SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Scalped hala yok.  Sormaktan sıkıldım.

çizgidüşler

Merhaba,

Scalped hala yok.  Sormaktan sıkıldım.
Scalped 5'in malzemesinde eksikler olduğunu gördük ve DC ye bildirdik. Hala eksik malzemeyi bekliyoruz. Yarın gelse bile en az 1 ay sürecektir hazırlanması. En erken Nisan ayı içinde çıkmış olur.

Ada'm Wild ve Lucas'ın telifleri (eğer iade edilmedi ise) çoktan bağlanmıştı diye hatırlıyorum.
Adam Wild ve Lucas'ın telifleri alındı ama şu şartlarda yeni serilere başlamayı istemiyoruz. Büyük ihtimalle bu iki seri sene sonuna doğru başlatılacak. Yani fumetti muhteşem bir satış patlaması yapmadığı sürece Aralık 2016'ya kadar bu serileri başlatmamayı düşünmüyoruz.

DAMPYR in çilesi bitmedi mi ? Yayını yaklaşmadı mı ? TOLGA ne oldu ufukta belirmedi mi ?
Dampyr büyük ihtimalle Mart 2016 dan önce çıkamayacak. Hazırlıklarla ilgili bazı sorunlar yaşadık, onları çözmeye çalışıyoruz. Tolga ise Nisan sonu-Mayıs başından önce basılmayacak. Üzgünüm, ama sizi bir süre daha bekleteceğiz.

Romanzilerden "Muhteşem Balzoni'yi" de unutmadık; o da yalan oldu.
Muhteşem Belzoni son okuması yapılmış ve matbaya gitmeye hazır olarak 5 aydır bekliyor. Önceliği ne yazık ki daha iyi satacağını düşündüğümüz kitaplara verdik ağırlıklı olarak. Şu şartlar altında fumettilerin mevcut satış grafiğiyle bir süre daha beklemeyi tercih ediyoruz. Halihazırda devam eden telif görüşmeleri netleşmeden bu kitap için bir baskı tarihi veremiyorum.

siyahderikoltuk

Ya Magneto Testament? Taaaaa 2015 Kasım ayında verilmşti müjdesi? Comics satınca kazanılan parayı harammı sanıyorsunuz anlayamıyorum.

Mrtekin

Çizgi Düşler; selamlar;

Açıklamalarınız için teşekkür ederiz.

Ya Edelweiss Pilotları ile Long John Silver?
They drew first blood...

tulgan

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 15 Şubat, 2016, 02:21:09
Ya Magneto Testament? Taaaaa 2015 Kasım ayında verilmşti müjdesi? Comics satınca kazanılan parayı harammı sanıyorsunuz anlayamıyorum.

Telifindeki bir problem sebebiyle geçen sene basılamadı, bu sene yeniden teklif verildi ve Panini'den -hiçbir yayınevinin teklifine gelmediği gibi- henüz cevap gelmediği için şu an beklemede.

Haram :)

caretta

Köstebek Bey Şubat ayı çıkmadan Teks açısından çıkma ihtimali olan sadece Klasik Teks mi var?Aylık Seri'den bir sayı daha yetişir mi?
Dev albüm Teks'i de bekliyoruz.Satmıyor,depoyu bekliyor demeyin lütfen.O kadar çok satılmayan çizgi roman bastınız ve basacaksınız
Dev Albüm Teks'in de bir ayrıcalığı olsun.Boyunu ufaltın,fiyatına zam yapın,kapalı devre basın ama yayın programına alın.

rumar80

Abi dev albümün basılmasına hiç itirazım yok. Ama ne olur boyutları ile oynanmasın. Kitaplıkta basket takımı gibi değişik boy ve kalınlıkta kitaplar görmek beni yoruyor.

caretta

Umar Bey Dev Albüm  Teks'lerin orijinal boyutunda basılmasını ben de çok isterim.Boyunu ufaltma düşüncesi Çizgi Düşler'den çıkmıştı.24.sayıyı tam
bir yıl önce bastılar.Maliyeti pahalı,depolaması zor,satılmıyor,Kıdemli Teks okurları" büyük boyundan dolayı almıyoruz"diyorlarmış.Bir sürü gerekçeler
sıralayarak format değişikiğine bizleri ısındırmaya çalışıyorlar sanırım.Ben de hiç çıkmayacaksa hiç olmazsa boyu kısa çıksın diyorum.Şöyle de yapılabilir
Limitli sayıda orijinal boy basarsın sadece dükkanında satarsın.Bir çeşit de kısa boylu ve daha düşük etiket fiyatlı.
      Ne bileyim konuyu canlı tutmakta ve hatırlatmada yarar var.

afu

kitap boyutu değişince serinin kitaplıkta görünümü gerçekten kötü oluyor. resim ve yazıların küçülmesi de ayrı bir dert.
ama büyülü çizgi'nin Gordon'unda bu ay tam tersi olmuş  :D
boyut büyümüş. resimler daha düzgün, yazılar daha okunaklı. keşke en başından böyle olsaydı. neyse son  20 cilt de büyük olsun, 20 - 20 ayrı raflara koyarız.
ancak tex dev albüm, mini dev albüme dönüşürse üzülürüm  :'( tabii yine alırım o ayrı mesele.

çizgidüşler

Sayın siyahderikoltuk,

Kendinden bu kadar emin ve öngörülü bir takipçi olarak sizin fikirlerinizi rica ediyorum. Lütfen bizi aydınlatabilir misiniz;

- Örneğin 1 Nisan 2016'da basılacak olan Magneto Testament'in 31 Aralık 2016'ya kadar kaç adet satacağını öngörüyorsunuz?
- Satış öngörünüze göre toplam baskı adedinin kaç olması gerektiğini düşünüyorsunuz?
- Bu kitabın baskı, telif ve baskı hazırlık aşamalarında toplam maliyetinin bir üst maddede öngördüğünüz baskı adedi için kaç TL olacağını lütfen söyleyebilir misiniz?
- Bu eserin toplam sayfa sayısına bağlı olarak etiket fiyatının ne olmasını düşünüyorsunuz?
- Şimdiye kadar belirlediğiniz satış fiyatı, baskı maliyeti ve satış öngörünüze göre 1 Ocak 2017'de toplam kazanılacak parayı söyleyebilir misiniz lütfen?

Vereceğiniz cevaplar doğrultusunda bu başlık altında sohbetimize devam etmek dileğiyle, iyi akşamlar diliyorum.

çizgidüşler

Sayın Caretta,

Köstebek Bey Şubat ayı çıkmadan Teks açısından çıkma ihtimali olan sadece Klasik Teks mi var?Aylık Seri'den bir sayı daha yetişir mi?
Dev albüm Teks'i de bekliyoruz.Satmıyor,depoyu bekliyor demeyin lütfen.O kadar çok satılmayan çizgi roman bastınız ve basacaksınız
Dev Albüm Teks'in de bir ayrıcalığı olsun.Boyunu ufaltın,fiyatına zam yapın,kapalı devre basın ama yayın programına alın.

Sorularınız doğrultusunda tüm teks okurlarına bir bilgilendirme yapmak istiyorum;

- Geçen hafta gönderdiğimiz sözleşmeye istinaden 2016 yılının sonuna kadar;
- 1 adet Tex Maxi,
- 1 adet Teks Renkli,
- 6 adet Tex Dev,
- İtalya'da Şubat 2016 sayısı dahil yayınlanmış olan 7 adet Teks Aylık Sayı,
- 10 adet Teks Klasik sayıyı basmayı planlıyoruz.

Teks Klasik Seri ayda bir cilt olarak çıkmaya devam edecek.

Toplam 7 adet Teks aylık sayıyı çevirileri geldikçe basıyor olacağız ve bu 7 cilt bitince (yani İtalya'da Şubat 2016 ya kadar çıkan tüm Teks sayıları tamamlanınca) yeni sözleşmeye kadar, yani büyük ihtimalle 2017 başına kadar Aylık Teks yayınlamaya zorunlu olarak ara veriyor olacağız.

Teks Dev albümleri ve Teks Maxi'yi çevirmenlerimiz Sayın Zeynep Akkuş ve  Sayın Ay Barka'nın çeviri hızlarına göre yaklaşık 2 ayda bir yayınlamayı öngörüyoruz. Fakat bu konuda takdir edersiniz ki çevirmenlerimizin hızı bizim için kriter. Teks okurunun alışageldiği çeviri dilinin değişmemesi için de kendilerini çok zorlamak istemiyoruz. Yani bir aksilik olmazsa toplamda 7 adet Teks Dev ve Teks Maxi yayınlama planımız var. Bu 2 seride de 2016 başına kadar İtalya'da çıkan tüm kitaplar bu kadar.

Teks Dev boyutu küçültülerek normal sayıların boyutunda basılıyor olacak. Her iki boyutta basılması veya yüksek fiyatla sınırlı sayıda basılması düşünülmüyor.

1 adet Renkli Teks'in baskı tarihi büyük ihtimalle sonbahar olacak. Bu yılı diğer Teks'leri tamamlamaya ayırdık, bu yüzden kalan Renkli sayıları ve diğer serileri gelecek yıl yayınlamayı planlıyoruz.

Son olarak bu ay içinde yeni bir Teks çıkma ihtimali yok. Mart ayının ilk günlerinde bir adet Teks Klasik ve 1 adet de Teks aylık çıkıyor olacak.

pearl jam

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 20 Şubat, 2016, 23:31:28
Sayın siyahderikoltuk,

Kendinden bu kadar emin ve öngörülü bir takipçi olarak sizin fikirlerinizi rica ediyorum. Lütfen bizi aydınlatabilir misiniz;

- Örneğin 1 Nisan 2016'da basılacak olan Magneto Testament'in 31 Aralık 2016'ya kadar kaç adet satacağını öngörüyorsunuz?
- Satış öngörünüze göre toplam baskı adedinin kaç olması gerektiğini düşünüyorsunuz?

Sayın çizgi düşler tahmin yapmak serbestse,  bence dörtbin satar. Siz beşbin basın kalanı da 2017 de biter  :) kitap başı minimum 7 lira kar öngörüyorum dolayısıyla  yıl sonunda bu kitaptan 28 bin lira kar elde edersiniz. Hadi dörtbin değil üçbin sattı o zaman da 21 bin yapar, o paraya da bol bol brendon lucas falan basarsınız  ;)

labirent

Alıntı YapTeks Dev boyutu küçültülerek normal sayıların boyutunda basılıyor olacak. Her iki boyutta basılması veya yüksek fiyatla sınırlı sayıda basılması düşünülmüyor.

Sn. ÇİZGİDÜŞLER, bugüne kadar yayınladığınız Teks Dev Albümleri de küçük boy olarak TEKRAR yayınlayacak mısınız? Bilgi verirseniz sevinirim.

tulgan

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 21 Şubat, 2016, 00:34:23
Sayın çizgi düşler tahmin yapmak serbestse,  bence dörtbin satar. Siz beşbin basın kalanı da 2017 de biter  :) kitap başı minimum 7 lira kar öngörüyorum dolayısıyla  yıl sonunda bu kitaptan 28 bin lira kar elde edersiniz. Hadi dörtbin değil üçbin sattı o zaman da 21 bin yapar, o paraya da bol bol brendon lucas falan basarsınız  ;)

En başından taş koymak gibi olmasın ama filmi çıkacak / çıkmış çizgi romanlar haricinde 4 bin baskı adedi için biraz istisnai durumlar (örn: Injustice) gerekli. Kitap başı 7 lira kâr da ancak fuarlarda mümkün olabiliyor, keşke piyasamız bu rakamları tutturabilen düzeyde olsaydı.

pearl jam

Alıntı yapılan: tulgan - 21 Şubat, 2016, 00:53:29
En başından taş koymak gibi olmasın ama filmi çıkacak / çıkmış çizgi romanlar haricinde 4 bin baskı adedi için biraz istisnai durumlar (örn: Injustice) gerekli.

Magneto tastement bir orijin hikayesi bildiğim kadarıyla. Orijin hikayelerinin satış potansiyeli yüksektir çünkü herkesin anlayacağı hikayelerdir. Anlayabilmek için öncesinde bilmem kaç sayı uncanny x men bilmem kaç sayı da ultimate  :P X men okuman gerekmeyen, benim gibi konuyla alakasız kişilerin dahi ilgisini çekebilen hikayeler.  Tanıtımlarından gördüğüm kadarıyla hem çizimleri hem de konusu gayet sağlam bir çizgi roman. Magneto da karizmatik sevilen bir karakter, yani bence bütün veriler bu kitabın da bahsettiğiniz istisnai duruma uyabileceğini gösteriyor.