SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

e-katalog çok hoş olurdu.
zaten tanıtım bültenleriniz var. bunları alt alta eklemek çok da zor olmasa gerek.
(ücrette anlaşırsak sizin için hazırlarım  ;D)

altay1944

Alıntı yapılan: afu - 18 Şubat, 2015, 11:07:40
e-katalog çok hoş olurdu.
zaten tanıtım bültenleriniz var. bunları alt alta eklemek çok da zor olmasa gerek.
(ücrette anlaşırsak sizin için hazırlarım  ;D)

Sanırım aklın yolu bir .Bande dessine (BD) sitelerinde gördüğüm o inanılmaz güzellikteki site-forum olayına biz biraz geç kavuşacağız...Adamlar bir yayınevi kurunca ilk iş tanıtım ayağını tamamlıyorlar gibime geldi.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Tamam, haftasonuna doğru bizimkilerle bir konuşalım bakalım... :)

hennessy

Benim en sevdiğim yayın evlerinden biri olan Çizgi Düşler bu ara benden çevirilerde kırık not almaya başladı. Ne güzel Türkçe'ye kitapları çeviriyorsunuz bu sayfa neden böyle? Ayrıca hala Fransızca sayfa Türkçe metni gelmedi.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

bilmiyorum, ama şarkı sözü olabilir mi?
Şurada şöyle bir link vereyim... http://en.wikipedia.org/wiki/Killing_Floor_(Howlin'_Wolf_song)

bir tane de jimi bey'den vereyim...https://www.youtube.com/watch?v=hMkdhVQMBHY

ama sen yine de kitabın editörünü bul, bi de ona soruver...

hennessy

Abi şarkı sözü olup olmaması önemli değil önemli olan türkçe yayınlanan bir çizgi roman ara başlığının ingilizce olması.  Belki konu ile alakalı bir söz ve ingilizce kalması ve okuyucunun onu anlamamasi.

xmenac

Söz konusu eseri bilmiyorum, kitabı da görmedim ama böyle zamanlarda orijinal terimin paylaşılıp parantez içinde veya bir dipnot şeklinde çevirinin paylaşılmasının yararlı olduğu kanısındayım.

hennessy

Alıntı yapılan: xmenac - 19 Şubat, 2015, 17:33:31
Söz konusu eseri bilmiyorum, kitabı da görmedim ama böyle zamanlarda orijinal terimin paylaşılıp parantez içinde veya bir dipnot şeklinde çevirinin paylaşılmasının yararlı olduğu kanısındayım.
bende bunu söylemek istiyorum son zamanlarda dikkat edilmiyor bu  konu. Herkes ingilizce bilecek diye bir durum yok sevgili editör kardeşim ve çevirmen Türk okuru gibi düşünmeli.

köstebek

Murat Beyciğim,

küçük bir net sörrfü yaptım. Şöyle bir şey buldum..."Down on the killing floor – that means a woman has you down, she went out of her way to try to kill you. She at the peak of doing it, and you got away now"

Hatun bad'liğiyle ilgili bir deyimmiş. Ben daha fazla yardım edemem. Geri kalan "çeviri meseleleri"ni bahsi geçen kitabın editörüyle halledersin artık... Yok ben yapamam dersen ve unutmazsam, gördüğüm zaman senin için sorarım...

Mrtekin

Çizgili Köstebek, selamlar,

Biraz önce bir face sayfanıza baktım, bir güzelleşme var, emek harcandığı belli, teşekkür ederiz.

Orfani'nin 2. si çevriliyormuş, 1. si ne zaman çıkar, net bir tarih?
They drew first blood...

köstebek

En kötü ihtimal mart başı gibi görünüyor

Mrtekin

Çizgili köstebek, yeniden selamlar,

Geriye scalped, y ve tolga kaldı.

Muhteşem bir finito ile bu ayın hakkını vereceksiniz.

Tebrik edelim, nazar değmesin.

Mart ayı tanıtımlarına geçseniz mi yavaş yavaş??? :)
They drew first blood...

caretta

Mrtekin'in dediği gibi Köstebek Bey başta Teks ve Zagor olmak üzere mart incilerini dökün bakalım!!!

köstebek

Biliyorsunuz abi, işte Tex 10x2, Maxi 3 (Alaska)... Zagor'da da Maxi 3 geliyor. Diğerleri daha tam sabitlenmedi, Bu hafta sonuna doğru Şubat'ın son partisini bitirip mart ayını kesinleştireceğiz...
Şu an için gizli bilgidir abi, aramızda kalsın

caretta

Köstebek Bey açık açık yazıyorsun sonra da aramızda kalsın diyorsun.Teks Zagor programı iyi.10x2 derken mart ayında 20 tane Teks mi çıkarıyorsunuz???Yani 2 adet 10.sayılar olduğunu biliyorum da aklımdan böyle bir beklenti de geçmedi değil!!!