Takip edilesi çizgi roman siteleri,şovları ve youtube kanalları

Başlatan Ras Al Ghul, 17 Aralık, 2014, 19:41:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ras Al Ghul

Ben youtube kanallatı ile başlayalım
1.comicbookcast2 haberler çok hızlı ve birçok inceleme var
3.Mercenaut pek inceleme yok ama yinede bakılası
4.Comic book corner 2.0 bu da her hafta oçizgi romanları kötüden iyiye sıralıyor inceliyor vb.
daha var da bu kadar iyi değiller belki sonra devam ederim
site olarak Newsrama takip ediyorum

doktor1881

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 17 Aralık, 2014, 19:41:30
Ben youtube kanallatı ile başlayalım
1.comicbookcast2 haberler çok hızlı ve birçok inceleme var
3.Mercenaut pek inceleme yok ama yinede bakılası
4.Comic book corner 2.0 bu da her hafta oçizgi romanları kötüden iyiye sıralıyor inceliyor vb.
daha var da bu kadar iyi değiller belki sonra devam ederim
site olarak Newsrama takip ediyorum
Teşekkür ederim

Kauss

Biraz canlandıracağım konuyu aşağıda youtube'dan sevdiğim bir kaç Türk çizgi roman kanalından bahsetmek istiyorum. Listede; 700 TL'lik çizgi roman alışverişi vb. tarzında video paylaşan arkadaşlara yer vermedim. Bu arkadaşlar pek ilgimi çekmiyor. Daha çok inceleme, sohbet ve muhabbetin yapıldığı kanalların listesi.

Goril Çizgi Romanın kanalı: Goril Çizgi Roman Dükkanı
Son zamanlarda podcastten çıkıp kısa, uzun ve canlı yayınlarıyla güncellik kazanmış durumda. Dükkan sahibi Berkay'ın haldur huldur herkese acımadan yorumları açıkçası hoşuma gidiyor.

Paralelevren Çizgi Roman kanalı:  Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanı
Benim için özel bir yeri var. Uzun bir süre tekrar tekrar videolarını izliyordum. En başta Burç abi ve forumumuzda ki Tulgan arkadaşımız kanalı aktif tutuyordu ( sık video gelmese de ) sonradan dükkanda ki Su arkadaşımız ve Mert kanalı devraldı. Fakat onlarda pek aktif tutabildiklerini söyleyemem. Sanırım Burç abiler kanalı devir ederken bu geleneği bozmayın demiş :)

Kıvanç Belen - Exar Darkkiller: Bu kanal benim X-men okumamda büyük bir yere sahip olduğunu söyleyebilirim. Maalesef kendisi karabatak gibi arada kendini gösteriyor sonra kayboluyor. Keşke daha güncel tutsa.

Cozmic Mecmua: Kendilerini Instagram reklamlarında gördüm ve bir kaç videosunu izledim. Açıkçası kanalda bir bayan bir erkek arkadaşımız mevcut. Erkek arkadaşımız biraz donuk ve hiç bir şeyi beğenmese bile, bence şans verilebilecek bir kanal.

AltEvren: Podcastlerini youtube'da yayınlayan Altevren sitesinin kanalı. Aslında daha eski tarihli videoları da var. Site sahibi Berk Uralcan'ı bizzat tanımıyorum ama çizgi roman kültürüne çok hakim olduğunu gerek podcastlerinden gerekse yazılarından tahmin ediyorum. Hani youtube'a yönelse çok büyük kaynak yaratacağına eminim. Benim büyük beklentilerim olduğu fakat bir türlü bu platforma girmeyen ve podcastlerini de artık pek güncel tutmayan bir arkadaş. Bence büyük bir kayıp.

Yavuz The Collector: Amerika'da ki koleksiyoner abimiz. Kanalı kesinlikle daha iyi yerleri hak ediyor. Kanalında Türkiye'de yayınlanmamış belki de duymadığınız çizgi romanları görebiliyorsunuz. Son videolarında daha çok Hip hop koleksiyonu üzerine yöneldi.

Bir kanalı daha yazacaktım fakat unuttum. Eğer hatırlarsam ekleme yapacağım  ::) ???

gevheri

Kahramangiller isimli güzel bir site var. Sadece çizgi roman sevenlerin değil frp oyuncularının, video oyun severlerin, fantastik/bilim kurgu severlerin de seveceği bir site. Sadece süper kahraman dosyaları serisi bile siteyi takibe almak için değer ama daha neler var. Alt kültüre dair tadımlık değil doyumluk bilgiler sloganlı bu siteyi bir kurcalayın sevdiğiniz çrlerin, video oyunların ismini sitede aratın. Güzel yazılar göreceksiniz.
https://kahramangiller.com/