2013 Fuar Günlüğü

Başlatan Tarkan Kurt, 02 Kasım, 2013, 17:54:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Gerekli Şeyler'in klasikleşen %50 indirimi dışında camianın içindekiler için pek de cazip bir durum yok. Umarım yeni çizgiroman okurları kazanılmasına vesile olur bu fuar...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Eyyüp Abi ayrıntılı bilgiler için çok teşekkür ederim. Neredeyse fuara gidesim geldi. Yakın bir yer olsa gidilir ama bana uzak kaçıyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Sinan baba sagolsun ferrarisi ile bizi beni fuara götürdü. Kalabalıktı Y The Last Man ( Son Erkek ) -  Daytripper ( Gün Gezgini )  - New Avengers son sayı Mighty Avengers son sayı ve XIII 2 cildini aldım. Ayrıca yürüyen ölüler için karton çıkmış iki adet onlarıda aldım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Saint2

Ferrarimle Murat'ı fuara götürdüm...  ;D ;D ;D
Çıkacak kitaplara bakarsak en iyisi en erken perşembe-cuma gibi gitmek en iyisi... Yayıncılar, depodan çıkardıkları kitaplara geri koymamak için cumartesi pazar ekstra indirimlere, hediyelere karar verebilirler...

hanac

Aşkolsun Sinan Baba ve Murat "Hennessy" ,

Ferrari olduğunu bilseydim ben de gelirdim.

Eyyüp'e detaylı bilgilendirme için de teşekkürler.

darkwood

Alıntı yapılan: Saint2 - 03 Kasım, 2013, 18:26:36
Ferrarimle Murat'ı fuara götürdüm...  ;D ;D ;D
Çıkacak kitaplara bakarsak en iyisi en erken perşembe-cuma gibi gitmek en iyisi... Yayıncılar, depodan çıkardıkları kitaplara geri koymamak için cumartesi pazar ekstra indirimlere, hediyelere karar verebilirler...

Yayıncılar hafta içi umdukları satış patlamasını yapamazlar ise Fuar masraflarını çıkartmak için, hafta sonuna kıyak indirimler olabilir (mi acaba?)
Darkwood Sakinleri..

ercoktay

Bugün ben de hızlı bir fuar turu yaptım. Çizgi roman yayınlayan bütün yayıncılara uğradım tek tek.
Çizgili düşler kitaplarına yüzde 35 indirim yapıyordu ve en çok alılverişi buradan yaptım. Güngezgini ve Y Son Erkek'in orijinalleri elimde olmasına rağmen Türkçelerini de aldım. Baskı kaliteleri muhteşem. Umarım satışları da umdukları gibi olur. Vertigo dan başka çizgi rımanlar ve transmetropolitan basma istekleri satışlara bağlı. Thorgal küçük boyutta gelecekmiş. Hala satışlardan memnun değiller. Nasıl satmaz bu kitap ya şaka gibi.

Marmara da İlke ve Erdem beyle konuştum. Yeni kitapları yetişmemiş fuara. En erken çarşambaya gelebilecekmiş. Punisher, Thor , Legion, Conan 8 ve İç Savaşın yeni baskısı da gelecekmiş. Enki Bilalleri 4 kitap olarak Aralık ayından sonra çıkaracaklarmış. Erdem Bey bone'u muhakkak 2014 yılında tamamlayacağım diyor. Conan ve red sonja renkli serilerin satışları iyi değilmiş. Pek isteksizler yeni sayılar için. Umarım onların da satışlar çok iyi olur.

Gerekli şeylerde yüzde 35-50 arası indirim var ve hala pos çalışmıyordu. Mangaları iyi oturtmuşlar. Patır patır satılıyordu valla. Onlarda da fuara yetişmeyen yayınlar vardı. Cennetteki yabancılar bu kadar az baskıya rağmen satmamaya devam ediyormuş. Umarım çıkarırız dediler.
Büyülü dükkana da uğradım tabiki. Kendi çıkardıklarının satışından memnundu İlyas. Umarım iyi satışlar devam eder.

Yapı Kredide ve arkadaş yayın evinde yüzde 30 indirim vardı. Arkadaş'a sordum Death Note 13 nerde diye. Üzerinde çalışıyoruz biz de nasıl bu kadar gecikti anlamadım dediler.

Maceraperestte yüzde 30 indirim var. Mesela onlu altın seri kutusunu 100 yerine 70 tlye satıyorlar. Altın seri böyle tek tek de toplanabilirmiş. Ciltler ise 17.5 tl indirimli fiyatı var.

Tudeme Yakınayak geni sordum. Yeni sayılardan haber yok. 2014 yılında yokmuş planlarında.

Versıs'a Tardi'yi sordum. Onlarda da bir hareket yok.

