2013 Fuar Günlüğü

Başlatan Tarkan Kurt, 02 Kasım, 2013, 17:54:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Alıntı yapılan: afu - 08 Kasım, 2013, 11:40:52
yazar ve yayın evi bilgisini de verebilir misin ? tavsiyen için teşekkür  :)
Patrick Rothuss'un Kralkatili Günceleri serisinin ilk iki kitabı. Türkçe'ye İthaki yayınevi tarafından çevrildi. Üçüncü kitabı daha yazıyor eleman. Patrick Rothfuss genç ama olgun bir yazar. Kurduğu dünya ve kahramanlarla özellikle Yerdeniz serisinden çok etkilendiği belli oluyor ama kitap kesinlikle kendi sesini , kendi dünyasını oluşturmayı başarmış. Ursula Leguin'de tam not vermiş zaten. ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Rüzgarın Adı'nı geçen seneki fuarda bende almıştım ama henüz okumaya fırsat bulamadım.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: alan ford - 08 Kasım, 2013, 13:18:12
  Patrick Rothuss'un Kralkatili Günceleri serisinin ilk iki kitabı. Türkçe'ye İthaki yayınevi tarafından çevrildi. Üçüncü kitabı daha yazıyor eleman. Patrick Rothfuss genç ama olgun bir yazar. Kurduğu dünya ve kahramanlarla özellikle Yerdeniz serisinden çok etkilendiği belli oluyor ama kitap kesinlikle kendi sesini , kendi dünyasını oluşturmayı başarmış. Ursula Leguin'de tam not vermiş zaten. ;)

Okuma listesinde ilk sıraya aldım. Daha ilk sayfalardan itibaren Yerdeniz'den etkilenmişliği bariz gösterdi kendini. Yer ve kişi isimleri, doğaya hükmetme büyüleri vs. "Ben Yerdeniz'denim" diye bağırıyor.

Alırken dikkat edin; bendeki kitabın baskısı çok kötü :'( onca kitabın arasından bozuk baskıyı nasıl seçtim inanasım gelmiyor. Değiştirmek için birkez daha fuara gitmek zorundayım şimdi.

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 08 Kasım, 2013, 14:15:34
Okuma listesinde ilk sıraya aldım. Daha ilk sayfalardan itibaren Yerdeniz'den etkilenmişliği bariz gösterdi kendini. Yer ve kişi isimleri, doğaya hükmetme büyüleri vs. "Ben Yerdeniz'denim" diye bağırıyor.

Alırken dikkat edin; bendeki kitabın baskısı çok kötü :'( onca kitabın arasından bozuk baskıyı nasıl seçtim inanasım gelmiyor. Değiştirmek için birkez daha fuara gitmek zorundayım şimdi.

O zaman fuar'a Pazar günü senide bekliyoruz kardeşim.  :)
Darkwood Sakinleri..

dean

Arkadaşlar; World War Hulk, Punisher Max, Thor ve Loki Kan Kardeşlerin fiyatını bilen var mı ?

darkwood

Alıntı yapılan: dean - 09 Kasım, 2013, 12:36:52
Arkadaşlar; World War Hulk, Punisher Max, Thor ve Loki Kan Kardeşlerin fiyatını bilen var mı ?

World War Hulk 32 tl, Punisher Max 25 tl, Thor ve Loki Kan Kardeşler 25 tl. etiket fiyatları var.
Fuar fiyatları hakkında bilgim yok.
Darkwood Sakinleri..

zagortenay

Bugün Marmara Çizgi standında saat 2'de Devrim Kunter'in imza günü vardı

dean

Alıntı yapılan: darkwood - 09 Kasım, 2013, 14:37:29
World War Hulk 32 tl, Punisher Max 25 tl, Thor ve Loki Kan Kardeşler 25 tl. etiket fiyatları var.
Fuar fiyatları hakkında bilgim yok.

Teşekkür ederim bilgi için darkwood.

darkwood

Bugün öğlen gibi fuarda olmayı düşünüyorum, gelecek olan arkadaşlar varsa görüşelim.
Darkwood Sakinleri..

Tarkan Kurt

Bir fuar dönemini daha geride bıraktık. Darısı gelecek seneye. Yine birçok sayının ve yeni yayının okuyucu ile buluştuğu bir fuar oldu. Zaten önemli noktada bu. İndirim oranları genelde çok abartılı değildi. Ancak yinede fuarları seviyorum.

alan ford

Son günümü fuarı tavaf ederek geçirdim bende. Uzun zamandır almak istediğim Grafik Canon'ları üçü bir yerde olarak aldım, Çizgi Düşler , Marmara ve Gerekli'den takip ettiğim serilerin eksiklerini tamamladım, Versus- Aylak kitapla lafladım. Simpson'ların ikincisi 15 güne raflarda olurmuş; TArdi Malet ikilisi maalesef satmıyormuş ,devam etmeyi düşünmüyorlarmış, Rebetiko da yakın zamana çıkar dediler. Kızılmaskeler falan yine başka bahara kaldı ama olsun bayağı bir eksik tamamladım. Enki Bilal'ler orijinal boy geliyormuş, hepsini aynı anda basacağız dediler. Bone 2014'te söz dediler, format değişikliği düşünmüyorlarmış.

darkwood

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 10 Kasım, 2013, 21:17:50
Bir fuar dönemini daha geride bıraktık. Darısı gelecek seneye. Yine birçok sayının ve yeni yayının okuyucu ile buluştuğu bir fuar oldu. Zaten önemli noktada bu. İndirim oranları genelde çok abartılı değildi. Ancak yinede fuarları seviyorum.

Fuarlar yayıncılar için kitap tanıtımları ve stoklarını eritmek için önemli bir kaynak.
Özellikle yeni çizgiroman okuyucu potansiyeli yaratmak açısından çok önemli.
Fuara katılım yapan çizgiroman yayıncı ve satıcılarından öğrendiğim, fuara genelde öğrenci ve çocukların velileri ile ağırlıklı ziyaretçi olarak geldiği, hesaplı çizgiromanlara oldukça rağbet ettikleri yönündeydi. Bu şekilde satış yapanların stadlarında ise daha çok alışveriş yapıldığını gördüm. Bunun yanında fuarda reyonlarının maliyetlerinin ise oldukça tuzlu olduğunu
ve bu unsurunda yine yayıncıların satış politikasını etkilediğini, bazılarının ise fuara katılmadıklarını gözlemledik.
Darkwood Sakinleri..

alan ford

Fuarda aldıklarım :

Grafik Canon  1-2-3
  Teks Altın Kutu 6  (60 TL'ye saydılar merak eden olursa  ;))
  Red Kit   6. Kutu ( 51,52,53. sayılar eksik )
  Oz Büyücüsü ( 2 adet)
  Conan 8
  Lejyon
Punisher Max
World War Hulk
New Avengers 10,11,12
Mighty Avengers 3,4
Dark avengers 1
Örümcek Adm Klasik
Şangay Şeytanı 1,2
Başka Yerden Hikayeler 2
Brendon 11
Hikayeler 1-2
Nathan Almanak 2
Nathan Özel Seri 4-5
Ateş yakmak
Y - Son Erkek
Güngezgini
;)
unuttuklarım olabilir , Kızılmaske'leri yine almadım başka bahara artık

Sonradan eklenen not : Lilith 2-3

pizagor

Ben grafik Canon ların fiyatını merak ettim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Alıntı yapılan: pizagor - 13 Kasım, 2013, 15:41:20
Ben grafik Canon ların fiyatını merak ettim.

üç cilt 165 TL. % 50 indirim vardı