum. tebrikler ilyas, kesinlikle arşivlik bir çizgi roman hazırlıyorsun.

darkwood

Güzel yayın ve kapaklara tam gaz devam, yayın periodu da aylık düzene girdi, bu seriyi biriktirmek artık şart oldu.  ;)
Darkwood Sakinleri..

caretta

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz!İlyas da bu işi layıkıyle yapıyor.

pearl jam

Ertuğrul Edirne'nin kapak çizimleri harika, baskı boyutu güzel, yayımlanma hızı ise mükemmel. Ama kapak bence çok daha iyi olabilirdi. Örneğin logo kabartmalı basılabilir, kapağın daha parlak gözükmesi ve en önemlisi dayanıklılık için kapak selefon ( selefon mu denir emin değilim ama anladınız herhalde naylon kaplamadan bahsediyorum :) ) kaplama yapılabilirdi.

Kızılmaske'nin bir kolleksiyon serisi olduğu düşünülürse ve elinizde de bu kadar güzel kapak çizimleri varken kapak basımına biraz daha özenilebilirdi diye düşünüyorum. 

mrex

Ertuğrul Bey'in renk paletine daha uygun olacağı düşünüldüğü (ve denenip görüldüğü) için kapaklarda mat selefon tercih edildi. Yani kapaklar selefonlu, yalnızca parlak değil.

pizagor

Kapakta selefon vardır diye tahmin ediyorum, sadece parlak değil mat tercih edilmiştir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Emre banden 20 saniye önce davranmış :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Tarkan Kurt

Büyülü Çizgi Kızılmaske'nin ilk 6 sayısını müthiş bir hızla çıkardı. Birçoğumuz bu koleksiyonluk kitapların özellikle kapaklarını çok beğendik. Bununla birlikte ben en az kapaklar kadar etkileyici "kitap sırtlarına" dikkat çekmek istiyorum.

Geçenlerde fuarda aldığım ilk beş sayı kitaplıkta yan yana harika duruyor. Büyülü Çizgi, kapak resimlerinde ki Kızılmaske'nin portresini kitap sırtlarına da uyguluyor. Aynı şeyi diğer yayınlarında da uyguluyor ve bu kitaplar çoğaldıkça kitaplıkta daha bir güzel görünüyor.
Kızılmaske'nin ilk cildini okudum. Eleştirilecek bir şey yok mu? Elbette var. Bunca övgünün yanında söyleyebileceğim en ciddi hatalardan biri ilk ciltte yer alan çok sayıda yazım hataları. Diğer ciltlerde bu devam ediyor mu okumadığım için bilemiyorum. Ancak bu hususa biraz daha özen göstermek gerekir.

pearl jam

mat selefon diye bir şey olduğunu bilmiyordum  :D öğrenmiş oldum.

mandrake66

Kızılmaske 7 ne zaman çıkacak?

DAMPYR

Alıntı yapılan: mandrake66 - 13 Aralık, 2013, 19:29:45
Kızılmaske 7 ne zaman çıkacak?
Sanırım Ocak ayında bu aykini Fuar nedeniyle geçen ay çıkardı İlyas.... 8) :) ;)