SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 23 Aralık, 2015, 12:00:54

Lütfen bu dediklerimi mümkünse diğer Vertigo yayıncılarıyla da kontrol edin: Örneğin Fables ve Flash satış oranlarını Arkabahçe'den, American Vampire ve Deathpool satış oranlarını JBC'den inceleyin. Arada ufak farklar olsa bile yaklaşık aynı görüntüyle karşılaşacağınıza eminim. Bunu zaten her yayıncının Marvel-DC ana akımı peşinde koşarken Vertigo tarafında yayın miktarının bu kadar az olması ve ana akım serilerin 2-3 baskı yaparken ikinci baskı yapan tek Vertigo serisinin olmaması gösteriyordur.

Merhaba,

Şimdi muhasebeye sordum , Amerikan Vampiri Cilt 1 satış adedi bugün itibari ile 1750 adet. Basım Tarihi Haziran sonu. Biraz daha reklam yapmak gerekiyor sanırım. Güzel satıyor ama devamı çıkınca daha da iyi satacaktır diye ümit ediyorum.

Sanırım Deadpool yanlışlıkla yazıldı :D

çizgidüşler

Sevindim satış miktarına, umarım daha da artar. :)

Ama benim sorum American Vampire-Deadpool satış oranı karşılaştırması. Her  American Vampire'e karşılık satılan (örneğin) Deadpool veya Batman sayısı.
Ana akıma karşılık gelen Vertigo satış oranları peşindeyim.

Jedmau

Yaklaşık 10 da 1i maalesef.

çizgidüşler

Teşekürler bilgilendirme için.

Bu arada birileri örnek olarak göstermeden söylemiş olayım; Sandman (ve diğer Neil Gaiman kitapları) genel Vertigolar arasında istisna gördüğüm kadarıyla. Onlar diğer Vertigolardan farklı olarak Türkiye'de ayrı bir popülerlik kazanmış başlıklar ve bu satışlarına da etki ediyor.

labirent

Geçen hafta İdefix 'e verdiğim Teks ve Zagor siparişlerim İPTAL edilmişti. Salı günü yeniden verdiğim siparişler hala TEMİN AŞAMASINDA. Lütfen yeni çıka kitapları ilk önce İdefix 'e gönderin.

drgavsever

Sayın çizgi düşler,
Bende oda tv kitaptan 1 hafta evvel yayınevinizin 6-7 kitabını sipariş vermeme rağmen hala temin aşamasında görünüyor. Acaba bu gecikmenin nedeni odatv kitap mı yoksa yayıneviniz mi?   Sevgilerimde...

köstebek

Alıntı yapılan: labirent - 25 Aralık, 2015, 16:35:29
Geçen hafta İdefix 'e verdiğim Teks ve Zagor siparişlerim İPTAL edilmişti. Salı günü yeniden verdiğim siparişler hala TEMİN AŞAMASINDA. Lütfen yeni çıka kitapları ilk önce İdefix 'e gönderin.

Tüm internet siteleri ve D'n'r'lara, çizgiroman dükkânlarına zaten (yaklaşık olarak) aynı gün içinde bildiriliyor.. Çünkü doğal olarak toplu tanıtım e-postaları atılıyor...

İdefix  ve D'n'r ler de aynı şekilde. Onlar ve diğer tüm kitap noktalarında aşağı yukarı aynı işlem yapılıyor, yani kitap satış noktaları bizden kitap istemeden biz gönderemiyoruz. Bu yüzden olası aksamaların %85'i oralardan kaynaklanıyor...

pearl jam

Alıntı yapılan: köstebek - 25 Aralık, 2015, 18:39:45
Bu yüzden olası aksamaların %85'i oralardan kaynaklanıyor...

Çok ince bir hesap olmuş   :)

Mrtekin

Alıntı yapılan: drgavsever - 25 Aralık, 2015, 17:54:51
Sayın çizgi düşler,
Bende oda tv kitaptan 1 hafta evvel yayınevinizin 6-7 kitabını sipariş vermeme rağmen hala temin aşamasında görünüyor. Acaba bu gecikmenin nedeni odatv kitap mı yoksa yayıneviniz mi?   Sevgilerimde...

Selamlar;

Aynısı benim de başıma geldi. Açtım "OdaKitap"'ı bi güzel kalayladım. Neymiş efendim, Çizgi Düşlere not bırakmışlar da, ÇD geri dönmemiş vs. Neyse; fırçanın ertesi günü kitaplar mucizevi bir şekilde  :) temin edildi.

