Çizgi Düşler / Dampyr

Başlatan mandrake66, 18 Nisan, 2014, 08:15:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 17 Ağustos, 2014, 00:07:47
Kurjak sırpça Kurt anlamına geliyor.Bunu ben söylemiş olayım :D

Kesinlikle haklısın. Emil Kurjak.... Şimdi uzman sorusu... annesi ona neden Emil adını vermiş?

köstebek

Alıntı yapılan: darkwood - 17 Ağustos, 2014, 00:26:10
Ehh madem 3. yolda. İkinciyi bu akşam alıp okumaya başlayım 3.için yer açılsın dedim.
ve ilk hikaye bir solukta bitti bile. Şimdiye kadar okuduğum en güzel hikayelerden biriydi diyebilirim.
Boselli kendini aşıyor. 
Sıra geldi 2. hikayeye..  ;)

2.'deki 2. hikâyeyi okuma. Devamı komple 3. sayıda... bir hafta filan bekle, peş peşe okursun...

köstebek

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 17 Ağustos, 2014, 00:12:24
Harlan ne zamandır Gece Efendisi öldürmüyor, ilk bölümlerdeki temposu düştü. Sevindirici haber, bu ay  Dampyr olması güzel. Bir de Julia olsaydı...

Bana da sanki epey bir Gece Efendisi öldürdü gibi geliyor. Neyse boş bir zamanımda liste çıkarırım. Çünkü gece efendileri bittiğinde Dampyr de biter...

Bu arada seneye ilk renkli Dampyr'i göreceğiz gibi...

Ahmet Oktay

Evet, sizin yayınlayacağınız 8. ciltte 100. sayı olacak. Hele bir Nathan dalya desin, Dampyr'e var daha :D

OZAN BALIM

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 17 Ağustos, 2014, 00:32:18
Bana da sanki epey bir Gece Efendisi öldürdü gibi geliyor. Neyse boş bir zamanımda liste çıkarırım. Çünkü gece efendileri bittiğinde Dampyr de biter...

İlk sayılardaki hızını kaybetti demek istedim. Son sayılarda hayaletlerle veya arka planda kalan Gece Efendileri ile uğraşıyor. Dampyr'in yapacak çok işi var.

rumar80

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 17 Ağustos, 2014, 00:32:18

Bu arada seneye ilk renkli Dampyr'i göreceğiz gibi...

Listeye gerek yok. Üçüncü ciltte sevgili Ümit Kireççi gece efendilerinden bahsetmiş bile...

rumar80

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 17 Ağustos, 2014, 00:27:29
Kesinlikle haklısın. Emil Kurjak.... Şimdi uzman sorusu... annesi ona neden Emil adını vermiş?

Kimse Dampyr okumuyor galiba.

Üçüncü cilt. 89. sayı sayfa 78 panel 3 diyor ve susuyorum.

O kadar Dampyr isteriz diye kampanya yaptık zamanında sonu bu mu? Köstebek abi okuyucu Harlan'a bu kadar mı ilgisiz.

O zaman tercüme işine girmekte haklı zavallı Dampyr. ;)

HayalGücü

köstebek

Dün gece Dampyr 4'ü okumam gerekiyordu... Ama derbi maçından sonra, yorumlsarı izle, rakip takımı tutan dostlarla dalga geç derken Harlan Efendi'yi bu sabaha salladım.
Birer sayılık ikiöykü var... Rüya Avcıları... başroldeki hatun Harlan'ın eski maceralarından bir "abla". bizimkini beklerken Dampyr no. 59, Dişi Terminatörler adlı macerayı bir okuyup hanım kızımızı bir hatırlamanızı tavsiye ederim. Gangster kültürüyle uğraşan bir antropolog, bir akademisyen ve sevgilisi profesör, ama Harlan'ı feci kıskanıyor. Haksız da sayılmaz, ama Brad Pitt'le savaşan bir Kadıköylü kadar da umutsuzca çarpışıyor. Neyse efendim. Mevzu Korsikada geçiyor. Efendim bildiğiniz üzere iki âlem vardır; biri içinde yaşadığımız dünya diğeri de Rüyalar Âlemi... Korsika'nın yerel kültüründe de güçleri sayesinde "rüyalar âlemi"nde avcı olarak takılan bazı insanlar var... Olay böyle başlıyor ve bizimkinin eski hatunu mevzunun tam göbeğinde kalıyuor. E, tabii Harlan da hemen oralara uzayıveriyor; güzel dağların ve yoksul köylerin ortasında ölüm kalım savaşı... Okuyun, pek beğeneceksiniz...

İkinci öykü ise Narkolar ve Makumba... bir çay kahve içelim, birazdan okumaya başlarım...

Mrtekin

Kostebek bey, bu ne keyiftir :)

Reklam istiyoruz dedik, bu balli nispet oldu biraz :)

Yine sansli isek ayin son haftasi bombalayacaksiniz, benim anladigim. :)
They drew first blood...

okuyan çocuk

oğlak taki dampyrla çizgili düşlerinki aynımı  ??? ??? yada farkları nelerdir

Tuco Ramirez

Aynı tabi. Oğlak 4 sayılık ciltler halinde yayınlıyordu. Çizgi düşler ise 2 sayılık ciltler halinde kaldığı yerden devam ediyor...

V

"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

7. sayıyı aldım ve bozuk çıktı.Moralim bozuldu.İlk 33 sayfa yok ??? ??? :-[ :'(

kalidor

Alıntı yapılan: tommikser - 14 Ekim, 2015, 19:43:37
7. sayıyı aldım ve bozuk çıktı.Moralim bozuldu.İlk 33 sayfa yok ??? ??? :-[ :'(

O ilk 33 sayfayı da hayalinde canlandır :D Fumetti değil mi bak şu şekilde ilerler aşağı yukarı:  İlk sayfalarda bir köyde, kasabada vb birileri vahşice katledilir. Dampyr'e haber gider veya avanesiyle tesadüfen oradan geçmektedir. (Kahramanları bela çeker). Ha devamını 33. sayfadan itibaren okursun
Crom! Ölüleri Say...