2013 Fuar Günlüğü

Başlatan Tarkan Kurt, 02 Kasım, 2013, 17:54:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Arkadaşlar, evim yakın olduğundan ilk gününde kitap fuarına gittim. Fuar hakkında detaylı izlenimlerim ve indirim miktarlarını resimler eşliğinde birazdan paylaşacağım. Şimdilik çizgiroman olarak aldıklarımın resimlerini paylaşmakla yetiniyorum.

doktor1881

iyi okumalar size indirimler doyurucumuydu

Tarkan Kurt

Öncelikle fuarın ilk günü olması sebebiyle çok aşırı bir kalabalık yoktu. Arabamla gittim ve otoparkta yer bulmakta zorlanmadım. Ancak diğer günler bu konuda sıkıntılar yaşanabilir bu yüzden gidecek olanların toplu ulaşımı tercih etmeleri yerinde olur.
Otopark ücreti 12 TL girişte peşin alınıyor.
Fuar girişinde öğrenciler, öğretmenler ve emekliler kimliklerini göstermek suretiyle ücretsiz olarak girebiliyorlar. Davetiyesi olanlarda aynı şekilde. Hiçbirisi yoksa 7 TL ödeyerek girebilirsiniz.
Çizgiroman ile ilgili katılımcılar genellikle 2 nolu salonda. Bununla birlikte 3 ve 10 nolu salonlarda da katılımcılar var.
Büyülü Dükkan
Marmara Çizgi
Çizgi Düşler
Gerekli Şeyler
Oğlak (Maceraperest Çizgiler) Yayıncılık
Çizgizamanı.com
Penguen
Uykusuz
tespit ettiğim mizah ve çizgiroman alanındaki katılımcılar.

Tarkan Kurt

Çizgiroman dışındaki yayıncılarda indirim oranları genellikle % 20. Bununla birlikte daha az sayıda olmakla birlikte % 30, % 40 indirim yapan katılımcılarda var. Yani geçtiğimiz yıllardan çok farklı değil.
Çizgi romanlarda ise genellikle Kadıköy indirimleri yürürlükte.
Örnek verecek olursak Büyülü Dükkanda Kızılmaskelerin tanesine 20 TL ödedim. Normal üst satış fiyatı 27 TL. yaklaşık % 25 lik bir indirim söz konusu.
Çizgi Düşlerde 4 Julia cildine 80 TL ödedim. Üst fiyatlarına göre indirim miktarı % 33.
Oğlakta % 30 indirim var.
Gerekli şeylerde ilk gün olması nedeniyle pos cihazı arızalıydı o yüzden oradan alışverişi erteledim ama indirim miktarı % 40 larda. 5 New Avengers ve 3 Mighty Avengers cildine toplam 120 TL fiyat hesapladılar.
Uykusuz ve Penguende % 50 indirim var.
Remziden Thorgalları ancak % 20 indirim ile alabildim.

Mizah dergileri ve çizgiromanlara yaptığım toplam harcamalarım 420 TL civarında tuttu.

Tarkan Kurt

Matbaaların aşırı yoğun olması ve ellerindeki işleri yetiştirememeleri nedeniyle fuara yetiştirileceği söylenen yayınların birçoğu çıkmamıştı.
Çizgi Düşler (Özer Sahaf) gün içinde bir kaç yayının geleceğinden bahsediyordu. Tolga'yı beraber çıkardıkları arkadaşları ile sorun yaşadıklarından Tolga muhtemelen başka bir yayınevinden devam edecekmiş. Thorgal'ın meşhur 6 ncı sayısı Remzi'nin yayınladığı boyutta değil, küçültülerek yayınlanacakmış. Ancak cilt çok ince görünmesin diye birtakım çizim ve eskizlerle kalınlaştırılmış bir cilt olacakmış.
Büyülü Kızılmaske 6 ve Thor 2 Salı günü çıkacakmış.
Marmara Çizgi Thor ve Punisher matbaadaymış, fuar içinde yayınlanacakmış. Yalnız Kurt 7 nci sayı, Yürüyen Ölüler için Ocak ayını beklemek durumundasınız. Red Sonja'da umut yok.
Herkes genellikle sadece kendi yayınlarını satıyor. Büyülü de bile ağırlıklı olarak kendi yayınları var.
Eğer karnınız acıkır ya da susarsanız, içeride çok sayıda kafe var ancak fiyatlar pahalı. Teras Cafe diye bir yerde bir şeyler yedik hizmet kalitesi çok zayıf servis süresi de uzun olmasına rağmen üstüne fiyatlarda oldukça tuzluydu.
Hamburger: 8.5 TL
Patates Kızartması: 5 TL
Meşrubat: 5 TL
Kek: 10 TL
Alternatif olarak dışarıda pilav tezgahları da var.

Tarkan Kurt

Birkaç ta fotoğraf koyayım:

HacıGeraltEmmi

İyi olmuş, paramız cebimizde kalacak bu vesileyle ;)
%40 tan az indirimi olan yerlerden alışveriş yapmayacağım ;D turşusunu kursunlar inşallah-ül azimm :P

DAMPYR

Julia yeni sayı ne oldu ya bu ay çıkması gerekiyordu.iğişallah onuda fuar bitmeden yetiştirirler... ??? ::) :D

darkwood

Bu indirimlerle fuar için yorulmayıp fazla bir masraf yapmıyacağız gibi görünüyor,  ??? yayıncılar okurlarının ceplerinide düşünmeye başlamışlar, sağolsunlar.   8)
Darkwood Sakinleri..

kedidiro

eyüp bey'e gayet doyurucu izlenimleri için teşekkürler. kesinlikle merak edilebilecek her şeye yanıt var. ben fuara bir tane daha yalnız kurt yetişir diye düşünüyordum. öte yandan tolga'nın devam edecek olma ihtimaline de sevindim...
    bu güne dek 3 kez alışveriş yapıp yanlışıyla karşılaşmadığım idefix sanal kitap fuarını beklemeye devam. sonrasında dostların '' biz söylemiştik'' serzenişlerini duymak zorunda kalmamayı ümit ederek...

pearl jam

Eyüp abi detaylı anlatımların için teşekkürler.

Marmara'ya uğrayacak arkadaşlar bone ve enki bilal'lerin son durumunu sorarsa sevinirim :)

alan ford

Ben haftaya sorarım ama cevapları beğenmeyebilir hatta üzülebilirsin. ;D Bu arada İlker Özer sahaf olarak değil yayıncı kimliğiyle katılmış gibime geldi, yanılıyor muyum?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Tarkan Kurt

Evet yayıncı kimliğiyle katılmış. Çizgi Düşler olarak.

yunusmeyra

ayrıntılı izlenimler ve "canlı" notlar için çok teşekkürler  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pearl jam

Alıntı yapılan: alan ford - 02 Kasım, 2013, 21:34:46
Ben haftaya sorarım ama cevapları beğenmeyebilir hatta üzülebilirsin. ;D Bu arada İlker Özer sahaf olarak değil yayıncı kimliğiyle katılmış gibime geldi, yanılıyor muyum?

Enki Bilal'lerden pek umudum yok ama bone' u hala bekliyorum