Kit Taylor - HOZ

Başlatan hanac, 10 Kasım, 2011, 19:06:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Bu Tür Eski yayınların özellikle Westernlerin okuyucusu çok az (Teks hariç) Yayıncıları düzensizde olsa vazgeçmeyip yayınlamaya devam ettikleri için kutlamak lazım... ::) :o :)

aa

Ben de bırakmak istemiyorum aslında ama yılda 2 civarı yayında gerçekten çok az, ne zaman çıktığının takibi bile zor oluyor. HOZ hiç olmazsa yılda 4 yayını 3 er aylık dönemlerde çıkaracağını taahhüt etmeli.
Esse Gesse Hayranı...

abselemon

Kit taylor 250 sayılık bir seri hoz ise henüz 25 sayısını (bu ciltle) tamamladı. Hoz seriyi ne yapar eder bitirir. Benim için asıl üzücü olan Zembla serisini foneta hariç diğer çizerlerin mirasçılarının yayınlatmaması. Akim, west, tarzan, pecos bill, tom braks da ülkemizde yayınlanıp mutlaka tamamlanması gereken eserler. Açıkçası bu işi yapabilecek iki firma var benim için biri hoz biri büyülü dükkan. Öncelikli olarak ülkemizde yayınlanıp da adam gibi sıralama ve de edisyonla bu seriler tamamlanıp yeni eserlere geçilmeli. Zembla konusunda hoz istemese de hata yaptı diye düşünüyorum. Tam halini yayınlayamayacağını gördüğü halde çıkarması sıkıntı olur diye düşünüyorum. Yine de eskileri tam hali ve de düzgün vermesi ile en gözde yayınevlerinden. O yüzden büyülü dükkan'ı ve de hoz'u tebrik ederim.

Saygılar

caretta

Haşim Bey bir söyleşisinde Zembla'yı kızı için yayınladığını söylemişti.Böyle olunca da satışı yeterli mi tartışmak boş.Kit Taylor'u da benim gibi eski
tüfek fumetticiler için yayınlıyor herhalde.Yayıncıya destek vermek,okur sayısını arttırmak yayıncıyı da motive eder.İlyas Erkul dostumuz da bir
fumetti seçerek yayınlarsa çok iyi olur.Artık Oğlak Yayınlarının telifini almadığı Teks Almanak mı olur?Blueberry mi olur?Ne yayınlarsa
kabulümüz.Cem Demirbaş ocak ayından itibaren her ay bir West yayınlayacağını duyurmuştu.Ocak ayı bitiyor ortada West yok.Kinova da yarıda
kaldı.Aslında Kinova'nın çok ilginç, Türk yazarlar tarafından yazılmış,çizilmiş maceraları var.Ceylan Yayınlarından çıkan sayıları kastediyorum.Bugün
bunların tamamını bulmak imkansız gibi.Pek çok yabancı koleksiyoncu bunları Türkiye'den toplayıp götürmüş.Cem Bey eski bir sahaf olarak belki de
bunların tamamına sahiptir.Bunları yayınlayıp çizgi roman arşivine büyük bir katkıda bulunsa ne iyi olur.

caretta

10.sayıyı okudum. Çok sayıda imla hatası ve eksik harf tesbit ettim. Hatta bazı ifadeler bayağı bozuk:

"Yukarıdan açılan bir ateş Kara Süvariye isabet eder".  "Yukarıdan atılan bir mermi....." daha uygun değil mi ?"

"Morallenmek, bayağı-baya, Pinkertondaki acenta-doğrusu Pinkerton acentası, Annie Dört Silah-Annie Dört Tabanca-birisini tercih edelim.

Dick Calavera-Nick Calavera, hangisi doğru?

3087.sayfada "İşte bu kadar. Biliyor musun neden korktum ? "Neden?" Cevap yok!

Tuzağa gelmedim-tuzağa düşmedim daha uygun değil mi ?

3165. sayfa kırbaç kement olmuş.

Bunlar çevirmenden mi matbaadan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ?

9.cildi de Ruhi Azer çevirmiş. O ciltte hiç imla hatası yok.

Bu 10.cildi Ruhi Bey biraz aceleye mi getirmiş ? Benim yaptıklarım yapıcı eleştiriler.

Haşim Bey veya Başak Hanım bu yazıyı okurlarsalar bu eleştirileri de hoş karşılayacaklardırlar.

Özenli, düzgün Türkçe'li bir Kit Taylor istemek de biz okurların hakkı kanaatindeyim.

DAMPYR

Kitaplar piyasaya çıkmadan kontrol eden bir merci yok mu acaba ? Yoksa aceleye mi geliyor baskılar.

Birde Kit Taylor 10'nun içindeki maceraları biri yazabilir mi acaba,  listeye ekleyeceğimde.. ??? ::) :)

abselemon

10. cildi okumadım henüz. Ama bu yazılanlara bakılırsa 10. cilt'de problemler var. Sanırım aceleye getirilmiş. İmla ve de harf kontrolü yapan biri olamadan direk piyasaya çıkması yanlış. Bir de şunu söyleyim hoz çok büyük bir yayaınevi değil. Olağanüstü hız beklemeyin.

s.b

O kadar kusur kadı kızında da olur diyelim ve geçelim. Kit Taylor okumaya devam.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

Ben düzensiz yayınında dolayı almayı bırakmıştım. İyi ki bırakmışım diyorum.
Esse Gesse Hayranı...

mandrake66

Hoz Comics kendi seçtiği yayın politikasına sadık kalarak güzel bir çalışma yapıyor.

Ancak, imla hataları çoksa, bir noktadan sonra gerçekten rahatsız ediyor. Rahatlıkla son baskıdan önce düzeltilebilir.

caretta

Kit Taylor'un 10.cildi Aralık 2013'de çıkmış.11.sayıyla ilgili bilgi var mı?

DAMPYR

Alıntı yapılan: caretta - 13 Haziran, 2014, 10:36:50
Kit Taylor'un 10.cildi Aralık 2013'de çıkmış.11.sayıyla ilgili bilgi var mı?
Sanırım 6 ayda bir yayınlıyorlar.yaz aylarının birinde çıkması lazım.... ??? ::) :D

aa

Sanırım 6 ayı da geçecek...iyi ki almayı bırakmışım..
Esse Gesse Hayranı...

abselemon

Hoz, ilk kez beni umutsuzluğa düşürdü. Hiç böyle yapmazdı. Eğer bu şekilde sürerse Kit Taylor kesinlikle bitmez.

köstebek

Alıntı yapılan: abselemon - 14 Haziran, 2014, 21:22:01
Hoz, ilk kez beni umutsuzluğa düşürdü. Hiç böyle yapmazdı. Eğer bu şekilde sürerse Kit Taylor kesinlikle bitmez.

Haşim abi, ülkemizde fumetti'nin kahramanlarındandır. en az 30'ar kere başlanıp bitirilmemiş Teksas, Tom Mix ve daha da önemlisi çamur deryası haline gelmiş Kaptan Swing meselesini kökünden temizleyip atmış bir adamdır.
O yüzden bence Kit Taylor'ı da bir şekilde bitirir.
Olur da bitiremezse de ne yapalım, gittiği yere kadar