SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Köstebek Bey biliyorsun benim gözüm Teks ve Zagor'dan başka pek birşey görmez.

Şimdi, önümüzdeki günlerde Teks ve Zagor olarak neleri yayınlayacaksınız ?

Malum kitap fuarı da var. Fuar dahil Teks ve Zagor yayını nasıl planlanıyor ?

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 30 Ekim, 2014, 11:00:41
Köstebek Bey biliyorsun benim gözüm Teks ve Zagor'dan başka pek birşey görmez.Şimdi, önümüzdeki günlerde Teks ve Zagor olarak neleri
yayınlayacaksınız?Malum kitap fuarı da var.Fuar dahil Teks ve Zagor yayını nasıl planlanıyor?

Abi en sağlam olduğumuz dal Teks ve belkide Zagor. Hepsi peş peşe gelecek, sen rahat ol. İlker'in dükkan değiştirme ve depo büyütme harekatı hiç beklenmedik bir hamle olduğu için bu ay sadece 3 Teks de kaldık. Diğerlerinin tümü matbaada (yaklaşık 15 kitap); getiremiyoruz, çünkü koyacak yerimiz yok. Fuarda hepsi ortalığa dökülür.

Bu arada bak bakalım abi, sevecek misin? Video'nun gerisini de hemen bulurdun. Seslendirmeli Tex...

abselemon

Sırf basma aşkına basılsın demiyorum. Yarım kalan serileri bir tablo olarak yayınladıktan sonra Çizgili Köstebek bir anket açar, ankette en çok basılan yarım kalan seri tamamlanabilir. Sonrada daha az puan alan seriler basılır. Ülkemizde yayınlanan eserlerin özenli ve de düzgün ve de hali ile tam basılmasını istemek bir çizgi roman okuru olarak hakkımdır.

köstebek

Alıntı yapılan: abselemon - 30 Ekim, 2014, 11:17:59
Sırf basma aşkına basılsın demiyorum. Yarım kalan serileri bir tablo olarak yayınladıktan sonra Çizgili Köstebek bir anket açar, ankette en çok basılan yarım kalan seri tamamlanabilir. Sonrada daha az puan alan seriler basılır. Ülkemizde yayınlanan eserlerin özenli ve de düzgün ve de hali ile tam basılmasını istemek bir çizgi roman okuru olarak hakkımdır.

Peki,abi. Yalnız konuyu sen açıyorsun ve yarım kalanlar listesini, anketini de sen hazırlıyorsun... Sonuçları hep birlikte değerlendiririz...

Mrtekin

Köstebek bey, selam,

Altın madalyon üyelerine fuarda yüzde kaç indirim var?

Fuara gelemeyen ve yurdumuzun başka güzel yerlerinde yaşayanlar bu indirimden nasıl yararlanacak?
They drew first blood...

antiochia

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 03 Kasım, 2014, 14:10:06
Köstebek bey, selam,

Altın madalyon üyelerine fuarda yüzde kaç indirim var?

Fuara gelemeyen ve yurdumuzun başka güzel yerlerinde yaşayanlar bu indirimden nasıl yararlanacak?
Evet ne yazık ki ben gelemeyeceğim..Bir güzellik yaparsanız kargo dahil seviniriz :)

abselemon

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 30 Ekim, 2014, 11:20:43
Peki,abi. Yalnız konuyu sen açıyorsun ve yarım kalanlar listesini, anketini de sen hazırlıyorsun... Sonuçları hep birlikte değerlendiririz...
Çizgili Köstebek bey, ben bir fikir ortaya attım, illa bu şekilde bir şey yapılsın demiyorum. Ama piyasada okuyucu ile direk diyalog halinde olan yayınevlerinden biri sizin ki, illa siz olsun demiyorum. Başka bir yayınevi de bu durumda değerlendirilebilir. Kaldı ki yarım kalan eserleri üç aşağı beş yukarı buraya takılanların çoğu biliyor. Benim düşüncem sizden isteğim şu: Bu kadar seri içinde en azından yarım kalan bir seriyi de sürdüremez misiniz? Mesala Jungla olur, Tom Braks olur, Pecos Bill olur, Crappy olur. Ya da başka bir seri olur. Böylece biz de siz ve de sizin gibi yayınevleri sayesinde bu eserlere tam olarak sahip olabiliriz. Bir örnek olarak Büyülü Çizgi Bluberry serisine kaldığı yerden devam edecek. Ben sizden de böyle güzel haberler bekliyorum. Bilmem anlatabildim mi?

