SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nuwanda

Amerikan çizgi romanlarında boyut sorunu var. Y Son Erkek'in ilk sayısının eni 16 cm iken diğer sayıları 15,5 cm. Hadi dedim ilk sayısını öyle yaptılar sonradan değiştirdiler. Scalped ise yeni çıkan bir Vertigo olmasına rağmen eni 16 cm. X-Force yine 15,5 cm. X-Force'u Diğer X-Men kitaplarının arasına koyduğumda bir garip duruyor. Sizden istediğim baskı tutarlığı. Özellikle birbirini takip eden seriler için. Türkiye'deki Amerikan çizgi roman standardı genel olarak 16x24 cm. Y Son Erkek ve X-Force serileri dışında bu en ve boya uyulur umarım.
Bir diğer sıkıntım ise sırt baskıları. Serilerde cilt sırtlarının birbiriyle uyumlu olmasını isterim. Türkçe çizgi romanlarda çoğu yayınevinin dikkat etmediği bir durum. Ancak X Force Cilt 1'in sırt baskısı bir garip. Aynı kitabın 10 tanesinde bile sırtındaki logosu, adı ve numarası birbiriyle hizalı değil. Aynı zamanda ön kapağın sırta taşması sorunu var. Bu tür estetiksel sorunlar düzeltilirse daha güzel olur.

köstebek

Alıntı yapılan: Nuwanda - 21 Kasım, 2014, 17:06:56
Amerikan çizgi romanlarında boyut sorunu var. Y Son Erkek'in ilk sayısının eni 16 cm iken diğer sayıları 15,5 cm. Hadi dedim ilk sayısını öyle yaptılar sonradan değiştirdiler. Scalped ise yeni çıkan bir Vertigo olmasına rağmen eni 16 cm. X-Force yine 15,5 cm. X-Force'u Diğer X-Men kitaplarının arasına koyduğumda bir garip duruyor. Sizden istediğim baskı tutarlığı. Özellikle birbirini takip eden seriler için. Türkiye'deki Amerikan çizgi roman standardı genel olarak 16x24 cm. Y Son Erkek ve X-Force serileri dışında bu en ve boya uyulur umarım.
Bir diğer sıkıntım ise sırt baskıları. Serilerde cilt sırtlarının birbiriyle uyumlu olmasını isterim. Türkçe çizgi romanlarda çoğu yayınevinin dikkat etmediği bir durum. Ancak X Force Cilt 1'in sırt baskısı bir garip. Aynı kitabın 10 tanesinde bile sırtındaki logosu, adı ve numarası birbiriyle hizalı değil. Aynı zamanda ön kapağın sırta taşması sorunu var. Bu tür estetiksel sorunlar düzeltilirse daha güzel olur.

Haklısınız, mesajınızı patronlara aktaracağım...

DAMPYR

Juliayı 2'li çıkartıp juliayı zayıflatmanız hoşuma gitmedi ama daha sık yayınlanacağını duymak güzel.Fiyatına gelince bir zam yapılması kaçınılmazdı zaten ama uzun süre bu fiatta tuttarsanız bizim için güzel olur.... 8) :D ;)

labirent

Sn. Köstebek, Zagor Özel Seri 2 ve Renkli Tex 4 'i almak istiyorum ama İdefix 'de satışta değiller. Bu konu ile ilgilenirseniz sevinirim.

V

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Oğlak Tex renkli 100-200-300 yan yana bir kitapta basmıştı sizde 400-500-600 aynı kitapta bassanız köstebek abi...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: Batman - 22 Kasım, 2014, 22:38:36
Oğlak renkli 100-200-300 yan yana bir kitapta basmıştı sizde 400-500-600 aynı kitapta bassanız köstebek abi...

Yanlış hatırlamıyorsam 500 ve 600. sayıları Oğlak bastı.... Basmadı mı yoksa?

tommikser

Abi sizin bir sözünüz vardı onu sorayım.Klasik Tex'lerde verilern kartlara devam edeceğiz ve 6 ayda bir toplu olarak vereceğiz demiştiniz.o iş ne oldu? Nasıl dağıtacaksınız eğer yaparsanız?

caretta

500 ve 600 sayıları okuduk ama 400 sayı olan "Fırtınadaki  Ses" adlı macera Türkiye'de yayınlanmadı.Üçü bir arada basılsa hiç fena olmaz.Ama Çizgi
Düşler dobişko ciltlere pek itibar etmiyor.

hennessy

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 22 Kasım, 2014, 22:43:15
Yanlış hatırlamıyorsam 500 ve 600. sayıları Oğlak bastı.... Basmadı mı yoksa?

Basıldı ben 3'ü bir arada hani iyi olur dedim...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 22 Kasım, 2014, 22:49:58
Abi sizin bir sözünüz vardı onu sorayım.Klasik Tex'lerde verilern kartlara devam edeceğiz ve 6 ayda bir toplu olarak vereceğiz demiştiniz.o iş ne oldu? Nasıl dağıtacaksınız eğer yaparsanız?

Biz de o konuda çalışıyoruz... Var mı kafanda bir fikir?

tommikser

Müsadenle düşüneyim abi.

antiochia

Nathan'ı kaç ayda bir yayınlayacaksınız? Belli mi program?

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 23 Kasım, 2014, 01:28:40
Nathan'ı kaç ayda bir yayınlayacaksınız? Belli mi program?
Yılbaşından önce bir şey belli olmaz, ama fumettilerin çoğunlukla seyrekleşeceği kesin...

pizagor

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 20 Kasım, 2014, 21:01:45
Bence, Yeni okuyucu,

30 tl ve uzeri fumettiye para verecegine,

35 tlye şıkır şıkır New 52 batman-korku taktiklerine verir. Veya Arkabahce Demir Adama. Veya daha makul yky ciltlerine.

İnce ve fiyat acisindan daha makul fumetti ciltlerin yeni okuyucu ile bulusma sansi cok daha fazla.

Bence de cizgi dusler dogru is yapiyor.

Katılmıyorum dostum. Bu ülkede emekçinin kazancıyla ürün bedelleri arasındaki makas her daim açılır. Dolayısıyla bir gün gelecek ikili formata da pahalı denecek. O yüzden bu işin doğrusu fumetti için 98 ya da 116 artık her neyse orijinal sayfa sayısıyla basılmasıdır. Donişkonun bugünün konjonktüründe, bu doymuş piyasada yeri yok. Gün olur piyasada çizgiroman kalmaz, işte o zaman bu formatı yine canı gönülden kabul ederiz.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...