SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

İlk keşfettiğim zamandan beri Türkçe'de görmeyi hayal ettiğim bazı seriler var ve bu serilerin tanıtımları forumda da yer aldığı için, aralıklarla forumdaki Vertigo başlıklarında turladığım oluyor...Maksadım, kör ve doyumsuz bir arzuyla mevcut yayın bolluğu yetmezmiş gibi daha fazlasını istemek ya da sadece şahsi beğenime hitap ettiği için satacağını düşündüğüm ipe sapa gelmez önerilerle başlığı doldurmak değil...

Tamamen meraktan ötürü, gelecekte düşünülüp düşünülmediğini sormak istediğim, nispeten limitli Vertigo serilerinden bir gün Çizgi Düşler bünyesinde yayınlanma ihtimali olabilitesini kendimce sorguladığım seriler :

- Punk Rock Jesus    ( sean gordon murphy )
    - The Wake               ( synder - murphy )
    - Joe The Barbarian   ( sean gordon murphy )
    - DMZ                       ( wood - burchielli )
    - Northlanders          ( wood - kolektif )
    - Unknown Soldier    ( dysart - ponticelli )

Söz konusu yayınlar için benzer bir muhabbet geçmiş ya da tıpkı Transmetropolitan ve American Vampire gibi mevcut yayıncılarımızca yayın planına eklenmiş olabilir...Kaçırmışsam ya da yanlışım varsa düzeltirsiniz...

Bildiğim kadarıyla sıralamada yer alan Sean Murphy imzalı ilk üç seri, maksimum 8 - 10 sayıda biten limitli fasiküllerden oluştuğu için tek kitap halinde çıkıp sonlanabilir...DMZ ise Scalped gibi 60 sayı, Northlanders da öyle olması lazım...Yani Scalped, Y ve 100 Kurşun bittikten sonra ya da önce hangisi biterse yerini doldurmak amaçlı bu Vertigolar düşünülebilir mi, yoksa en baştan Amerika ve telif ayağında sıkıntılı olabilecek seriler mi bilmek istedim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

köstebek

Ferzan,
ağır soru. Haftasonu sorup öğrenir, durumu bildiririm.

pearl jam

Ferzanin yazdigi kitaplara ilaveten ovgulere bogulan jeff lemire in islerini de cok merak ediyorum. Hatta en cok onu merak ediyorum. Sweeth tooth la baslanabilir mesela. Sanirim sweeth tooth ve diger kitaplari da cok uzun olmayan sinirli hikayeler. İnsallah cizgi dusler basar vertigolari hayal edemeyecegim bir hizda basiyorlar. Son olarak wasteland e devam edeceklerini duymamla beraber ben de artik mrtekin gibi bir cizgi düşler fani olmaya karar verdim   :D

HacıGeraltEmmi

Çizgi Düşler candır :D

orkinos.engin

Risk alın preacher basın:D

emre ozdamarlar

Bence Punk Rock Jesus Turkiye'de iyi satar. Birincisi siyah-beyaz, fumettiye gönul vermis okuyucuyu yakalayabilir. Bunun yaninda DC bile bunu saman kagida basti, bu acidan yayinciya da fazla maliyet cikmaz diye dusunuyorum. Tek ciltte biten bu hikayeyi yayinlamak Scalped'a göre cok daha kolay olacaktir.

Cizime gel arkadas, gözunuzu seveyim basin sunu :)

hanac

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 19 Mart, 2015, 22:08:40
Bence Punk Rock Jesus Turkiye'de iyi satar.

Link versene arkadaş, o kadar uğraşıp hazırlamışsın  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5423.0.html

köstebek

tek citlik maceralar güzel görünüyor. Tam vur kaç...

Mrtekin

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 19 Mart, 2015, 20:04:48
ben de artik mrtekin gibi bir cizgi düşler fani olmaya karar verdim   :D

Acayip güzel bir iş fanlık ama maliyetli.

Bence ticari düşünülüp, dizisinin çıkması muhtemel serilere de oynanabilir. Bir preacher, bir Dmz mesela. Sonra walking dead gibi dizi patlarsa, seri de patlayabilir, Marmara  tekrar basım yapmaya başladı daha da yapar bence.

Bence y nin yeri, DMZ ile doldurulsun ya da Emre Beyin tanıttığı bir polisiye-noir kuşağı vardı, tek ciltlik, onlar da iyi gider diye düşünüyorum.
They drew first blood...

Mrtekin

Insider Abi, günaydın,

Teks Maxileri de tükettikten sonra, 3. teks olarak, ne gelecek? Yoksa, hemen akabinde hızlandırılmış, Teks Aylık seriye mi geçeceksiniz?
They drew first blood...

Mrtekin

Bi de şu an aklıma geldi, paylaşmadan geçmeyim.

Arrow'u basan malı götürür, Türkiye'de dizisinin müdavimi çok fazla...

Bu açıdan Arkabahçe iyi düşündü, dizileri ile yedeklenen Flash ve Daredevil ile gidiyorlar...

Ama mesela, Injustice de bassalar, satardı, çünkü oyunun müdavimi de çok fazla...

Fumettinin şanssızlığı da tam olarak bu, yani dizisi&çizgi dizisi&filmi&oyunu&oyuncağı ile yedeklenen bileşik bir iklime sahip olamaması...
They drew first blood...

Mrtekin

Abi, günaydın,

Bi de şu "messiah war" açılımınızı biraz anlatsanız.

Bu x-force akabinde mi basılacak yoksa paralel mi gidecek ben çok anlamadım.
They drew first blood...

dean

Alıntı yapılan: Mrtekin - 20 Mart, 2015, 10:25:24
Abi, günaydın,

Bi de şu "messiah war" açılımınızı biraz anlatsanız.

Bu x-force akabinde mi basılacak yoksa paralel mi gidecek ben çok anlamadım.

Messiah War aslında Messiah Complex storyline'ının devamı. Bunlar üçlemedir. 1. Messiah Complex, 2. Messiah War, 3. Second Coming.

Messiah War aynı zamanda X-Force'un da devamını oluşturuyor. İçerisinde X-MEN: THE TIMES AND LIFE OF LUCAS BISHOP #1-3, CABLE #11-15, X-FORCE #14-16, X-FORCE/CABLE: MESSIAH WAR gibi sayılar var.

Messiah Complex sonra X-Force çizgi romanları ardına Messiah War'u okursan eksik kalmaz.

Mrtekin

Ok, şimdi oldu, çok teşekkür ederim.
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 16 Mart, 2015, 17:29:52
Abi, selamlar,

Yeni Çıkanlar, İdefix ve Dr'da halen gözükmüyo.

Bence sen bize ilgililerin eşgalini ver, gidip dövelim onları:)

Yakalanırsak, Hanac Reis yaptırdı deriz...

Sen sorduktan beş gün sonra koymuşlar hepsini...

http://www.idefix.com/kitap/cizgi-dusler/firma_urun.asp?fid=9620