ÇİZGİ DÜŞLER - AY SONU RAPORU

Başlatan köstebek, 29 Nisan, 2014, 15:06:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

They drew first blood...

hennessy

Bana söz veren gözlüklü patron renkli nathan geçen sene sonunda çıkaracaktı. Köstebek abi kendisine isyanlarımı bildiriniz......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: hennessy - 31 Ağustos, 2014, 21:33:46
Bana söz veren gözlüklü patron renkli nathan geçen sene sonunda çıkaracaktı. Köstebek abi kendisine isyanlarımı bildiriniz......

Anca yanaştık be abi 100. sayıya. Bu arada face'ten filan şu Nathan'a bi yüklen abi. Satışlarda zayıflama var; daha doğrusu millet iyice geriden gelmeye başladı. Bu yüzden de senin "gözlüklü patron" biraz seyreltsek de millet yetişse mi şeklinde fikirler dillendiriyor ...

Bu arada sen de Thorgal okumayı ağırdan al ... Thorgal isteyenlere Hennessy daha okumadı onu bekliyoruz, diyeceğiz; ona göre.

hennessy

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 31 Ağustos, 2014, 21:45:38
Anca yanaştık be abi 100. sayıya. Bu arada face'ten filan şu Nathan'a bi yüklen abi. Satışlarda zayıflama var; daha doğrusu millet iyice geriden gelmeye başladı. Bu yüzden de senin "gözlüklü patron" biraz seyreltsek de millet yetişse mi şeklinde fikirler dillendiriyor ...

Bu arada sen de Thorgal okumayı ağırdan al ... Thorgal isteyenlere Hennessy daha okumadı onu bekliyoruz, diyeceğiz; ona göre.

Abi Asimov ile büyümüş Stanislaw Lem ile bilim kurgunun zirvesine çıkmış biri olarak Nathan'ın satışlarının bilim kurgu sever bir insan olarak düşük olmasına inanamak zor 16.sayıyı okuyorum şu an keyifle tamam tex forever ama arkadaşlar nathan hakketten okunması gereken bir seri. Batman ne ise benim için yeni nesilde Nathan o. Gözlüklü patron benim gibi ölümüne Nathan dediği için sorun yok :)

Thorgal haftaya okuyacağım son iki kitabı abi o kadar kitap çıkarıyorsunuz ne varsa unutuyoruz arşivde. Kitap yağıyor ama üzlüyorum basım olarak altın çağını yaşayan çizgi roman okuru yok ne acı. Thorgal Fransızca dilinde sadece 5 milyon satmış sokakta yürürken dev reklamları var bizde :( ama fala 50 tl veren milletiz biz.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

Nathan severlerin geriden geldiği en azından benim için gerçek ama. Daha 7. sayıdayım.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

köstebek

Alıntı yapılan: alan ford - 31 Ağustos, 2014, 23:54:10
  Nathan severlerin geriden geldiği en azından benim için gerçek ama. Daha 7. sayıdayım.

Bu bizimkilerin kesinlikle farkında olduğumuz bir şey; hem D&R'larda hem de Kadıköy'deki dükkânlarda hâlâ NN'ın orta sayıları satılıyor. Bu, okurların bir kısmının (100 veya 150 kişilik bir grup) geriden geldiğini gösteriyor. 
Sayımız zaten 500 kişi olduğu için, her türlü etkiyi hemen hissedebiliyoruz.

rumar80

Ben geriden gelmiyorum. 16'dayım. 17'nin siparişi de verildi. En kısa zamanda Altan'dan alınacak.

Mrtekin

Nathana gelinceye kadar, seyrelteceginiz baska seriler var.

Geriden gelmesi de iyidir, hic gelmemesinden. Millet anca okuyup ısınacak.

Zagorun renkli 2 si planda var mi?

They drew first blood...

hanac

Genel Özet

Nisan ............ 6 kitap 1.536 sayfa

Mayıs ............ 8 kitap 1.952 sayfa

Haziran ......... 9 kitap 2.136 sayfa

Temmuz ........ 8 kitap 1.870 sayfa

Ağustos .......... 7 kitap, 1.500 sayfa

köstebek

Geçen sene ilk 8 ayda 32 tane basmışız, bu sene 55 olmuş.
Artış var beyler, cephe daha da genişliyor.

sipruu

Her yayın için satış rakamlarını yazsanız ne iyi olur ....

köstebek

Alıntı yapılan: sipruu - 01 Eylül, 2014, 23:16:47
Her yayın için satış rakamlarını yazsanız ne iyi olur ....
Olur... İtalyanlarda Zagor ve Teks dışında ... diğerleri neredeyse 350 ila 600 arasında oynuyor...

