dean'in izledikleri

Başlatan dean, 19 Ağustos, 2013, 15:53:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 13 Ocak, 2014, 22:39:21
Sevgili Gürkan izlediğin son 5 film gerçekten çok sağlam.

Bu şekilde devam et, gereksiz filmlerle vaktini harcama.

Ben filmleri böyle kategori halinde izliyorum genelde. Bir ara aksiyon sarıyor hep aksiyon izliyorum. Bazen dizi izlemeye başlıyorum o zaman hiç film izlemiyorum. En son korku serileri vardı mesela. Şu anda da daha çok izlenmesi gereken ödüllü filmlere yöneldim.

dean

Catch Me If You Can

http://www.imdb.com/title/tt0264464/

Dolandırıcı Frank Abagnale Jr.'in hayatından uyarlanan bu film tam bir yıldızlar geçidi. Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks'i karşılıklı izlemek büyük keyif. Film adındanda anlaşılacağı gibi bir kedi fare oyunu. Ama DiCaprio ve Hanks arasındaki kovalamaca hiç sıkmıyor, ilgiyi hiç kaybettirmeden kendini izletiyor. Steven Spielberg hem çok ciddi hem de eğlenceli bir atmosfer yaratmayı başarmış. Ben filmi beğendim izlemeyenlere rahatlıkla tavsiye ederim.

dean

Cidade de Deus

http://www.imdb.com/title/tt0317248/

Rio de Janeiro'nun fakir, umutsuz sokaklarını kusursuz bir gerçeklikle, tam 130 dakika bir saniye bile sıkmadan anlatmayı başaran, kaçırılmayacak bir film Tanrı Kent. Yönetmen Fernando Meirelles'in uğrunda ölmeyi göze aldım dediği ve tamamen o sokaklarıda bilen amatör oyuncular tarafından oynanan bir film. Filmin içinde de geçtiği gibi "Rio kartpostallarda görüldüğü gibi değil". Ben oldukça beğendim. Tavsiye ederim.

dean

The Shining

http://www.imdb.com/title/tt0081505/

Heralde bir hikayenin başına gelebilecek en güzel şeylerden biri romanının Stephen King tarafından yazılması, filminin de Stanley Kubrick(her ne kadar sinemasından pek hoşlanmasamda) tarafından çekilmesidir. Kitap olarak çok sevdiğim bir kitaptır The Shining. Stephen King'in en iyi işlerinden biridir.(En iyisi tarafımca Hayvan Mezarlığıdır) Filmi daha önce izlemiştim ama Stanley Kubrick filmlerini izlerken bir kez daha izliyeyim dedim. Filmini kitabı kadar çok sevmiyorum ama yapılabilecek en iyisi olduğunada şüphe yok. İzlemeyen kaldıysa kesinlikle kaçırmasın.

emre ozdamarlar

Medyum benim de en sevdigim Stephen King romanlarindan biriydi ama bu film beni asiri hayalkirikligina ugratmisti izledigimde.

dean

Hereafter

http://www.imdb.com/title/tt1212419/

Aşırı derecede parlak bir yapım olmasada hikaye sizi çekerse pekala kendini izleten bir film. Bu hikayeler benim hoşuma gidiyor. Genel olarak bu yüzden filme fena değil diyebilirim. Ama hadi izleyin kaçırmayın diyemem. Yalnız filmin başındaki tsunami sahnesi gerçekten görmeye değer.

emre ozdamarlar

Tsunami sahnesi muhtesem olmakla beraber filmin geri kalaninda anlatilan nedir, noluyodu zerre bisey kalmamis aklimda. Izledigimde de fazla begenmedigimi hatirliyorum. Ama tsunami sahnesi gider. :)

dean

Dr. Strangelove

http://www.imdb.com/title/tt0057012/

Yine genele biraz aykırı hareket ediyorum ve çok beğenmediğimi söylemek istiyorum. Zaten zamanından beri bu filmde beni iten bir çok şey vardı. İzleyincede tam oldu. Genel olarak kara mizah filmlerini sevsemde Dr. Strangelove bana çok itici bir film geldi. Bunda Peter Sellers ve Stanley Kubrick'ten de ayrı ayrı çok hoşlanmamamında etkisi olabilir. Film dönemi itibari ile cesur ve yenilikçi olabilir tabi ama ben gereksiz derecede laubali bir film olduğunu düşünüyorum.

