Elementary

Başlatan hennessy, 03 Mart, 2012, 20:29:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

-

CBS'nin Ocak ayı içerisinde Sherlock Holmes karakterini günümüz New York'una taşıyacak dizisi Elementary'nin pilot bölüm siparişini vermesinin ardından ilk etapta Sherlock Holmes karakterini canlandıracak isim belli olmuş ve Jonny Lee Miller ismi yeni Sherlock olarak duyurulmuştu. Bu gelişmenin ardından gözler Watson karakterini kimin canlandıracağına yönelmişti. Ve o isim de belli oldu.

BBC One'ın Sherlock dizisinin yapımcısı Sue Vertue'nun Elementary projesi hakkındaki endişelerini açıklaması ve iki proje arasındaki benzerliğe imalı bir şekilde dikkat çekerek CBS yönetimine göndermelerde bulunması, ardından BBC America'dan bir yetkilinin projeyi kopyalama ve para kazanmak adına fırsattan yararlanma girişimi olarak nitelendirmesiyle gündemden düşmeyen pilot bölüm projesi son olarak Sherlock Holmes olarak seçtikleri Jonny Lee Miller'ın, BBC One ekranlarında yayınlanan ve büyük ilgi gören Sherlock dizisinin Sherlock Holmes'u Benedict Cumberbatch ile birlikte geçtiğimiz sene bir projede beraber yer almaları (Frankenstein tiyatro oyunu) rastlantısı ile çok konuşulmuştu.

Elementary dizisi Dr.Watson seçimi ile de sıkça konuşulacağa benziyor. Çünkü, Sherlock Holmes'un yardımcısı Watson'u ilk kez bir kadın oynayacak! Charlie's Angels (Alex Munday), Lucky Number Slevin (Lindsey), Kill Bill (O-Ren Ishii) gibi yapımlardan tanıdığımız 43 yaşındaki aktris Lucy Liu dizide Dr.Watson (Joan Watson) karakteriyle karşımızda olacak. Watson, New York Polis Departmanı için çalışırken bir hastanın ölümünden sonra lisansını kaybeden bir cerrah olarak hikayede yer alacak. Aktris dizi kariyerinde ise son dönemde yer almakta olduğu TNT dizisi Southland (Jessica Tang) dışında Dirty Sexy Money (Nola Lyons), Ally McBeal (Ling Woo) ve Ugly Betty (Grace Chin) gibi dizilerde rol aldı.

Watson karakteri son dönemde Sherlock Holmes: A Game of Shadows filminde Jude Law tarafından canlandırılırken, BBC One'ın büyük ilgi gören Sherlock dizisinde ise bu rolü Martin Freeman oynuyor. Ben Kingsley, Dudley Moore, Robert Duvall, Nigel Bruce, Roland Young, Reginald Owen, Arthur Lowe, Ian Hart ve James Mason ise tarih boyunca karaktere hayat veren diğer aktörler arasında yer alıyor.

Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan ve polisiye edebiyatının önemli ilk kişiliklerinden birisi olan Sherlock Holmes'un bu kez günümüz New York'unda hayat bulacağı dizinin  fikrini ortaya atan Medium ve Dark Angel'ın senaristlerinden Robert Doherty senaryoyu kaleme alırken aynı zamanda projenin idari yapımcılığını Justified'da beraber çalışan yapımcı iki isim Sarah Timberman ve Carl Beverly ikilisiyle beraber yürütecek. Michael Cuesta (Homeland) ise pilot bölüm yönetmenliğini üstlenecek.

CBS TV Studios ve Timberman/Beverly Productions tarafından hazırlanacak olan Elementary'nin pilot bölüm onayını resmi olarak alması halinde CBS'nin 2012 sonbahar yayın takvimine yetiştirilmesi planlanıyor.

alıntı :

http://www.dizimizi.com/haber-sherlock-holmesun-yardimcisi-watson-tarihte-ilk-kez-elementaryde-bir-kadin-oyuncu-tarafindan-canlandiriliyor.html
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Pilot bölmünü az önce izleme fırsatını buldum.Bence Holmes olmaktan şimdilik uzak.Çok kasmışlar Holmes olması için karakteri.Ama şans vereceğim itici bir tiplemeyi başarmışlar ama Holmes olmaktan hele Sharlock dizisnin yanından bile geçmiyor tabi bunlar pilot bölmü için geçerli Watson nere bu hatun nere :) ha konu ilerledikçe ışık görürsem tebrik ederim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

doktor1881

Bölüm:1/1 Yidar dostumun önerisiyle haberim olan (11 sene sonra) dizinin ilk bölümü polisiye olarak tatmin etti Tabiki adını kullandığı kişiye şu an benzediğini söylemek biraz abartı olur ama kendisi fena sayılmaz

Bölüm Notu:7.5/10

yidar

Alıntı yapılan: doktor1881 - 08 Şubat, 2023, 21:46:34Bölüm:1/1 Yidar dostumun önerisiyle haberim olan (11 sene sonra) dizinin ilk bölümü polisiye olarak tatmin etti Tabiki adını kullandığı kişiye şu an benzediğini söylemek biraz abartı olur ama kendisi fena sayılmaz

Bölüm Notu:7.5/10
İyi izlemeler abi.

doktor1881

Bölüm:1/2 Dizi dipsiz bir kuyu Tam 7 sezon İlk sezon bile 24 bölüm 7 sezon toplam olarak 150 bölümü aşıyor Seyretmek için bir ömür gerek Aynı bizim Arka Sokaklar gibi Yaktın beni Yidar İlk sezonu bitirebilirsem ne mutlu
Sherlock ve Watson birbirlerini tamamlamaya başladılar Bölüm büyük bir miras ve cinayetler üzerine kurulu ilerlerken
Sherlock'un beyninin çalışma şekli mükemmel

Bölüm Notu:8/10

yidar

Erol abi ben bugün ilk sezonu bitirdim süper gidiyor.Bu arada bodyguarda başladım o da güzel şekilde akıyor.Teşekkür ederim.

doktor1881

Bölüm:1/3 Sherlock ve Watson bu bölümde çocuklara musallat olan bir seri katilin peşindeler ama her şey göründüğü gibi değildir Sherlock köşeye sıkışmış durumda bir çıkış aramaktadır

doktor1881

Bölüm:1/4 Bu bölümde finansal açıdan güçlü bir şirket de üst düzey yöneticisinin ölümü ile başlayan olaylar üzerine Sherlock araştırmaya başlar Bundan öncede kaza süsü verilmiş cinayetlere rastlar bu ölümler bazı kişilerin şirkette önünü açmaktadır

Kauss

Zamanında en sevdiğim dizilerdendi. Bir kaç sezon izlemiştim sonra ne olduğunu hatırlamıyorum; bir türlü devam edememiştim. Konuyu görünce aklıma geldi, bir ara tekrar başlamam yada kaldığım yeri bulmam lazım :)

doktor1881

Bölüm:1/5 Sherlock bir hastanede Ölüm Meleğinin varlığını tespit edip onun kim olduğunu bulmaya çalışırken Watson aynı hastanede bir kız çocuğuna yanlış teşhiş konulmasını engellemek için olağanüstü bir çaba gösteriyor

doktor1881

Bölüm:1/6 Ve Sherlock'un geçmişinden bir sır ortaya çıkar '' İrene'' Meydana gelen Uçak kazası ve Uçakta ölen avukatlar, gelişen olaylar

Bölüm Notu:7/10