dean'in izledikleri

Başlatan dean, 19 Ağustos, 2013, 15:53:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Sadece izlemekle yetinmediğimi belirteyim.Üç tane Kurosawa kitabı aldım onları okumaya başladım.Kurosawa'nın 33 filminden 25 kadarını izledim.Hasan abimle hergün Kurosawa konuşuyoruz.Çok verimli geçiyor günlerim gerçekten.Çok sağol Hasan abim.Bu arada avatarımda Toshiro Mifune.Sahne Seven Samurai'den.İzle zamanla ikisininde hastası olacağına eminim.

rumar80

Toshiro Mifune aynı zamanda Shogun ve Tora Tora Tora'da da inanılmaz başarılıdır.

darkwood

Alıntı yapılan: tommikser - 09 Ocak, 2014, 18:19:16
Sadece izlemekle yetinmediğimi belirteyim.Üç tane Kurosawa kitabı aldım onları okumaya başladım.Kurosawa'nın 33 filminden 25 kadarını izledim.Hasan abimle hergün Kurosawa konuşuyoruz.Çok verimli geçiyor günlerim gerçekten.Çok sağol Hasan abim.Bu arada avatarımda Toshiro Mifune.Sahne Seven Samurai'den.İzle zamanla ikisininde hastası olacağına eminim.
Güneş tam bir Kurosawa hayranı olup çıkmışsın,  bu arada çizgi roman okumaya da fırsat bulabiliyormusun?

Boş vakit bulabilirsem, seyredecek film listesi her geçen gün uzuyor.
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Tora Tora Tora Kurosawa'nın direkt kendi filmi değil.Amerika macerasında katıldığı ve başarısız olduğu bir film.Kurosawa filmi olmadığından tam olarak daha izlemedim.Sırada o var.Gerçekten Kurosawa çok ama çok iyi bir yönetmen.Haftaya görev yerim daha rahat bir yer olacağından Kurosawa ile ilgi izlediklerim ve okuduklarımla ilgili sağlam bir başlık açmayı istiyorum.

Çr işine gelince aslında çok feci okuduğumu söyleyebilirim.Son dönem çıkan hemen hemen tüm çr'ları okudum.Sadece Esenşılları okuyamadım.Okurken sıkıldım.Yalnız tekrar okuyacağım.Esenşıllara bakışımı değiştirdim.Okurken çr tarihi okuyormuş kıvamında okumayı düşünüyorum.

Film olayına gelirsek sırada 1945 yılından ölümüne kadar alfred hitchcock filmlerini izleyeceğim.Sonrasında da sanırım Charlie chaplin filmleri ile devam edeceğim.

dean

Tamam tamam kesin karar verdim. Akira Kurosawa filmlerine başlıyorum. Bu kadar itkiden sonra ... ;D Hemen olmasada filmleri temin edeyim. Bi'de Kurosawanın kendisi ve filmleri ile ilgili ön araştırma yapayım.

dean

Training Day

http://www.imdb.com/title/tt0139654/

Denzel Washington'ı pek sevmeyen ben'i bile helal sana Denzen dedirtmiş, Imdb puanının çok daha fazlasını hakeden kusursuza yakın film. (sanki ekşi yazısı gibi oldu ama ;D ) Ben filmi beğendim. Polisiye filmleri sevenlere zaten kesin tavsiye edilirde sevmeyenlerde izlesin derim.

darkwood

Denzel Washington filmlerine her ne kadar mesafeli dursamda bu güzel tanıtımdan sonra bu filmi seyretmemek olmaz.  8)
Darkwood Sakinleri..

dean

Alıntı yapılan: darkwood - 09 Ocak, 2014, 23:18:14
Denzel Washington filmlerine her ne kadar mesafeli dursamda bu güzel tanıtımdan sonra bu filmi seyretmemek olmaz.  8)

Denzel Washington'tan pek hoşlanmadığım için hep ertelerim onun filmlerini ama bu filmi ertelediğim için üzüldüm valla. Çok sağlam film.

dean

Alıntı yapılan: tommikser - 09 Ocak, 2014, 20:27:19
Tora Tora Tora Kurosawa'nın direkt kendi filmi değil.Amerika macerasında katıldığı ve başarısız olduğu bir film.Kurosawa filmi olmadığından tam olarak daha izlemedim.Sırada o var.Gerçekten Kurosawa çok ama çok iyi bir yönetmen.Haftaya görev yerim daha rahat bir yer olacağından Kurosawa ile ilgi izlediklerim ve okuduklarımla ilgili sağlam bir başlık açmayı istiyorum.

