Komançi - YKY

Başlatan yalcinerol345, 09 Temmuz, 2013, 13:40:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: memospinoz - 18 Ocak, 2020, 12:37:32
Darısı Bouncer, Blueberry, Durango, Buddy Longway serilerinin başına. Bir de Jim Cutlass!
bu dileğe eksiksiz katılıyorum :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Bilal ceylan

hanac

Vahşi Şenlik

Ten Gallon 666'ya son derece heyecanla gelir. Elindeki afişten Albay Thornton'un büyük gezici sirkinin, çiftliğe yakın bir yerde kurulacağını, sirkin programında bir katliam "kahramanı" 'Tüfek' Mac Bannister'ın da olduğunu öğrenirler. Çiftlikteki herkes bu eğlence fırsatına sevinirken Komançi sevinçlerini kursaklarında bırakır. Onlara herkesin nedenini bilmeden Komançi diyecekleri küçük bir kızın gerçek hikayesini anlatır: Beyaz yağmacıların elinden kurtulduktan sonra kızılderili ailesinde ne kadar mutlu olduğundan söz eder kızcağızın... Ama bir gün içinde 87 Kızılderili savaşçı katledilir: Katilleri Mac Bannister'dır...

Kayıp Derenin Altınları

Red Dust ile Komançi Larami fuarı için atları hazırlamaktadır. Bu arada çiftlikte kalan iki genç kızılderili, Fırtınaateşi ile Yazseli kendi alanlarına dönmeyi reddettikleri için aranmaktadır. Öte yandan çiftlik işlerinde çalışmak konusunda da gönülsüzdürler. At hırsızlarının peşine düşen Longsdale'in adamlarının yolu çiftliğe düşünce iki genç kızılderiliyi saklamak, yakalanmalarını engellemek gerekecektir...

Red Dust Expres

Bir tarafta Albay Lawrece'la "Midwest Bronco"su diğer tarafta milyarder Maximilian Dexter'la "Nightstar Road"u. Ortada da Serenity'ye ilk ulaşacak demiryolu şirketinin kazanacağı iki milyon dolarlık bir servet. Albay bu iddiayı işçilerinin teriyle kazanmaya çalışırken, milyarderin aklında işini hızlandıracak başka fikirler vardır. 6 6 6 da tam Serenity yolunun üzerindedir...

144 sayfa

kharon

Komanci'nin son sayilari Michel Rouge tarafindan cizilmis olmasina ragmen ilginc bir sekilde YKY ciltlerinde ismine rastlamadim.

(https://www.lambiek.net/shop/series/comanche/635/red-dust-express.html)
(https://www.goodreads.com/book/show/12225803-le-carnaval-sauvage)

KenParker

Rogue çizmeye 4. cilt Dört Yabani Çetesi isimli macerayla beraber başlıyor. Oraya gelince ''Ne oldu acaba Hermann ustanın gözleri mi bozuldu?'' diye düşünmüştüm. :) İmzaya bakmak sonradan aklıma geldi. Fakat ismi sadece 5. ciltte geçiyor. İlk sayfadaki künye/telif kısmında.
Anladığım kadarıyla Hermann ''Ben Jeremiah'a yoğunlaşacağım'' deyip su koyvermiş. Çizimi Rogue devralmış.

O künye kısmında Rodolphe diye bir isim daha var. Serinin son macerasını yazmış. Neden, nasıl bilmiyorum. Muhtemelen yaratıcısı Gregg, Komançinin sonunu yazamadan öldü veya hastalandı. Başka ihtimal aklıma gelmiyor. Zaten Komançi'nin sonu bitirmek için hızlıca bağlanmış intibası uyandırıyor.

Google çeviri sağolsun: Evet Gregg 14 sayı yazdıktan sonra ulu Manitu'nun çayırlarına gitmiş. 15. son sayıyı o yüzden Rodolphe yazmış. Zaten sonun hızlı bağlandığı belli oluyordu.

kharon

evet son sayilarda cizimler Hermann'in kendine has renklendirmesinin aksine bariz bir sekilde cok daha temiz  :D gozukunce merak edip bakmistim.

Sonu dediginiz gibi onceki albumler boyunca beklenene hizlica erisebilmek icn cabuk baglanmis gozukuyor; oysa daha cok hikaye anlatilabilirdi Komanci dunyasindan.

Herseye ragmen bu cocukluk hatirasi cizgi romanin basilip bitirilmesinden memnunum.

İnancomic

Birinci cilt tekrar basılsa güzel olucak gerçi basılsa karton kapak basılır

Kinowa59

Çizgi düşler uzun süredir Tex ve Zagor yayınlamaya ara verince, başka western çizgi romanlar almaya başladım. YKY Red Kit toplu albümler serisini çıktığı kadarıyla tamamladım. Presstij Durango çıkan 7 sayılı takım İzmit'ten yola çıktı, cuma gününe kadar gelecek. Bugün Kadıköy'de İlyas Erkul' dan YKY Komanci serisinin 3_4_5 sayısını buldum ve aldım. 2 sayıyı da Murat bey de( Murat sevgikuranlar) buldum. 1 sayıyı bulamadım. Satan veya satılık adresi bilen dostlar yazarsa sevinirim.

hanac

İnancomic

Bende birinci cilti bulamayınca ikiden başladım ne yapalım

pizagor

Alıntı yapılan: bayram - 16 Mart, 2022, 21:04:25
1 sayıyı bulamadım. Satan veya satılık adresi bilen dostlar yazarsa sevinirim.

YKY'nin kendi satış dükkanları bu konuda çok yardımcı. Bulamadığım bir çizgiromanı bana Bursa yerlerindeki stokta görüp Kadıköy'e getirtmişlerdi.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kinowa59

Komanci cilt No 1 bugün nadir kitaptan istettim kızıma.( Ben internetten kitap istemeyi beceremiyorum.) Böylece harika bir Western setine daha sahip oldum.  Adres veren dostlara çok teşekkür ediyorum.

Kinowa59

Komanci cilt 1 henüz gelmediği için okumaya 2 ciltten başladım. Ken parker gibi her macera bir öncekiyle bağlantılı galiba. 1975 yılında yayınlanan " sabata veya şimşek süvari" isimli bir dergi vardı. Red dust ve çizimler o dergiyi anımsatıyor. O vakitler 20 sayıyı birleştirip ciltletmistim. Sonra ne oldu hatırlamıyorum. Komanci serisini o günleri yaşayarak okuyorum. Ne çok değişim olmuş 47 yılda. Insanların düşünce ve yaşam biçimi başta olmak üzere Dünya bile değişti. Bir tek kendimde var olan Western tutkum değişmedi. Komanci serisini bu güne kadar nasıl fark etmemişim anlamadım.

Kinowa59

Eveet değerli dostlar. Dün, Durango serisi geldi. Bugün ise Nadir kitaptan Komanci cilt 1 ( fahiş fiyat 180+ kargo: 192 TL.)  Ama harika bir Western setine sahip oldum. Adresi veren dostlara çok teşekkür ediyorum.

kırkambar

Bizde Western türü çizgi romanın gerçekten bambaşka bir karşılığı var. Keyifli okumalar diliyorum.