Umarım dediklerimi yanlış anlamazsınız.

Saygılar

aa

Aynen katılıyorum. Tom Braks, Pekos Bill ya da Kit Taylor olabilir.
Esse Gesse Hayranı...

caretta

Çok doğru fikirler.Çizgi Düşler hiç bilinmeyen bir BONELLİ yayınına başlayıp riske gireceğine Türk okurunun tanıdığı,bildiği bir yayını devam ettirebilir.
Saydığınız çizgi romanlar hatta West (Demirbaşzede West)olabililr.Hoz defalarca basılan Tommiks,Teksas ve Kaptan Swing'i böyle tamamladı.Satılmasa yayınlar mıydı?Tom Braks'ın öyle yüzlerce macerası yok.Kit Taylor doğru dürüst yayınlanırsa satar.West 75 adet.30 kadarı
zaten yayınlandı.Bu açılımı ben Çizgi Düşler'den bekliyorum.

caretta

Köstebek Bey bu sıralar pek birşey yazmıyorsunuz.Bakıyorum bir an çevimiçisiniz sonra hooop yoksunuz.Teks haberi,açıklaması bekliyoruz.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 03 Kasım, 2014, 19:54:43
Köstebek Bey bu sıralar pek birşey yazmıyorsunuz.Bakıyorum bir an çevimiçisiniz sonra hooop yoksunuz.Teks haberi,açıklaması bekliyoruz.

Abi fuara bir hafta kaldı, bir de üstüne depolarla oynama mevzusu geldi; çok yanlış bir zamanlama oldu, ama neyse...
Tekslerden henüz bir haber yok. Çeviriler parça parça geliyor...

köstebek

Atilla abi, seneye dediğim gibi küçük bir western atağı yapmak istiyoruz.

Ayrıca yarım kalmış seriler meselesine gelince. Örnek olarak Hoz'un kitapları verilmiş. Abi, eski fumettilerin büyük bölümü (Zagor vs gibi bilinenler hariç), son bir senedir büyük kan kaybediyorlar. Bence okurların (kemik kısmı değil elbette, ama bardağı dolu gösteren ve oynak zemini oluşturan kısım diyelim) diğer kitaplara vs yönelmeleri veya "al al al nereye kadar deyip" sıkılmaları söz konusu.
Bu yüzden Hoz falan baskılara epey ara verdi. Bence, kendi hataları bu anki durumunun  yarısını oluştursa, diğer yarısını da satış düşmesi oluşturmuştur.

Bizde şu an için bir başka sorun var. Şu anki duruma göre: Yeni bir seri basmak için eldekilerden birini bırakmamız lazım ... Yani ???? basacaksak Saguaro bitecek... ????? basacaksak Dragonero bitecek ... ?????  basacaksak Brendon bitecek. Hepsini birden kaldırıp götürecek halimiz yok. Eğer o serileri bırakırsak, bu sefer de işi yarıda bırakmış gibi görüneceğiz... Her neyse durum budur... Henüz bir şey belli değil...

gamlıbaykuş

Sayın köstebek, western açılımınızı biraz anlatır mısınız?  Aylarca beklemeyelim haberler icin...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

caretta

Çetin Bey sizi okuyunca hak veriyorum.Yeni bir seriye başlamak da kolay değil.Western atağı derken Teks Klasik serinin hızlanmasından ibaret
değildir umarım.Zaten siz yarım kalmış bir seriye başlamak niyetindeyseniz bizlere de sorarsınız umarım.Benimki işte "dervişin fikri neyse zikri de
oymuş"misali fikrimdeki Kit Taylor'u dillendirip duruyorum.En iyisi fikrimi,zikrimi,enerjimi Teks'e saklayım.Ayda 3x2 Teks.Artı renklisi,maksisi,dev
albümü.Hayali bile cihan değer...

köstebek

Orhan Abi dahil herkes eskilerden istiyor.
Kimse yeni bir şeyler okumak istemiyor güzel ülkemizde, nedendir ki?