SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: Phoney - 06 Mayıs, 2014, 20:31:44
Valla açıkcası ben yeni seriler yerine Dampyr, Brendon'un daha sık yayınlanması tarafındayım.

Tüm kalbimle katılıyorum. Ama oğlak Yayınları çizgi romandan biraz erken çekildiler ve biz de onların elindekilerle karşı karşıya kalınca "olmaz" diyemedik. Bence kimse de diyemezdi zaten!

Bence en iyisi hem Dampyr daha sık yayınlansın, hem de diğer seriler, ama adamlar bayağı bir para istiyor...

köstebek

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 06 Mayıs, 2014, 21:13:05
Dampry olabilirde Brendon fazla satmıyor sanırım... ??? ::) :D

Doğru, zaten fark etmemişsinizdir belki, ama bu kargaşada ilk keleğe gelip basımı bir iki ay ertelenen Brendon oldu...

köstebek

Bu arada, başlığın felsefesine ters ama.... sormadan söyleyeyim... Bu akşamın haberi olsun....
İlker bugün aşağıdakinin sözleşmesini imzalıyordu... dört cilt halinde ekim'deki kitap fuarına yetiştirme çabası içine girecekmiş... gülümseyip dükkandan çıktım ve kapının önünde çay sigara keyfi yaptım...

Kitap şu... http://en.wikipedia.org/wiki/Long_John_Silver_(comics)
http://silverxjim-slash.deviantart.com/journal/Long-John-Silver-Comic-278503611

Ralph

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 06 Mayıs, 2014, 21:21:01
Doğru, zaten fark etmemişsinizdir belki, ama bu kargaşada ilk keleğe gelip basımı bir iki ay ertelenen Brendon oldu...

Çizgili Köstebek şunu söyleyeyim ki; Brendon'ın satışlarının az olmasının bir nedeni de sanırım kapakları... Ben geçen ilk üç cildi aldım. Çok beğendim, daha önce kapakları ve karakterin iticiliği yüzünden pek yanaşmamıştım. Birkaç arkadaşıma da tavsiye ettim. Hepsi de şöyle bir şey dedi aşağı yukarı: "Emin misin? Kapak falan ne bileyim..." Caravan'In kapağı da aynı şekilde tasarlanmıştı 1001 Roman tarafından ama Caravan'ın konusu kendini belli ediyordu.( Caravan'ın satışlarından da pek emin değilim gerçi)

Brendon 90 sayılık bir eser sanırım. 39'u yayınlandı. Seri yarım kalmasın da ben üç ayda bire bile razıyım. Aslında işime gelir. Yetişmiş olurum böylece güncel ciltlere.

yalcinerol345

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 06 Mayıs, 2014, 21:30:44
Bu arada, başlığın felsefesine ters ama.... sormadan söyleyeyim... Bu akşamın haberi olsun....
İlker bugün aşağıdakinin sözleşmesini imzalıyordu... dört cilt halinde ekim'deki kitap fuarına yetiştirme çabası içine girecekmiş... gülümseyip dükkandan çıktım ve kapının önünde çay sigara keyfi yaptım...

Günün bombası bu işte.Umarım sonradan tek cilt halinde HC da çıkar.(Çıkmasa da olur)

köstebek

Alıntı yapılan: Ralph - 06 Mayıs, 2014, 21:31:35
Çizgili Köstebek şunu söyleyeyim ki; Brendon'ın satışlarının az olmasının bir nedeni de sanırım kapakları... Ben geçen ilk üç cildi aldım. Çok beğendim, daha önce kapakları ve karakterin iticiliği yüzünden pek yanaşmamıştım. Birkaç arkadaşıma da tavsiye ettim. Hepsi de şöyle bir şey dedi aşağı yukarı: "Emin misin? Kapak falan ne bileyim..." Caravan'In kapağı da aynı şekilde tasarlanmıştı 1001 Roman tarafından ama Caravan'ın konusu kendini belli ediyordu.( Caravan'ın satışlarından da pek emin değilim gerçi)

Brendon 90 sayılık bir eser sanırım. 39'u yayınlandı. Seri yarım kalmasın da ben üç ayda bire bile razıyım. Aslında işime gelir. Yetişmiş olurum böylece güncel ciltlere.

Kapak konusunda haklı olduğunu kabul etmek zorundayım. Zaten normal kapaklara geçtikten sonra biraz kafayı kaldırmasıması da bunu gösteriyor.
Seri kesinlikle yarım filan kalmayacak. Yalnızca şu bir iki ayda yayın programımıza sığdıramadığımız ilk kitap olduğu söylemek istemiştim.
Zaten bir parça az satması bence onun iyi bir çizgi roman olduğunu (genel ve çabuk beğeni seviyesinin bir parça üstünde olduğunu) gösterir. Kulaktan kulağa beğeni yolundan geçerek, gerçek satış eğrisine ancak seneye filan ulaşacaktır.

Ralph

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 06 Mayıs, 2014, 21:45:42
Kapak konusunda haklı olduğunu kabul etmek zorundayım. Zaten normal kapaklara geçtikten sonra biraz kafayı kaldırmasıması da bunu gösteriyor.
Seri kesinlikle yarım filan kalmayacak. Yalnızca şu bir iki ayda yayın programımıza sığdıramadığımız ilk kitap olduğu söylemek istemiştim.
Zaten bir parça az satması bence onun iyi bir çizgi roman olduğunu (genel ve çabuk beğeni seviyesinin bir parça üstünde olduğunu) gösterir. Kulaktan kulağa beğeni yolundan geçerek, gerçek satış eğrisine ancak seneye filan ulaşacaktır.

Okuyucuyu mağdur etmediğiniz için teşekkürler. Bence biraz özveriyle Brendon vebenzeri eserleri yayınlamaya devam ederseniz yeni okuyucu kitlesi kazanma şansınız yüksek. Dediğiniz gibi ilk etapta zor olsa da sonradan karşılığını alacaktır. Bu arada Long John güzelmiş, böyle bir viski markası da vardı. :)

DAMPYR

Ralp Brendon İtalyada 2 ayda bir yayınlanıyor.yani yavaş yavaş'da yayınlansa italyaya yetişme olasılığı halen var.Şu an 95'inci sayıdalar merak etme.... ::) :-X :D

rumar80

Nasıl? Ben üç sayıyı boşuna mı aldım??? Hay bin kunduz!

haysat

Harika bir haber.

İlk gördüğümde kapaklarına hayran kalmıştım.

Keşke bizdede yayınlansa diye düşünmüştüm ama bu kadar çabuk beklemiyordum.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

darkwood

Resimler bayağı bir itkiletici.
Karaip korsanlarının tarzına benziyor, eh Fuar'a ne kaldı.  ;)
Darkwood Sakinleri..

V

Özellikle finali ile benden tam puan almış harika bir mini seri LJS.
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Matbayı su bastı sanırım renkli Tex ne oldu? :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 07 Mayıs, 2014, 21:25:08
Matbayı su bastı sanırım renkli Tex ne oldu? :)
O yarın öbürgün çıkarda, Julia gelecek Aya sarkmaz inşallah... ??? ::) :-\

caretta

Sayın köstebek renkli Teks ve Zagor ne oldu? Bu gidişata göre Oğlak Teks'leri herhalde Temmuz-Ağustos'ta çıkar! Yapmayın yani bu kadar aydır
bekliyoruz.Durmadan Şu çıkacak bu çıkacak diyorsunuz daha ortada Teks'in gölgesi bile yok!!!