Yarın Sugata Sanshirô ile bende başlıyorum Kurosawa filmlerine. Yalnız izledikten sonra burda yazmayacağım. Belli ki senin aklında güzel bir plan var Kurosawa filmleri ile ilgili. Rahat rahat onu uygula. Merak ile bekliyorum yazıları  :)

dean

The Thing

http://www.imdb.com/title/tt0084787/

Kültleşmiş korku filmlerinden The Thing'i izledim. Film oldukça güzel lakin ciddi mide gerektiriyor izlemek için. Yani iğrenç yaratık yapmada level atlamış adamlar. O ne biçim bir "ŞEY" dir demek istiyorum. 2011 yapımı olan The Thing'i de çok merak ettim en kısa zamanda onu da izleyeceğim.

dean

Gandhi

http://www.imdb.com/title/tt0083987/

Hindistan Ulus'unun Babası Mohandas Karamçand Gandi'nin hayatını anlatan filmde Gandhi'yi Ben Kingsley canlandırıyor ve bu rolüyle Oscar'ı kucaklıyor. Film yer yer belgesel tadı versede, süresine oranla hiç sıkmıyor ve kendini güzel bir şekilde izletiyor. Yönetmen Richard Attenborough çok sağlam bir atmosfer kurmuş ve ilmik ilmik işlemiş. Bir de ek olarak tarihin en büyük aktörü olarak gördüğüm Daniel Day-Lewis'in çok kısa sürede olsa görünmesi ve onun, bu ilk filmi olmasıda benim için ayrı bir önemi olan nokta.

DAMPYR

Alıntı yapılan: dean - 10 Ocak, 2014, 23:54:28
The Thing
Kültleşmiş korku filmlerinden The Thing'i izledim. Film oldukça güzel lakin ciddi mide gerektiriyor izlemek için. Yani iğrenç yaratık yapmada level atlamış adamlar. O ne biçim bir "ŞEY" dir demek istiyorum. 2011 yapımı olan The Thing'i de çok merak ettim en kısa zamanda onu da izleyeceğim.
O Flimde güzel ben izledim tavsiye ederim Dean... 8) :D :)

dean

Apocalypse Now

http://www.imdb.com/title/tt0078788/

İzlemişken tam olsun dedim ve Redux versiyonunu izledim ama sonra keşke Redux versiyonunu izlemeseydim dedim. 50 dakika kadar uzun bu versiyon beni sıktı açıkçası. Zaten iki buçuk saat olan film üç saat onbeş dakika ya yükselmiş. Bana Apocalypse Now biraz overrated geldi. Özellikle 10 saniyede bir jeneriklik laf söyleme çabasını gereksiz buldum açıkçası.

dean

Traffic

http://www.imdb.com/title/tt0181865/

Yönetmen Steven Soderbergh'e oscar kazandıran 2000 yapımı film, bu sene Guardians of the Galaxy'de izleyeceğimiz Benicio Del Toro'ya da en iyi yardımcı erkek oyunucu dalında oscar getirmişti. Traffic güçlü bir film olsada o sene yarıştığı Gladiator'e yönetmenlik dalında kaybetmesi beni şaşırtmıştı açıkçası. Son olarak filmi beğensemde biraz overrated bulduğumu belirteyim.

hanac

Sevgili Gürkan izlediğin son 5 film gerçekten çok sağlam.

Bu şekilde devam et, gereksiz filmlerle vaktini harcama.