Zaten ülkemizdeki Fumetti grubu (düzenli Fumetti okuyan, yayınları takip eden) ortalama 1000 ila 1500 arası. Teks, Zagor, Mister No fumetticilerin forvetleri, yani neredeyse fumetti okuyan herkes bu üçlüyü mutlaka ilk 11'e yazıyor; hatta bunların 300 ila 500 tanesi sadece bunlarla yetinerek hayatlarına devam ediyorlar.
Bizim diğer orta saha savaşçıları, yani çıkan tüm fumettilerle ilgilenen (aslında Amerikanlarda dahil ÇR ile ilgilenen), elinden geldiğince ve parası yettiğince alan kesim yaklaşık 1.000 kişi. Biz işte bu 1.000 kişi içinde dönüp duruyoruz... 

Amerikanlardaki rakamı bilmiyorum; herhalde daha yüksektir; elimde o konuda çok fazla veri yok. 

köstebek

Birkaç gün gecikmiş bir rapor olacak, ama bu seferlik de böyle olsun...

Bu ayı sadece 3 kitapla geçtik: Teks Klasik 4, Teks 4 ve Shangai Devil 7.
Eylül 2014'ü bizim ve diğer yayınevlerinin yaptıklarını incelemeyle geçen, hafif sakinleşme ayı olarak kabul edebilirsiniz. Diğer konularda ara sıra değindim.
Fumetti satışlarımız o konudaki tempoyu düşürmemiz gerektiği konusundaki uyarılarla dolu. Ama deliliğimiz baki kaldığı için ayda 10 kitap hedefinden pek uzaklaşmak istemiyoruz. Bu yüzden de fumettiler azalırken boşluğu Vertigolar ve Comicsler dolduracak. Bu sonbaharı  böyle dalgalanarak gider, yeni yılda da neyin ne olduğunu, ne olacağını iyice anlarız gibi görünüyor.

son söz olarak... herkese iyi bayramlar...

Mrtekin

Abi, Bonelli ile yaptığınız anlaşmaları eritecekseniz, bişey diyemem ama 10 kitap çok fazla.

Biraz yavaş biraz strateji biraz tanıtım dedikçe aksine gaza basıyorsunuz, size ters psikoloji uygulamak lazım.

Basın anasını satıyım, battı balık yan gider. :)

Belki böyle böyle Çizgi Düşler bir yan değil esas proje haline dönüşür.

Hadi hayırlısı.

Peki Ekim'de bizi hangi kitaplar bekliyor?
They drew first blood...

köstebek

Sevgili Baytekin,
Hadi birlikte yıllık planı yapalım... Azaltarak ve kısarak...

1. Teks: Ayda 3 kitaptan ... 36 tane...
2. Zagor: Ayda 1 kitap... 12 kitap
3. Brendon: 4 ayda 1 kitaptan... 3 tane
4. Nathan Never: Ayda 1 yerine 2 ayda 1 yapalım... 6 kitap
5. Nathan: 1 tane almanak, 3 tane de (gigante ve alfa ajansı) olsun... 4 kitap
6. Zona x: Hadi 3 ayda 1 yapalım... 4 kitap
7. Julia: 2 ayda 1 yapalım... 6 kitap
8. Hikâyeler:6 ayda 1 yapalım ... 2 kitap
9. Lilith: Senede 1 .... 1 kitap
10. Saguaro: 6 ayda 1 kitap... 2 kitap
11. Dragonero: 4 ayda 1 .... 3 kitap
12. Dampyr: 3 ayda 1... 4 kitap
13. tolga: 6 ayda 1... 2 kitap
14. Martin ve diğerleri... 3 ayda 1 ... 4 kitap
15. Orfani... 3 ayda 1 ... 4 kitap

Bunlar  fumettiler... toplamda 93 kitap yapıyor...

Comicsler: Y:, 100 kurşun, Scalped, X-force, Wolverine ve birkaç tane daha yaklaştı... Toplamda ayda 3 desek ... 36 yapıyor...

Sonuç: 93+36= 129...

Daha bunun frankofonu var, mangası var, ara sürprizleri var... Bunlara da 3 tane desek (iyice belini kırarak, hatta hiç basmasak daha iyi periyodunda...)
Yaptık 12 ayda 132 kitap .... yani ayda 11 kitap...

Haydi şimdi sen bu rakamları daha da kısarak ayda 7 kitaba, yani yılda 84 kitaba indir bakalım. Merakla bekliyorum... :)