Amma velakin; ÇD, ellerindeki en kötü "Solomon Kane" cildini göndermiş. Arka kapak hasarlı ve cilt bükülmüş bir şekilde. Anladığım kadarı ile destenin en altındaki kitabı okutmuşlar. Diğer ÇD kitaplarında ve aldığım diğer kitaplarda hiçbir hasar yok, bir bu böyle.  :) Yani, suçlamam sağlam.

Yani, bazen fırça da işe yaramıyor, mukadderatı hızlandırmamak aslında en iyisi. :)

Ha, bu arada da ÇD'nin Odakitap'taki, %40 indirimini sakın kaçırmayın, beyler.
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 25 Aralık, 2015, 20:19:12
Selamlar;

Aynısı benim de başıma geldi. Açtım "OdaKitap"'ı bi güzel kalayladım. Neymiş efendim, Çizgi Düşlere not bırakmışlar da, ÇD geri dönmemiş vs. Neyse; fırçanın ertesi günü kitaplar mucizevi bir şekilde  :) temin edildi.

Amma velakin; ÇD, ellerindeki en kötü "Solomon Kane" cildini göndermiş. Arka kapak hasarlı ve cilt bükülmüş bir şekilde. Anladığım kadarı ile destenin en altındaki kitabı okutmuşlar. Diğer ÇD kitaplarında ve aldığım diğer kitaplarda hiçbir hasar yok, bir bu böyle.  :) Yani, suçlamam sağlam.

Yani, bazen fırça da işe yaramıyor, mukadderatı hızlandırmamak aslında en iyisi. :)

Ha, bu arada da ÇD'nin Odakitap'taki, %40 indirimini sakın kaçırmayın, beyler.

MrTekin,

ÇD'nin depo ve satış sorumlusu olmasının yanı sıra belkemiği olma görevini de üstlenen arkadaş birkaç hafta sonra Ankara fuarında olacak (tezgâhın arkasındaki iki adamın genç ve sakalsız olanı [daha yaşlımsı ve sakallı olanı çok daha konuşkandır, ondan anlayabilirsin])... Hafta içi rahatlığında uğrarsan, neden öyler yamuk yumuk bir kitabı piyasaya sürdüğünü öğren, hatanın kendisinde olduğuna ikna olursa elindekini düzgün bir örnekle değiştirebilir (gerekirse benim adımı kullanarak torpil kullanabilirsin), yalnız hatanın kendisinde olduğuna ikna olursa, (bilerek ayıplı ürün satmaktan) işinden ayrılmak zorunda kalır, o ayrı...

Yalnız bir ara yayınevini normal bir müşteri gibi arayıp fuarda Solomon Kane alacağını söyle ki yanlarında getirsinler; aşırı satan bir ürün olduğu için ağırlık yapmasın diye hiç oralara götürmeyebilirler (veya fazlasıyla sınırlı sayıda getirip ilk birkaç günde tüketebilirler, hiç şaşırmam böyle şeylere)

Gelişmeleri bana bildir...

Not: Ayrıca ne zaman %40 ile alcam dedin de göndermedik...

Mrtekin

Abi, sıkıntı yok. Yani, bana, o "% 15" denk geldi.

Üzerine ağırlık koydum, düzeltirim ben onu. Çok mühim değil. Bir yanlışlıktır olmuştur, zaten sene sonu, civcivli günler, canı sağolsun o arkadaşın, nolacak?

Dediğim gibi diğer kitaplar canavar gibi. Hatta Kull'un en son olan 2. cildini "Odakitap"'tan alarak, kuruttum :)

Ankara'ya Incastis ile gelin :)
They drew first blood...

haziran00

;D ;D ;D ;D 3 hazır olacak Baytekin bey :D orada olacağım :)

EyupAlyuz

ufukta DAMPYR-TOLGA-MAXİ TEX varmı gözüküyormu.2016 planlarınız neler.lütfen çaktırmadan fısıldayıver.iyi günler sayın köstebek.

EyupAlyuz

sayın köstebek hastaysan geçmiş olsun uyuyorsan günaydın tatlı dilinden dökülenleri yazıya çevirmene hasret kaldık.

caretta

Köstebek Bey,Sayın Çizgi Düşler Ocak ayının üçte biri geçti Tekslerden haber yok.Ne oluyoruz abiler?Telife mi takıldık?Çevirmenler mi aksadı?Matbaa
mı su koyverdi?Artık kızmaya başlıyorum!!!!