Forever

Başlatan tommikser, 27 Kasım, 2014, 11:19:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Forever; Adından da kısmen anlaşılabildiği gibi konu sonsuzluk. Daha doğru tabirle ve konunun aslı olarak; ölümsüzlük. Başrolünde Ioan Gruffudd " in Henry adıyla adli tıp doktoru olarak rol aldığı dizinin, "bildiğimiz" ölümsüz kahramanı da ta kendisi.
Henrynin ölümle bu kadar iç içeyken önce mezar kazıcılığı yapıp ardından yine ölümle ilgili bir mesleğe yönelmesini elbette ki hiç yadırgamıyoruz. 200 yıldır çeşitli şekillerde ölüp her seferinde dirilen ve kendini suyun içinde bulan Henry bütün bunların nedenini kendi de bilmiyor.

(Suyun içinden canlanma anı)

Dizinin baş oyuncuları

İlerleyen bölümlerde nedenini öğreneceğimizi düşündüğümüz bu sırrı Henrynin tek arkadaşı Abe (Judd Hirsch) biliyor. Hikaye kahramanın ağzından anlatılıyor ve diziye yine Henrynin kendini tanıttığı bir konuşmayla giriliyor. Hayatın sürprizlerine alışmış ve şaşırmanın ne demek olduğunu neredeyse unutmuş olan Henrynin kendi ağzından hikayesi: "Adım Henry Morgan. Hikayem oldukça uzun. Kulağa biraz mantıksız gelebilir. Hatta muhtemelen bana inanmayacaksınız. Ama yine de size anlatacağım çünkü her şeyden önce çok, gerçekten çok zamanım var. Çok dolu bir hayat yaşadım, deli gibi aşık oldum. Kalbim kırıldı. Savaşlara katıldım, görmem gerekenden çok daha fazla ölüm gördüm. Uzun hayatım boyunca birçok son yaşadım ama yalnızca bir başlangıcım oldu"

Şu ana kadar 9 bölüm yayınlanmış olmasına karşın konu oldukça iyi ilerliyor.Bilimkurgu ve polisiye oldukça güzel harmanlanmış.Bu iki tarzı sevenlerin sıkılmadan izleyeceğini düşünüyorum.İMDB puanı da 8,3.

Geçmişin gösterildiği flashback sahnesi.

doktor1881

Bu dizi haftalık çıktığında anında takip ettiğim 3-5 diziden biri bu hafta göremedim herhalde 15 günlük tatile girdi zannedersem Gotham la aynı zamanda başladı Şu an 9. bölümde İmdb puanına pek bakmıyorum 1 bölüm seyredip karar veriyorum Seyredilecek dizi tabii ki hoşlandığınız konu ise .Burda çok kişinin beğendiği 7. sezonu olan Sons Of Anarchy 2 bölüm seyrettim bana uymadı beğenmedim bıraktım.

doktor1881

10. bölümde katili tahmin etmem çok zor oldu Bu arada son sahne çok mükemmeldi

doktor1881

11. bölüm ters köşe yapan finali ve bitiş müziği ile mükemmeldi

doktor1881

Noel tatilinden dönüş yapan dizinin 12.bölümü gerçekten kötüydü. Bildik konu bildik gelişme. Bölüm notu:3/10

doktor1881

15. bölümünü izlediğim dizide ilgimi çeken Urkeshi araştırdım.http://en.wikipedia.org/wiki/Urkesh ..Dizide balkanlarda bir ülke izlenimi gibi geldi Gerçi trenin son durağı İstanbul değilse olabilir ;D İlginç diyaloglar vardı.'Krallar ölmez,suikasta uğrarlar'...'Böyle bilgi birikimine sahip olmak için 10 hayat yaşaman gerek,ya da oldukça uzun 1 hayat '

doktor1881

1.sezon 16. bölümün sloganı KAHRAMANIM..Walking Dead'in Beth Greene'si( Emily Kinney) misafir oyuncu bu bölümde.Dizi gittikçe polisiye yöne kayıyor Amerikalıların polisiye sevdası fazla Ama ölümsüzlük konusu fazla incelenmiyor dizide.Bence 2.sezon onayı zor ( benim fantastik zevkime göre böyle )

doktor1881

17.bölüm 10 numara. Bilgisayar aktivistlerinin dünyayı pisliklerden temizlemek isterken başlarına gelenler ,Henry'nin ilk karısının yaptığı kötülükler (başlarda akıl hastanesine kapatmıştı ama daha yapacağı kötülükler bitmemiş İşin garibi de bütün bu kötülükleri sevgisinden kaynaklanıyor) harmanlanarak anlatılmış iyi seyirler

doktor1881

Uzun Bir aradan sonra 18. bölüm geldi.Henrry'in ölümsüzlüğüne sebep olan 200 sene önceki gemideki olaylarla ilgili güzel bir bölümdü.Diğer ölümsüzün ise 2000 yıllık olduğunu öğreniyoruz ::)

dean

Dizinin ilk sezonunun ardından iptal edildiği açıklandı.

doktor1881

Bölüm:19 Sezon sonunu getiremediğimi oğlumun diziyi seyrettin mi diye sorması ve Altın Madalyon'daki dizinin sayfasına bakmamla ortaya çıktı

1980'lı yıllarda meydana gelen Lucy'nin cinayeti yıllar sonra cesedin ortaya çıkmasıyla gündemi karıştırır.
Sağlam bir senaryo ile konu işlenmiş

Bölüm Notu:8/10

kalidor

Bazı bölümleri vasat olsa da genel olarak severek izlediğim bir diziydi. İlk sezondan bitirince sezon finali de çok alakasız olmuştu. Ioan Gruffudd'u daha çok projede görmek isterdim. Mr. Fantastic rolüne de bence yakışmıştı.
Crom! Ölüleri Say...

doktor1881

Bölüm:20 Kesik ayaklı balerinin öyküsü ve ilginç gelişmeler
Bu bölümde pek heyacan yoktu

Bölüm Notu:6.5/10

doktor1881

Bölüm:21 Henry 30 senedir kayıp olan karısı Abigail'in peşinden araştırma yaparken yolları 1985 yılında öldürülen 20 yaşındaki bir kızla keşisir
Duygu yüklü güzel bir bölümdü.

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:22 (FinaL) Sanki aceleye getirilmiş basit bir final
Bölümler arasında uçurumlar var.Mükemmel bölümler arasına çürüklerde sıkıştırılmış
Ama yinede ortalamanın üzerinde seyredilebilir

Bölüm Notu:6.5/10