Penguen ve Uykusuz standlarında da yüzde 50 indirim var. Dergi ciltlerini ve En kahraman Rıdvan gibi kitapları yüzde 50 indirimli almak çok güzel. Uykusuz Neil Gaiman serisinin gerisini basmıyacakmış. Çizgi roman yayını olmayacak bundan sonra Uykusuzdan (Mürekkep). İlban Ertem suat gönülay Cihan Kılıç ve Oky gibi yazarların kitaplarını da 5-6 tlye alabiliyorsunuz. Ben eksiklerimden bayağı bir tamamladım :)

Benim öğrenebildiklerim bunlar.

hanac

Alıntı yapılan: ercoktay - 03 Kasım, 2013, 23:33:36
Benim öğrenebildiklerim bunlar.

Teşekkürler Ercan.

Fotoğraf da çektiysen eklemeni rica edebilir miyim ?

kalidor

Teşekkürler Ercan. Conan renkli ve Red Sonja bitmistir artik. SSOC'lari da hizlandirsalar iyi olur.
Crom! Ölüleri Say...

ercoktay

Alıntı yapılan: hanac - 03 Kasım, 2013, 23:38:34
Teşekkürler Ercan.

Fotoğraf da çektiysen eklemeni rica edebilir miyim ?

O koşturmada hiç foto çekemedim. Hennesy vardı İlyas'ın orada.

Bir tek eve gelince aldıklarımı tıplu fotografladım. Yarın eklerim. Eşim eve gelmede kitaplar eve sokabildim :). Çok mutluyum.

ercoktay

Alıntı yapılan: kalidor - 03 Kasım, 2013, 23:50:15
Teşekkürler Ercan. Conan renkli ve Red Sonja bitmistir artik. SSOC'lari da hizlandirsalar iyi olur.

Belki seneye bir tane renkli Conan basabiliriz dediler. Anladığım renksiz Conan'ın da satışı pek iyi değil. Sonunda kull'un ikinci cildini de aldım. İlkinin baskısı çok koyuydu ikincisinin baskısı da çok açık olmuş :(

haysat

Bugün bende saat 15:00'den sonra Fuara şöyle bir uğradım.
Önce İlyas'ın oraya bakındım bizden kimse kalmış mı diye. İlyas, Sinan Baba ve Murat buradalardı gittiler dedi. İlyas'la konuşurken Ahmet arakdaşımız geldi (aacilltan) onunla biraz hasret giderdikten sonra diğer standları gezmeye gittik.

Marmara cizgiye baktık, İlke ve Erdem bey her zamanki yerlerinde müşterilerle ilgileniyorlardı.
Yürüyen ölülerin son sayısını aldım, İlke kardeşim sağolsun 2 tanede yürüyen ölülerin kutusundan hediye etti.

Sonra ilkere uğradık yeni çıkan yayınlara baktık. Hepsi birbirinden güzel olmuş, umarım satışları da iyi olur.
Tolga ne durumda diye sorunca, Tolgayı 3 arkadaş ortak basıyorduk ama şu an biraz sorun var bakalım neler olacak bilmiyorum dedi. Bekliyoruz hayırlısı.

Gerekli Şeyler çıkardıkları Mangaların kaymağını yemekle meşgullerdi.
(gittiğimizde tam yemeğin üzerine denk gelmiştik)
Alişan ve Mişel Bey bizi her zamanki sıcaklıkları ile karşıladılar.
Duruma göre %30 ile %50  arası indirim mevcut.

Sonra 2023 yayınlarının standına uğradım. Sahibi Suat Turgut isimli Türk tarihine gönülvermiş birisi.

Hazırlamış oldukları fasikül şeklindeki tarihi kahramanlarımızın anlatıldığı çizgi romanların cilt yapılmış olanlarından 2 adet aldım.

Ve nerde çizgi roman varsa hepsine tek tek baktım neler var neler yok diye,kısaca güzel bir yarım gün oldu devamı inşallah haftaya pazar günü.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

DAMPYR

Fuarda birisi Çizgi Düşlere sorabilirmi bu ay Julia yeni sayı çıkacakmı.... ??? ::) :D

Tarkan Kurt

Bugün Büyükçekmece adliyesinde işim olduğu için dönüşte fuara tekrar uğradım. fuar bugün boştu.  İlyas bugün gelmemişti yerine Fuat bakıyordu. Çizgi Düşlere uğrayıp yeni yayınları aldım. Fuara gidecek olan varsa bence cuma veya cumartesi gününü tercih etsin, çünkü önümüzdeki iki gün içerisinde Gerekli Şeyler New Avengers 12, Mighty Avengers 4, Dark Avengers 1. Marmara Çizgi Punisher Max, Thor ve İç Savaş cildinin yeni baskısı. Büyülü Dükkan Klasik Thor 2 ve Kızılmaske 6 çıkacak.
Gerekli Şeyler Pos Cihazı gelmiş.
Kızılmaske sormuş Julia' nın yeni sayısını ancak yakın zamanda çıkacağını sanmıyorum.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları