SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

çizgidüşler

Alıntı yapılan: hellion - 27 Mart, 2020, 18:04:28
  Fumetti konusunda ben de sorular soracaktım ama korktum  ;D Madem sayın Rumar sordu ben de şöyle bir kafayı uzatayım dedim. Gerçi Nathan never'dan umudum kalmadı ama Adam Wild, Lukas limitli seriler ve bir ihtimal Brendon gibi bitmesine nispeten az kalmış seriler devam eder mi acaba diye merak ediyorum. Martin'in yan serileri de var gerçi. Dampyr konusunda ne dersiniz bilmiyorum ama senede 1-2 cilt basarak İtalya'dan çok geride kalacağımız da aşikar.

- Sanırım bir Dampyr cildi daha dağıtılacak yakın zamanda. Bundan sonrası ile ilgili de satış rakamlarına göre karar verilecek daha önce de belirttiğim gibi.
- Lukas'tan basılmamış 2 cilt kaldı diye hatırlıyorum. Doğrusu en azından bunu tamamlamayı istiyoruz, büyük ihtimalle son 2 cildi de alarak tamamlarız. Adam Wild ise daha uzundu galiba.
- Bardağın dolu tarafını gören tutumunuza hayran kalmamak elde değil. Bitmesine kısmen az kaldı dediğiniz Brendon'da daha 15 tane kadar cilt var. Yarıyı daha yeni geçmişiz.

Kısaca toparlarsak; Tex ve Zagor dışındaki tüm fumettiler için kararı okuyucu veriyor olacak. Kendisini finanse edebilen seriye geri dönüş hızına uyan bir yayın temposuyla devam edeceğiz, ama artık hiçbir fumetti serisini yayınevi kaynaklarını kullanarak finanse etmeyeceğiz.

çizgidüşler

Sayın gamlıbaykuş ve Sayın Nightrain;

Rick Remender dönemi Uncanny X-Force cilt 1 yayın planımızda ve bu salgın krizi olmasaydı İzmir Fuarı'na çıkacaktı.
Şu an gelişmeleri görmek için baskıya hazır olarak elimizde bekletiyoruz bu cildi.

gamlıbaykuş

Bilgi için teşekkür ederim.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

darbove

Bence çizgi düşler fumetti basmaya devam ederek gerekli fedakarlığın fazlasını gösteriyor. Mangada uzun soluklu serilerle de görmek isteriz açıkçası. Yeni manga projelerinizi merakla bekliyorum.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hellion

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 27 Mart, 2020, 20:58:57

- Sanırım bir Dampyr cildi daha dağıtılacak yakın zamanda. Bundan sonrası ile ilgili de satış rakamlarına göre karar verilecek daha önce de belirttiğim gibi.
- Lukas'tan basılmamış 2 cilt kaldı diye hatırlıyorum. Doğrusu en azından bunu tamamlamayı istiyoruz, büyük ihtimalle son 2 cildi de alarak tamamlarız. Adam Wild ise daha uzundu galiba.
- Bardağın dolu tarafını gören tutumunuza hayran kalmamak elde değil. Bitmesine kısmen az kaldı dediğiniz Brendon'da daha 15 tane kadar cilt var. Yarıyı daha yeni geçmişiz.

Kısaca toparlarsak; Tex ve Zagor dışındaki tüm fumettiler için kararı okuyucu veriyor olacak. Kendisini finanse edebilen seriye geri dönüş hızına uyan bir yayın temposuyla devam edeceğiz, ama artık hiçbir fumetti serisini yayınevi kaynaklarını kullanarak finanse etmeyeceğiz.

- Lukas 2 cilt sonra bitiyor ama 12 sayılık (6 ciltlik) Lukas Reborn serisi var  :-\   Adam Wild ise 26 sayı (13 cilt)  :-\
   - Normalde bardağın boş tarafına bakma eğilimindeyim ama konu çizgiroman olunca her şey garip bir biçimde tersine dönüyor  ;D Brendon toplamda 100 sayı yani 33 cilt. Yarısını geçtik diye çoşkuya kapılmış olabilirim, evet.  ::)

Neyse, siz elinizden geleni yapıyorsunuz. Cevaplar için de tekrar teşekkürler. Çizgi düşler konusunda tamamıyla aydınlandım. Umarım forumdaki diğer arkadaşlara da faydam olmuştur. İyi çalışmalar dilerim.

memospinoz

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 27 Mart, 2020, 20:46:19
Doğru ya, haklısınız! Biz bunu neden düşünmedik ki?
Siz 100 TL ödemeyin lütfen, 30-40 TL ye işi kapayın diye biz 10.000-20.000 harcarız yayınevi olarak.
Ne var canım 8 sene sonra hepsini satıp paramızın tamamını geri alacağız. Nasıl olsa ülkede döviz yerinde duruyor, enflasyon diye bir şey hiç yok zaten.
Teşekürler sayın memospinoz; önerinizi hemen ekibimize iletiyorum.

NOT: memospinoz'un ironi kaynağından bir fincan ödünç alınarak yazılmıştır :)

Vurdu, gol oldu.  ;D ;)

memospinoz

Alıntı yapılan: hellion - 27 Mart, 2020, 22:14:25
   - Lukas 2 cilt sonra bitiyor ama 12 sayılık (6 ciltlik) Lukas Reborn serisi var  :-\   Adam Wild ise 26 sayı (13 cilt)  :-\
   - Normalde bardağın boş tarafına bakma eğilimindeyim ama konu çizgiroman olunca her şey garip bir biçimde tersine dönüyor  ;D Brendon toplamda 100 sayı yani 33 cilt. Yarısını geçtik diye çoşkuya kapılmış olabilirim, evet.  ::)

Neyse, siz elinizden geleni yapıyorsunuz. Cevaplar için de tekrar teşekkürler. Çizgi düşler konusunda tamamıyla aydınlandım. Umarım forumdaki diğer arkadaşlara da faydam olmuştur. İyi çalışmalar dilerim.

@hellion Steam'de Hellion oyunu bedava şu anda 30 Mart'a kadar.
https://store.steampowered.com/app/588210/HELLION/

hellion

Alıntı yapılan: memospinoz - 27 Mart, 2020, 22:39:47
@hellion Steam'de Hellion oyunu bedava şu anda 30 Mart'a kadar.
https://store.steampowered.com/app/588210/HELLION/

Ahaha teşekkürler  :)  Oyun olarak sadece Gerçek zamanlı strateji (RTS) oynuyorum. Hatta geçmişten bu yana çıkmış olanların orijinal CD, DVD koleksiyonunu yapıyorum. Sırf bedava diye buna atlamayayım. Sayılıdır falan neme lazım, birisinin hakkını yemeyelim  :) Ama donanımhabere bir haber uçurun isterseniz  ;D

memospinoz

Alıntı yapılan: hellion - 28 Mart, 2020, 00:00:39
  Ahaha teşekkürler  :)  Oyun olarak sadece Gerçek zamanlı strateji (RTS) oynuyorum. Hatta geçmişten bu yana çıkmış olanların orijinal CD, DVD koleksiyonunu yapıyorum. Sırf bedava diye buna atlamayayım. Sayılıdır falan neme lazım, birisinin hakkını yemeyelim  :) Ama donanımhabere bir haber uçurun isterseniz  ;D

Oyun, #stayhome #staysafe kampanyası kapsamında yayıncısı tarafından ücretsiz olarak sunuluyor. Böyle birçok oyun var şu anda. Ara ara başka oyunlar da ekleniyor başka platformlarda da.
Rumuzunuzla aynı olduğu için yazayım demiştim, rahatsız etmişim, kusura bakmayın. Bu arada limitli key dağıtımı gibi bir şey değil, alabilmek için süre sınırlaması var sadece.

Donanım haberi hiç sevmem bu arada, onu da belirteyim.  :P

hellion

Alıntı yapılan: memospinoz - 28 Mart, 2020, 17:04:52
Oyun, #stayhome #staysafe kampanyası kapsamında yayıncısı tarafından ücretsiz olarak sunuluyor. Böyle birçok oyun var şu anda. Ara ara başka oyunlar da ekleniyor başka platformlarda da.
Rumuzunuzla aynı olduğu için yazayım demiştim, rahatsız etmişim, kusura bakmayın. Bu arada limitli key dağıtımı gibi bir şey değil, alabilmek için süre sınırlaması var sadece.

Donanım haberi hiç sevmem bu arada, onu da belirteyim.  :P

Ne rahatsızlığı hiç de olmadım. Öyle düşünmeyin lütfen. Steam platformunu şu an kullanmıyorum. Dediğim gibi orijinal kutululardan oynuyorum ki 150'den fazla var. Daha onlar bitecek de ohhooo  :)
  Bedava buldum diye atlamayayım lafı da şakaydı tabii. Ama mevcut bazı tartışmaları gözönüne alırsak şakaların çok ciddi konulardan doğabildiği de bir gerçek.
  Donanım haberi ben de hiç sevmem. Onu sizin "donanım haberden bir farkımız olsun" lafınıza gönderme yaparak söyledim umarım siz alınmamışsınızdır. Bence çok güzel bir cümleydi.

memospinoz

Alıntı yapılan: hellion - 28 Mart, 2020, 17:21:25

Ne rahatsızlığı hiç de olmadım. Öyle düşünmeyin lütfen. Steam platformunu şu an kullanmıyorum. Dediğim gibi orijinal kutululardan oynuyorum ki 150'den fazla var. Daha onlar bitecek de ohhooo  :)
  Bedava buldum diye atlamayayım lafı da şakaydı tabii. Ama mevcut bazı tartışmaları gözönüne alırsak şakaların çok ciddi konulardan doğabildiği de bir gerçek.
  Donanım haberi ben de hiç sevmem. Onu sizin "donanım haberden bir farkımız olsun" lafınıza gönderme yaparak söyledim umarım siz alınmamışsınızdır. Bence çok güzel bir cümleydi.

Sıkıntı yok.  ;) Neyse, yayınevinin soru hattı sayfasını daha fazla meşgul etmeyelim.  ;D

dayıcomics

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 27 Mart, 2020, 21:16:19
Sayın gamlıbaykuş ve Sayın Nightrain;

Rick Remender dönemi Uncanny X-Force cilt 1 yayın planımızda ve bu salgın krizi olmasaydı İzmir Fuarı'na çıkacaktı.
Şu an gelişmeleri görmek için baskıya hazır olarak elimizde bekletiyoruz bu cildi.

Oh oh güzel haber. X-Men'siz kaldık kuruduk valla  ;D

samalasio99

Selam
Lukas 5 çıkış tarihi belli midir acaba...
Bağımlılık yaptı bende...
Böyle klişe bişey ancak bu kadar muazzam anlatılır...
Çizimler harika...ana hikayenin içine bi sürü  ek hikayeyi öyle güzel yedirmişlerki...
Devamı gelmeli bir an önce...bi bide kaç ciltte bitiyor bu..

hanac

Alıntı yapılan: samalasio99 - 08 Eylül, 2020, 19:48:51
Selam
Lukas 5 çıkış tarihi belli midir acaba...
Bağımlılık yaptı bende...
Böyle klişe bişey ancak bu kadar muazzam anlatılır...
Çizimler harika...ana hikayenin içine bi sürü  ek hikayeyi öyle güzel yedirmişlerki...
Devamı gelmeli bir an önce...bi bide kaç ciltte bitiyor bu..

Lucas italya'da 12 sayı yayınlandı. Sonra Lucas Reborn serisi de 12 sayı yayınlandı.

Çizgi Düşlerin yayınında her ciltte 2 sayı olduğuna göre, bizde toplam 8 sayı yayınlandı.
2 cilt ile ilk Lucas serisi bitirilebilir.

5. cilt ne zaman yayınlanır sorusuna gelince, Lucas başlığını inceleyince yılda 1 cilt yayınlandığı anlaşılıyor.

http://altinmadalyon.com/altin/tr-de-yayinlananlar-384/lukas-cizgi-dusler/

samalasio99

Sağolun hocam
Ben başlığı bi türlü bulamadığından buraya yazmıştım