alan ford

En sevdiğim filmlerden biridir oysa benim. Kubrick külliyatı içinde en sevdiğimdir hatta
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Alıntı yapılan: alan ford - 17 Ocak, 2014, 19:38:04
  En sevdiğim filmlerden biridir oysa benim. Kubrick külliyatı içinde en sevdiğimdir hatta

Al benden de o kadar.Full Metal Jacket ve  A Clockwork Orange ile birlikte üstadın en iyi işi nazarımda.

Peter Sellers'ın oyunculuğu ise mükemmel ve ötesi..
"İstemem,eksik olsun.."

dean

Alıntı yapılan: alan ford - 17 Ocak, 2014, 19:38:04

İyi bir film olduğunu kabul ediyorum ama benim kişisel beğenime hiç uymadı.

dean

Alıntı yapılan: V - 17 Ocak, 2014, 21:06:52
Al benden de o kadar.Full Metal Jacket ve  A Clockwork Orange ile birlikte üstadın en iyi işi nazarımda.

Peter Sellers'ın oyunculuğu ise mükemmel ve ötesi..

Full Metal Jacket'ı da sevmiyorum. Stanley Kubrick'in genel itibari ile yaptığı sinemayı sevmiyorum zaten.
Döneminin en iyi yönemenlerinden olduğunu kabul ediyorum ama kesinlikle benim tarzım değil.

kedidiro

dean'in izledikleri bölümü Stanley Kubrick tartışması platformuna dönsün istemem kesinlikle... ancak full metal jacket'i ilk izlediğim anı ömrümün sonuna kadar unutmayacağım. tokat yemiş gibi olmuş, oturduğum sinema koltuğundan bir süre kımıldayamamıştım. bence ne platoon, ne saving private ryan ne de apocalypse now... full metal jacket bu güne dek izlediğim en iyi savaş karşıtı filmdir... sadece bu filmi çekmiş olsaydı bile stanley kubrick büyük yönetmenliği sonuna kadar haketmiş olurdu... kaldı ki paths of glory, a clockwork orange veya eyes wide shut'ta sinemada cevaplardan çok sorular arayan seyirci için ideal filmlerdir. 

dean

Alıntı yapılan: kedidiro - 17 Ocak, 2014, 21:49:22
   dean'in izledikleri bölümü Stanley Kubrick tartışması platformuna dönsün istemem kesinlikle... ancak full metal jacket'i ilk izlediğim anı ömrümün sonuna kadar unutmayacağım. tokat yemiş gibi olmuş, oturduğum sinema koltuğundan bir süre kımıldayamamıştım. bence ne platoon, ne saving private ryan ne de apocalypse now... full metal jacket bu güne dek izlediğim en iyi savaş karşıtı filmdir... sadece bu filmi çekmiş olsaydı bile stanley kubrick büyük yönetmenliği sonuna kadar haketmiş olurdu... kaldı ki paths of glory, a clockwork orange veya eyes wide shut'ta sinemada cevaplardan çok sorular arayan seyirci için ideal filmlerdir. 

Zaten ben Stanley Kubrick'in çok büyük bir yönetmen olduğunu kabul ediyorum. Sadece sevmiyorum. Yönetmen olarak kalitesi tartışılmaz.

dean

Gravity

http://www.imdb.com/title/tt1454468/

Oscar adayları açıklandıktan sonra bende Oscar'a kadar aday olan bütün filmleri izleyeceğim. Bu kapsamda ilk izlediğim film Gravity oldu. Filmi beğendim. Alfonso Cuarón çok iyi bir atmosfer kurmuş. Uzay'ın boşluğunu iliklerinize kadar hissettirmiş. Senaryosu ve oyunculuları çok iyi. Zaten Sandra Bullock'da Oscar'a aday oldu. Film 10 dalda Oscar adayı ve teknik dalları rahatlıkla toplayacak gibi duruyor.